Lietuvos sporto savaitė. Sukrėtimai futbolo viršūnėje ir Simonos Krupeckaitės nesėkmės

Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Edvinas Eimontas ir futbolo A lygos prezidentas Deividas Šemberas padavė atsistatydinimo prašymus, Simona Krupeckaitė dukart liko šalia garbės pakylos pasaulio dviračių treko čempionate, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai užsitikrino pirmąją vietą LKL reguliariajame sezone, o NBA pirmenybėse į atkrintamąsias varžybas pateko tik du žaidėjai iš Lietuvos.

Sporto savaitė Lietuvoje – spalvinga.<br>T.Bauro ir AFP/Scanpix nuotr.

Rolandas V. Eidvilas

Apr 17, 2017, 12:12 PM, atnaujinta Apr 21, 2017, 6:13 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Savaitės įvykiai

Balandžio 10 d. Plaukimo turnyre Stokholme trečios rungties varžybas laimėjo Danas Rapšys. Jis užėmė pirmąją vietą plaukdamas 100 m nugara. Penkiose rungtyse startavusi olimpinė čempionė Rūta Meilutytė nepateko nė į vieną finalą.

Balandžio 11 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė Kaune pasaulio čempionato Europos zonos atrankos preliminaraus etapo rungtynėse nugalėjo Andorą 2:0. Lietuvės per trejas rungtynes iškovojo 3 taškus, grupėje užėmė trečiąją vietą ir nepateko į kitą atrankos etapą.

Balandžio 12 d. Baigėsi Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato reguliarusis sezonas. Į atkrintamąsias varžybas pateko dvi komandos, kuriose žaidžia lietuviai: „Toronto Raptors“ su Jonu Valančiūnu (vid. 12 tšk. ir 9,5 atk.kam.) ir „Oklahoma City Thunder“ su Domantu Saboniu (5,9 tšk.). Sezoną baigė „New York Knicks“ su Mindaugu Kuzminsku (6,3 tšk.) ir „New Orleans Pelicans“ su Donatu Motiejūnu (4,4 tšk.).

Balandžio 12 d. Lietuvos futbolo A lygos prezidentas Deividas Šemberas įteikė atsistatydinimo prašymą, bet liko pareigose iki Lietuvos futbolo federacijos (LFF) konferencijos.

Balandžio 13 d. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vykdomojo komiteto posėdyje Edvinas Eimontas paskelbė, kad atsistatydina iš LFF prezidento pareigų. Jis šias pareigas eis iki gegužės 18 d. vyksiančios LFF konferencijos.

Balandžio 14 d. Paulius Šiškevičius („Staki-Technorama“) laimėjo daugiadienių dviračių lenktynių „Tour de Maroc“ (2.2 kategorija) aštuntąjį etapą. Tai – pirmoji „Staki-Technorama“ komandos pergalė šį sezoną.

Balandžio 14 d. Hongkonge pasaulio dviračių treko čempionate Simona Krupeckaitė užėmė ketvirtąją vietą sprinto varžybose. Ji pusfinalyje pralaimėjo australei Stephanie Morton, mažajame finale – hongkongietei Lee Wai Sze. Pasaulio čempione tapo vokietė Kristina Vogel.

Balandžio 15 d. Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serijoje tarp reguliariojo sezono nugalėtojos Marijampolės „Sūduvos“ ir čempionės vardą ginančios Kauno raj. „Hoptrans-Sirenos“ rezultatas po ketvirtųjų rungtynių tapo lygus 2:2. Paskutinės penktosios rungtynės vyks balandžio 19 d.

Balandžio 15 d. Praėjusio sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalininkų rungtynėse čempionas Kauno „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo vicečempioną Klaipėdos „Neptūną“ 81:77. Vilniaus „Lietuvos rytas“ namie pralaimėjo Utenos „Juventus“ 75:76 ir nutraukė 7 pergalių seriją. Po 32 turų pirmauja reguliariojo sezono nugalėtojo vardą užsitikrinęs „Žalgiris“ (29 pergalės), antrąją vietą dalijasi po 23 rungtynes laimėję „Lietuvos rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“.

Autsaiderių rungtynėse „Šiauliai“ namie nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“ 78:74 ir pavijo įveiktus varžovus. Abi komandos turi po 6 pergales.

Balandžio 15 d. Europos vaikinų (iki 18 m.) regbio čempionato trečiosios pakopos turnyre Kinerle (Prancūzija) Lietuvos rinktinė laimėjo visas trejas rungtynes (su Andora, Danija ir Latvija), užėmė pirmąją vietą ir iškovojo kelialapį į aukštesnę pakopą.

Balandžio 16 d. Pasaulio dviračių treko čempionate Simona Krupeckaitė užėmė šeštąją vietą keirino varžybose. Čempione tapo vokietė Kristina Vogel. Aušrinė Trebaitė taškų lenktynėse užėmė devintąją vietą. Kiti čempionate dalyvavę Lietuvos sportininkai nepateko į pirmąjį dešimtuką.