Lietuvos orientacininkai Europos čempionate – stipriausių 30-uke

Austrijoje, Obertiliacho miestelio apylinkėse, prasidėjo Europos orientavimosi sporto slidėmis čempionatas.

Gabrielė Andrašiūnienė užėmė 30 vietą.<br>Donato Lazausko nuotr.
Lietuvos orientacininkai pradėjo Europos čempionatą.<br>Donato Lazausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Mar 1, 2016, 12:53 PM, atnaujinta Jun 5, 2017, 11:47 PM

Europos čempionatas – svarbiausios šio žiemos sezono varžybos orientacinikams, į kurį užsiregistravo per 70 vyrų ir 50 moterų iš 20 pasaulio šalių. Savaitę truksiančiame čempionate dalyviai varžysis sprinto, sprinto estafečių, ilgos trasos, vidutinės trasos ir estafečių varžybose.

Pirmąją varžybų dieną itin sudėtingomis sąlygomis vyko sprinto varžybos. Per naktį iškritus apie pusmetrį naujo sniego ir visą rytą nesiliaujant stipriam snygiui, varžybų organizatoriams iškilo sunkumų tinkamai paruošti trasas stačiuose Alpių šlaituose.

Moterų grupėje nugalėjo švedė Tove Alexandersson (16 min. 29 sek.), aplenkusi ruses Alioną Trapeznikovą (+ 30 sek.) ir Mariją Kechkiną (+1 min. 5 sek.).

Lietuvės Gabrielė Andrašiūnienė užėmė 30 (+4 min. 58 sek.), o Ramunė Arlauskienė – 32 vietą (+ 5 min. 31 sek. ).

Moterų grupėje startavo 46 dalyvės, turėjusios įveikti 3,2 km distanciją su 13 kontrolinių punktų.

Vyrų grupėje čempionu tapo norvegas Larsas Moholdtas (15 min. 40 sek.), aplenkęs rusą Andrejų Lamovą (+ 36 sek.). Trečiąja vieta pasidalino švedas Ulrikas Nordbergas ir šveicaras Christianas Spoerry (+ 44 sek.).

Nerijus Šulčys užėmė 30-ą (+4 min. 2 sek.), Regimantas Kavaliauskas – 31-ą (+ 4 min. 7 sek.), Vitalijus Petrulis – 41-ą (+5 min. 36 sek.), o Andrejus Gerasimovas – 42 vietas (+ 5 min. 55 sek.). Vyrų grupėje startavo 61 dalyvis, turėjęs įveikti 3,5 km ilgio trasą su 16 kontrolinių punktų.

Antradienį čempionate vyks sprinto estafečių varžybos.