Ėjikė Monika Vaiciukevičiūtė įvykdė olimpinį normatyvą

Šeštadienį Lietuvos ėjikai

Rio ruošiasi olimpiečių antplūdžiui.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Apr 9, 2016, 11:23 PM, atnaujinta May 29, 2017, 8:00 PM

Podebraduose pirmoji iš lietuvių startavo Austėja Kavaliauskaitė. Ji pasiekė asmeninį rekordą ir jaunių grupėje 5 km baigė šešta (24 min. 17 sek.).

10 km distancijoje jaunimo grupėje Daumantas Liutinskis tarp 49 ėjikų finišavo dvidešimt antras (44:16, asmeninis rekordas), Erikas Mickevičius – dvidešimt devintas (45:31), Paulius Juozaitis – keturiasdešimt penktas (51:00).

Tarpvalstybiniame mače tarp 12 komandų lietuviai buvo devinti. Pirmi buvo britai, antri – baltarusiai, treti – italai.

Pasal Lietuvos lengvosios atletikos federacijos, lietuviai buvo jaunesni už daugumą varžovų, visi trys vaikinai dar tik jaunių amžiaus.

Merginų grupėje rungtyniavo 35 sportininkės. Dovilė Bašinskaitė užėmė dvidešimt šeštą vietą (55:24), Aušrinė Kuzmickaitė – dvidešimt septintą (55:55), Gabrielė Černiūtė – trisdešimt pirmą (57:05). 11 komandų mače lietuvės liko dešimtos. Nugalėjo suomės, antros – italės, trečios – lenkės.

Pirmą kartą 20 km distancijoje startavusi Monika Vaiciukevičiūtė įvykdė olimpinį Rio de Žaneiro (Brazilija) normatyvą ir pagerino Lietuvos iki 23-ejų metų (U–23) amžiaus grupės rekordą (1:34:00). Visų laikų geriausių Lietuvos ėjikių sąrašuose ji iš karto atsidūrė penktoje vietoje, išstumdama iš jos savo seserį Živilę. Podebraduose tarp 45 ėjikių M. Vaiciukevičiūtė užėmė dvyliktą vietą.

Asmeninį rekordą einant 20 km pagerino Marius Šavelskis (1:23:14). Jis užėmė dvidešimt penktą vietą (startavo 80 ėjikų). Lietuvos vyrų komanda liko be įskaitos, kadangi antrasis dalyvis Genadijus Kozlovskis po 10 km pasitraukė iš distancijos.

Gyvai: UŽT komentarai apie pokyčius ūkio sektoriuje, darbo rinkoje