Kauno mariose bangas kėlė vandens formulės, o šeimininkų atstovą aplenkė tik italas

Kauno mariose sekmadienį prasidėjo 2018 metų pasaulio F2 vandens formulių čempionatas. Naujojo sezono pradžia puikiai susiklostė vieninteliam Lietuvos atstovui Edgarui Riabko – kaunietis pirmajame etape finišavo antras. Tai geriausias E.Riabko pasiekimas per visą jo karjerą.

F2 vandens formulių čempionato etapas surengtas Kauno mariose.
Nugalėtoją apdovanojo Seimo pirmininkas V.Pranckietis.
Daugiau nuotraukų (7)

May 27, 2018, 9:31 PM

Sekmadienį lenktynes kaunietis pradėjo iš ketvirtos pozicijos, ir iškart po starto E.Riabko pakilo į trečiąją poziciją. Vėliau pasinaudojęs situacija E.Riabko aplenkė dar vieną varžovą ir pakilo į antrą vietą, kurią išsaugojo iki finišo.

Iš viso lenktynininkai Kaune turėjo įveikti 43 ratus. Vieno rato ilgis – 2000 metrų.

„Buvo labai sunkios lenktynės, teko lenkti daug varžovų. Startas buvo labai prastas – motoras iškart neužsikūrė, pavėlavau. Po pirmo posūkio buvau trečias. Paskui pavyko aplenkti Vokietijos sportininką ir visą distanciją plaukiau paskui italą. Buvo labai sunku aplenkti, bangos nemažos, o italas labai geras pilotas. Bet kokiu atveju džiaugiuosi, kad antrą vietą išsaugojau“, – po finišo teigė E.Riabko.

Pernai Kaune E. Riabko finišavo trečias.

„Esu labai laimingas – šio rezultato link ėjau žingsnis po žingsnio. Pamažu augome ir užaugome iki antros vietos – dabar kartelė užkelta dar aukščiau“, – šypsojosi E.Riabko.

Iš viso etape Kaune dalyvavo 29 pilotai.

20 geriausiųjų, kurie buvo atrinkti kvalifikacijoje, startavo pagrindinėse lenktynėse Kaune.

Pirmajame etape greičiausias buvo italas Alberto Comparato. Italas distanciją įveikė per 41 min. 14,92 sek. Etapo nugalėtojui atiteko 20 įskaitinių taškų.

Nugalėtojui E.Riabko nusileido mažiau nei 5 sek. (41 min. 18,39 sek.). Lietuvis iškovojo 15 taškų.

Trečias finišavo Stefanas Haginas iš Vokietijos (41 min. 19,83 sek).

Šį kartą tik ketvirtas liko praėjusių metų pasaulio čempionas Rashedas Al Qemzi iš JAE.

Antrasis F2 čempionato etapas birželio viduryje vyks Alborge (Danija). Iš viso pasaulio čempionatą sudaro šeši etapai.