Pasaulio ledo ritulio čempionatas: žinoma, kas kovos dėl medalių

1. Čekija        7 5 1 1 0  27:12  18

Čekija įveikė Šveicariją ir ši nesėkmė pastariesiems kainavo galimybės kovoti dėl čempionato medalių.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

2016-05-17 15:22, atnaujinta 2017-05-25 07:51

Tad atkrintamosiose varžybose žais: Čekija – JAV; Rusija – Vokietija; Kanada – Švedija; Suomija – Danija.

A grupės susitikime antradienį Čekijos rinktinė 5:4 (1:1, 1:0, 3:3) įveikė Šveicarijos ekipą ir, surinkusi 18 taškų, užsitikrino pirmą vietą grupėje. Ši čekų pergalė atvėrė duris į ketvirtfinalį ketvirtą vietą grupėje užėmusiems Danijos (11 tšk.) ledo ritulininkams, o penktojoje pozicijoje likę šveicarai (8 tšk.) liko už atkrintamųjų varžybų borto.

Rungtynėse dėl antrosios vietos pirmenybių šeimininkė planetos vicečempionė Rusijos rinktinė 4:1 (2:0, 2:0, 0:1) nugalėjo olimpinių žaidynių vicečempionus Švedijos ledo ritulininkus.

Nieko nelėmusioje A grupės dvikovoje Norvegijos rinktinė 3:1 (1:1, 2:0, 0:0) nugalėjo į septintą vietą nukritusius Latvijos (6 tšk.) ledo ritulininkus ir su 8 taškais pakilo į penktą vietą.

Pirmas keturias pozicijas A grupėje užėmė ir vietas atkrintamosiose varžybose jau užsitikrino Čekijos, Rusijos, Švedijos bei Danijos rinktinės.

Su pasaulio ledo ritulio elito grupe atsisveikino Kazachstano ir Vengrijos ekipos, kurias kitais metais pakeis Slovėnijos ir Italijos komandos.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Kazachstanas 7 0 1 0 6 15:28 2

B grupėje antradienį jau pasibaigusioje dvikovoje Slovakijos rinktinė po pratęsimo 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 1:0) įveikė JAV ledo ritulininkus, tačiau su 8 taškais liko penkta ir nepateko į ketvirtfinalį.

Lemiamoje B grupės dvikovoje Baltarusijos ledo ritulininkai 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) nugalėjo septintojoje vietoje likusią Prancūzijos (5 tšk.) komandą ir,  surinkusi 6 taškus, ne tik pakilo į šeštąją poziciją, bet ir išsaugojo vietą pajėgiausių rinktinių grupėje.

Suomijos ledo ritulininkai 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) nugalėjo pirmąją nesėkmę patyrusią bei čempionės titulą ginančią Kanados rinktinę ir toliau lieka vienintele pirmenybėse taškų dar nepraradusia komanda.

B grupėje jau anksčiau vietas ketvirtfinalyje užsitikrino Kanados, Suomijos, Vokietijos bei JAV ledo ritulininkai.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Vengrija 7 1 0 0 6 12:31 3

Keturios geriausios kiekvienos grupės rinktinės pateks į pirmenybių Rusijoje ketvirtfinalį.