Botsvanoje Žydrūnas Savickas lemiamu momentu neteko jėgų

Sekmadienį Botsvanoje pasibaigusiame pasaulio galiūnų čempionate lietuvis Žydrūnas Savickas užėmė devintąją vietą.

Žydrūnas Savickas<br> J.Stacevičiaus nuotr.

May 29, 2017, 8:50 AM, atnaujinta May 29, 2017, 8:56 AM

Keturiskart pasaulio čempionatas 41-erių metų Lietuvos stipruolis finale per šešias rungtis surinko 20,5 taško. Lietuvis iš savo atrankos grupės sugebėjo prasibrauti į finalus ir dar prieš varžybas kalbėjo, kad svajoja apie nugalėtojo titilą. Tačiau lemiamu momentu mūsų šalies galiūnas nesugebėjo pasipriešinti oponenetams ir liko priešpaskutinis.

Sekmadienį vykusioje ketvirtoje rungtyje - lėktuvo traukime - Ž. Savickas užėmė šeštąją vietą ir pelnė 5 taškus. Penktoje rungtyje - maksimalaus svorio atkėlime lietuvis užfiksavo 400 kg rezultatą ir pasidalino 7-9 vietas (3 tšk.). Šeštoje rungtyje - akmenų sukėlime - mūsiškis pasidalino 8-9 pozicijas.

Pasaulio čempionu pirmą kartą tapo birtas Eddie Hallas. Jis surinko 51 tašką ir vos vienu tašku aplenkė sidabro medalį iškovojusį islandą Hafthorą Bjornssoną (50 tšk.). Bronza atiteko planetos čempiono titulo neapgynusiam amerikiečiui Brianui Shaw (49 tšk.).