Pasaulio sporto savaitė. Usaino Bolto netikėtumas ir žemės drebėjmas futbole

Sprinto karalius Usainas Boltas prieš karjeros pabaigą prarado pasaulio čempiono vardą, futbolininkas Neymaras sudrebino rinką brangiausiu perėjimu, boksininkas Volodymyras Kličko nusprendė nebekovoti dėl čempiono diržo, Nyderlandų rinktinė užkopė į Europos moterų futbolo viršūnę, o Paryžius ir Los Andželas „pasidalijo“ olimpines žaidynes.

Sporto pasaulio savaitė pateikė skambų naujienų.<br> lrytas.lt montažas.

Aug 7, 2017, 3:00 PM, atnaujinta Aug 7, 2017, 5:17 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 31 d. Paryžiaus ir Los Andželo vadovai paskelbė pritarę Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) siūlymui ir susitarę, kad Paryžius taps 2024 m. vasaros olimpinių žaidynių sostine, Los Andželas – 2028 m. vasaros olimpinių žaidynių sostine. Šį susitarimą dar turi patvirtinti IOC sesija, kuri bus surengta Limoje rugsėjo 13-17 d.

Rugpjūčio 3 d. Brazilas futbolininkas Neymaras perėjo iš „Barcelona“ į Paryžiaus PSG klubą. PSG sumokėjo 222 mln. eurų kompensaciją – didžiausią futbolo istorijoje. Nuo 2013 m. „Barcelona“ žaidęs Neymaras su PSG klubu pasirašė penkerių metų sutartį, pagal kurią kiekvieną sezoną uždirbs 45 mln. eurų.

Rugpjūčio 3 d. Buvęs pasaulio sunkaus svorio bokso čempionas ukrainietis Volodymyras Klyčko paskelbė, kad baigia sportininko karjerą ir nesieks revanšo prieš britą Anthony Joshua, kuriam pralaimėjo šių metų balandžio mėnesį.

Rugpjūčio 3 d. Europos moterų futbolo čempionato pusfinalyje Nyderlandai nugalėjo Angliją 3:0, Danija – Austriją 0:0 (baudiniai 3:0).

Rugpjūčio 4 d. Londone prasidėjo 16-asis pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Pirmąjį šio čempionato aukso medalį iškovojo 10000 m bėgimą laimėjęs britas Mo Farahas, kuris pasaulio čempionu tapo šeštąjį kartą.

Rugpjūčio 4 d. Praėjusių metų JAV atvirojo teniso čempionato nugalėtojas šveicaras Stanislasas Wawrinka paskelbė, kad negins šio titulo ir visai nežais iki sezono pabaigos dėl kelio traumos. Kad šį sezoną neberungtyniaus dėl traumos, kiek anksčiau paskelbė ir buvęs ATP reitingo lyderis serbas Novakas Džokovičius.

Rugpjūčio 4 d. Lenkijoje vykusių „Tour de Pologne“ daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo belgas Dylanas Teunsas (BMC). UCI pasaulio turo lyderiu lieka belgas Gregas Van Avermaetas (BMC).

Rugpjūčio 5 d. Pasaulio lengvosios atletikos čempionate 100 m bėgimo varžybas laimėjo amerikietis Justinas Gatlinas. Triskart šios rungties čempionas, šį sezoną karjerą baigiantis jamaikietis Usainas Boltas užėmė tik trečiąją vietą.

Rugpjūčio 5 d. Vokietijos futbolo supertaurės rungtynėse Miuncheno „Bayern“ nugalėjo Dortmundo „Borussia“ 2:2 (baudiniai 5:4). „Bayern“ supertaurę iškovojo šeštąjį kartą.

Rugpjūčio 6 d. Anglijos supertaurės rungtynėse Londono „Arsenal“ nugalėjo Londono „Chelsea“ 1:1 (baudiniai 4:1). „Arsenal“ supertaurę iškovojo 15-ąjį kartą.

Rugpjūčio 6 d. Enschedėje (Nyderlandai) Europos moterų futbolo čempionato finale Nyderlandai nugalėjo Daniją 4:2. Abi komandos pirmą kartą žaidė kurio nors didžiojo turnyro finale. Geriausia čempionato futbolininke išrinkta olandė Lieke Martens.

Rugpjūčio 6 d. Nandzine (Kinija) moterų tinklinio Didžiojo prizo finale Brazilija nugalėjo Italiją 3:2. Bronzos medalius laimėjo Serbija. Čempionės vardą apgynusi Brazilija Didžiojo prizo nugalėtoja tapo 12-ąjį kartą per 25 turnyrus, tarp jų – ketvirtąjį kartą per pastaruosius penkerius metus.

Rugpjūčio 6 d. Pasaulio lengvosios atletikos čempionate moterų 100 m bėgimo varžybas laimėjo amerikietė Tori Bowie. Pirmą kartą nuo 2005 m. amerikiečiai laimėjo ir vyrų, ir moterų 100 m bėgimą.

„Nauja diena“: ar yra galimybių, kad įvyks pilietybės referendumas?