Pasaulio sporto savaitė. Tarp futbolo ir dopingo

Jau antrą savaitę pasaulio sporto naujienų sraute vyrauja pranešimai apie Europos futbolo čempionatą. Iš Prancūzijos viena po kitos skrieja žinios tiek apie įvarčius, tiek apie sirgalių keliamą betvarkę. Futbolo naujienų srautą atskiedė informacija apie dopingo istorijas: naujas posūkis įvyko senoje dviračių sporto dopingo byloje, o IAAF vadovai priėmė nieko nenustebinusį sprendimą dėl Rusijos lengvaatlečių nušalinimo.

Rusijos sirgaliai „Euro 2016“ kėlė riaušes

2016-06-20 13:01, atnaujinta 2017-05-21 05:46

Savaitgalį plūstelėjo ir kitokių sporto pranešimų: Baku pirmą kartą buvo surengtas „Formulės-1“ pasaulio čempionato etapas, o „Cleveland Cavaliers“ klubas pirmą kartą tapo NBA krepšinio lygos čempionu.

Birželio 14 d. Liverpulio „Everton“ futbolo klubas pasirašė trijų sezonų sutartį su olandu treneriu Ronaldu Koemanu, kuris iki tol dirbo „Southampton“ klube.

Birželio 14 d. JAV vykstančiame futbolo Amerikos taurės Šimtmečio turnyre baigėsi pirmasis etapas. Visas trejas rungtynes laimėjo tik Argentina, į ketvirtfinalį taip pat pateko JAV, Kolumbija, Peru, Ekvadoras, Meksika, Venesuela ir Čilė.

Birželio 14 d. 40 metų Vengrijos rinktinės vartininkas Gaboras Kiraly tapo vyriausiu visų laikų Europos futbolo čempionatų žaidėju. Per rungtynes, kuriose buvo pasiektas rekordas Vengrija nugalėjo Austriją 2:0. Iki tol rekordas priklausė Vokietijos rinktinės saugui Lotharui Matthausui, kuris 2000 m. čempionate žaidė būdamas 39-erių.

Birželio 14 d. Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) skyrė Rusijos futbolo sąjungai 150 tūkst. eurų baudą ir lygtinę diskvalifikaciją už šios šalies futbolo chuliganų Marselio stadione sukeltas riaušes per Europos čempionato rungtynes su Anglija. UEFA nenagrinėjo incidentų, kilusių Marselio mieste už stadiono ribų. Tą pačią dieną iš Prancūzijos deportuoti 20 Rusijos futbolo chuliganų, tarp kurių buvo riaušes kėlusios grupuotės lyderis ultradešiniųjų pažiūrų Aleksandras Špryginas.

Birželio 14 d. Madrido teismas nurodė perduoti Pasaulinei antidopingo agentūrai (WADA) kraujo paketus, prieš dešimt metų konfiskuotus tiriant „Operation Puerto“ dopingo bylą, kurioje minimi keli garsiausi pasaulio dviratininkai vokietis Janas Ulrichas, ispanas Alejandro Valverde, italas Ivanas Basso ir kiti.

Birželio 15 d. Brazilijos futbolo rinktinės treneriu paskirtas Tite (Adenoras Bacchi). Jis pakeitė Carlosą Dungą, kurį Brazilijos futbolo konfederacija išvakarėse (birželio 14 d.) atleido dėl nepatenkinamo rezultato Amerikos taurės Šimtmečio turnyre. Jame Brazlijos rinktinė nepateko į atkrintamąsias varžybas. Dunga rinktinę treniravo nuo 2014 metų vasaros.

Birželio 15 d. Europos futbolo čempionate pirmoji kelialapį į aštuntfinalį užsitikrino Prancūzija, antrojo turo rungtynėse nugalėjusi Albaniją 2:0.

Birželio 16 d. Europos futbolo čempionate pirmoji galimybes patekti į atkrintamąsias varžybas prarado Ukraina, pralaimėjusi Šiaurės Airijai 0:2.

Birželio 17 d. Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) valdyba Vienoje vykusiame posėdyje nusprendė nepanaikinti draudimo Rusijos lengvaatlečiams dalyvauti oficialiose tarptautinėse varžybose. Rusijos teisės buvo sustabdytos 2015 m. lapkritį dėl valstybės skatinamos dopingo vartojimo sistemos išplitimo. Dėl to Rusijos lengvaatlečiai negalės Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse varžytis atstovaudami savo šaliai. Prieš IAAF valdybos posėdį (birželio 15 d.) WADA paskelbė pranešimą, kad Rusijos antidopingo pareigūnai nevykdė pareigų, nepaimdami dopingo mėginių, jų neištirdami ar juos pradangindami.

Birželio 17 d. Londone vyrų žolės riedulio Čempionų taurės finale Australija nugalėjo Indiją 0:0 (baudiniai 3:1). Australija nugalėtoja tapo 14-ąjį kartą per 36 turnyrus.

Birželio 17 d. Europos futbolo čempionate kelialapius į aštuntfinalį užsitikrino antrąsias pergales iškovojusios Italija ir Ispanija. Antrajame ture Italija nugalėjo Švediją 1:0, Ispanija – Turkiją 3:0. Ispanai pirmieji šiame čempionate per rungtynes įmušė tris įvarčius.

Birželio 18 d. Futbolo Amerikos taurės Šimtmečio turnyro ketvirtfinalyje Meksika pralaimėjo Čilei 0:7. Tai – didžiausias meksikiečių pralaimėjimas oficialiose varžybose. Į Amerikos taurės pusfinalį pateko Čilė, JAV, Kolumbija ir Argentina.

Birželio 18-19 d. Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) dėl sirgalių elgesio Europos čempionate įspėjo Kroatijos, Turkijos, Vengrijos, Belgijos ir Portugalijos nacionalines federacijas. Kroatijos sirgaliai penktadienį pradėjo mėtyti į aikštę deglus, sąmoningai siekdami nutraukti rungtynes su Čekija, o Vengrijos sirgaliai pabandė išardyti stadiono pertvarą ir susirėmė su Prancūzijos riaušių policija. Bausmės šioms šalims bus svarstomos papildomame posėdyje.

Birželio 19 d. Le Mano 24 valandų automobilių lenktynes laimėjo „Porsche“ ekipažas, kurį sudarė šveicaras Neelas Jani, prancūzas Romainas Dumas ir vokietis Marcas Liebas. „Porsche“ tik priešpaskutiniame rate aplenkė sustojusį „Toyota“ automobilį.

Birželio 19 d. Baku pirmą kartą surengtas „Formulės-1“ pasaulio čempionato etapas. Jo nugalėtoju tapo vokietis Nico Rosbergas („Mercedes“), bendrojoje įskaitoje padidinęs persvarą prieš antrąją vietą užimantį komandos draugą britą Lewisą Hamiltoną iki 24 taškų.

Birželio 19 d. Teniso turnyro Karalienės klube (Londonas) finale britas Andy Murray nugalėjo kanadietį Milošą Raoničių 6:7, 6:4, 6:3. A.Murray tapo pirmuoju tenisininku, šį turnyrą laimėjusiu penkis kartus.

Birželio 19 d. Europos futbolo čempionate baigėsi A grupės varžybos. Į aštuntfinalį pateko anksčiau kelialapį užsitikrinusi Prancūzija ir Šveicarija. Jų tarpusavio rungtynės paskutiniajame ture baigėsi 0:0.

Birželio 19 d. Šveicarijos turo daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo kolumbietis Miguelis Angelis Lopezas („Astana“).

Birželio 19 d. Holone (Izraelis) baigėsi Europos meninės gimnastikos čempionatas, kuriame daugiakovės nugalėtoja tapo rusė Jana Kudriavceva, o komandų įskaitoje aukso medalius laimėjo Rusijos rinktinė.

Birželio 19 d. Okmonte (Pesilvanija, JAV) JAV atvirojo golfo čempionato nugalėtoju tapo pirmą didįjį turnyrą laimėjęs amerikietis Dustinas Johnsonas.

Birželio 19 d. Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finalo serijoje „Cleveland Cavaliers“ nugalėjo čempiono vardą gynusį „Golden State Warriors“ 4:3. „Cavaliers“ laimėjo serijoje atsilikdamas 1:3 ir pirmą kartą tapo čempionu. Naudingiausiu finalo žaidėju išrinktas LeBronas Jamesas („Cavaliers“).