Pasaulio sporto savaitė. Bokso fantastika bei Marijos Šarapovos sugrįžimas

May 1, 2017, 7:49 PM, atnaujinta May 1, 2017, 7:57 PM

Britas Anthony Joshua laimėjo stipriausių pasaulio sunkiasvorių bokso mačą, rusė Marija Šarapova grįžo į teniso aikštę po diskvalifikacijos už draudžiamų medžiagų vartojimą, suomis Valtteri Bottasas pirmą kartą laimėjo „Formulės-1“ etapą, ispanas Rafaelis Nadalis pratęsė pergalių seriją ant grunto rengiamuose teniso turnyruose, Miuncheno „Bayern“ užsitikrino Vokietijos futbolo čempiono vardą, o Kazanės „Zenit“ pratęsė Rusijos klubų viešpatavimą tinklinio Čempionų lygoje.

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Savaitės įvykiai

Balandžio 24 d. Nione (Šveicarija) UEFA Jaunimo lygos finale „Salzburg“ nugalėjo Lisabonos „Benfica“ 2:1.

Balandžio 26 d. Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų šalių futbolo Čempionų lygos nugalėtoja penktąjį kartą tapo „Pachuca“. Atsakomosiose finalo rungtynėse „Pachuca“ namie įveikė Nuevo Leono „Tigres“ 1:0 (pirmosios rungtynės 1:1). Per 12 pastarųjų metų finale devintą kartą žaidė du Meksikos klubai.

Balandžio 26 d. Po 15 mėnesių pertraukos į teniso aikštę grįžo rusė Marija Šarapova, kuri negalėjo žaisti dėl bausmės už draudžiamų medžiagų vartojimą. Pirmame po sugrįžimo mače Štutgarto atvirajame čempionate M.Šarapova nugalėjo italę Robertą Vinci 7:5, 6:3. Štutgarto čempionate M.Šarapova pasiekė pusfinalį, kuriame pralaimėjo prancūzei Kristinai Mladenovic (balandžio 29 d.).

Balandžio 27 d. JAV prokuratūra paskelbė, kad buvęs aukštas Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) ir Azijos futbolo konfederacijos (ACF) pareigūnas bei Guamo futbolo asociacijos prezidentas Richardas Lai prisipažino gavęs 950 tūkst. JAV dolerių kyšių.

Balandžio 29 d. Miuncheno „Bayern“ likus trims turmas iki turnyro pabaigos užsitikrino Vokietijos futbolo čempiono vardą. „Bayern“ per 31 rungtynes iškovojo 73 taškus ir 10 taškų lenkia antrojoje vietoje esantį „Leipzig“. „Bayern“ čempionu tapo 27-ąjį kartą, tarp jų – penktąjį iš eilės.

Balandžio 29 d. Londone bokso mače dėl pasaulio sunkiasvorių čempiono vardo pagal IBF, WBA ir IBO versijas britas Anthony Joshua nugalėjo ukrainietį Vladimirą Kličko. Visus 19 profesionalų karjeros mačų laimėjęs A.Joshua apgynė IBF titulą ir iškovojo WBA bei IBO titulus. V.Kličko pralaimėjo antrąjį mačą iš eilės. Mačą „Wembley“ stadione stebėjo 90 tūkstančių žiūrovų.

Balandžio 30 d. Sočyje „Formulės-1“ pasaulio čempionato Rusijos etapo nugalėtoju tapo suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“). Jis pirmą kartą laimėjo „Formulės-1“ etapą. Bendrosios įskaitos lyderiu liko vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“).

Balandžio 30 d. Ispanas Rafaelis Nadalis dešimtąjį kartą tapo Barselonos atvirojo teniso čempionato nugalėtoju. Finale R.Nadalis įveikė austrą Dominicą Thiemą.

Balandžio 30 d. Koldinge (Danija) baigėsi Europos badmintono čempionatas, kuriame vienetų varžybas laimėjo anglas Rajivas Ousephas ir ispanė Caroline Marin.

Balandžio 30 d. Krepšinio Čempionų lygos finale Lagunos „Iberostar“ (Ispanija) nugalėjo Bandirmos „Banvit“ (Turkija) 63:59. „Iberostar“ iškovojo pirmąjį klubo istorijoje titulą. Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju išrinktas lietuvis Marius Grigonis („Iberostar“).

Balandžio 30 d. Romoje vyrų tinklinio Čempionų lygos finale Kazanės „Zenit“ nugalėjo Perudžos „Sir Sicoma Colussi“ 3:0. Čempionų lygos nugalėtoju „Zenit“ tapo penktąjį kartą, tarp jų – trečiąjį iš eilės. Rusijos klubai turnyrą laimėjo šeštus metus iš eilės.

Balandžio 30 d. Almatoje salės futbolo UEFA taurės finale Torechono „Inter“ (Ispanija) nugalėjo Lisabonos „Sporting“ 7:0. „Inter“ ketvirtąjį kartą laimėjo UEFA taurę.