Pasaulio ledo ritulio čempionatas: Kanada ir vėl čempionė

Kanada- pasaulio čempionė<br>AFP nuotr.
Rusijos ledo ritulininkai pralaimėjo pusfinalį ir nuvylė savo sirgalius, kurie svajojo matyti rinktinę čempione.<br>AP nuotr.
Rusijos ledo ritulininkai per pirmuosius du kėlinius triuškino JAV atstovus.<br>AFP nuotr.
Pasaulio čempionato finalas – Kanada prieš Suomiją
Kanada – ir vėl pasaulio čempionė
Daugiau nuotraukų (27)

May 22, 2016, 3:55 PM, atnaujinta May 24, 2017, 4:00 PM

Pasaulio ledo ritulio čempionate sekmadienį – paskutinieji du mačai dėl galutinių vietų ir čempiono titulo. Apie triumfą savo žiūrovų akivaizdoje svajojusi Rusijos ledo ritulio rinktinė siekė bent šiek tiek reabilituotis už nuviliantį pralaimėjimą šeštadienį – rusai pusfinalyje 1:3 nusileido dar nė karto šių metų planetos pirmenybėse nepralaimėjusiai Suomijai. Šeimininkai susikovė su JAV ledo ritulininkais, kurie taip pat pusfinalyje buvo priversti kapituliuoti prieš pasaulio čempionus kanadiečius 3:4. Pasibaigus kovoms paaiškėjo, kad pasaulio čempionai Kanados atstovai apgynė titulą, o rusai tenkinosi bronza.

„Niekas nesirengia iš posto nuimti trenerį Olegą Znaroką. Nereikia galvoti, kad žaidimas dėl medalių yra blogas rezultatas. Strategas lieka savo poste iki 2018 metų olimpiados“, – vis labiau skambant nusivylusių sirgalių kalboms apie neiškovotą auksą turnyre Rusijoje aiškino šios šalies ledo ritulio federacijos prezidentas Viačeslavas Tretjakas.

Ir Rusijos ledo ritulininkai namie neliko be apdovanojimų: jie sugebėjo nugalėti iš jaunų žaidėjų sudarytą JAV nacionalinę ekipą 7:2 ir trečius metus iš eilės laimėjo pasaulio čempionato medalius.

Tuo tarpu kanadiečiai finale sugebėjo iškovoti 26-ąjį pasaulio čempionės titulą. Lemiamame mače Šiaurės Amerikos ledo ritulininkai 2:L0 įveikė iki tol nepralaimėjusius suomius. Antrasis įvartis jau krito priešpaskutinę rungtynių sekundę, kai bandę gelbėtis suomiai pakeitė vartininką šeštuoju žaidėju.

Kanada pirmą kartą per septynis pastaruosius čempionatus tapo pirmąja ekipa, kuri apgynė nugalėtojų vardą. Prieš tai buvo tai padarę 2009-siais rusai.