Lietuvos sporto savaitė. Futbolo klubų kovos ir nesėkmės Europos čempionatuose

Trys iš keturių Lietuvos futbolo klubų pateko į kitą etapą Čempionų lygos ir Europos lygos atrankos turnyruose, vienintelė Europos paplūdimio tinklinio čempionate dalyvavusi lietuvių pora nepatyrė pergalės džiaugsmo, nedalyvaujant olimpinei čempionei Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei, mūsų šalies šiuolaikinės penkiakovės meistrai smarkiai atsiliko nuo Europos pirmenybių prizininkų, o Lietuvos vaikinų krepšinio rinktinę vienintelė nesėkmė Europos čempionate nubloškė į turnyro lentelės antrąją pusę.

„Žalgiris“ pranoko kuklų Farerų Salų klubą ir žais su „Vaduz“ iš Lichtenšteino.<br>D.Umbraso nuotr.

Jul 23, 2018, 10:36 AM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 16 d. Hagoje Europos paplūdimio tinklinio čempionato grupės varžybose Aurimas Rumševičius ir Lukas Každailis pralaimėjo lenkams Grzegorzui Fijalekui ir Michalui Bryliui 0:2.

Liepos 16 d. Pasibaigus ketverių metų kadencijai atleistas Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) direktorius Edis Urbanavičius. Laikinąja KKSD vadove paskirta Kornelija Tiesnesytė.

Liepos 17 d. Marijampolės „Sūduva“ pateko į futbolo Čempionų lygos atrankos antrąjį etapą. Pirmojo etapo atsakomosiose rungtynėse Lietuvos čempionė „Sūduva“ išvykoje pralaimėjo Nikosijos APOEL 0:1 (pirmosios rungtynės 3:1). Kitame etape „Sūduva“ žais su Belgrado „Crvena Zvezda“.

Liepos 17 d. Europos paplūdimio tinklinio čempionato grupės varžybose Aurimas Rumševičius ir Lukas Každailis pralaimėjo latviams Janiui Šmėdiniui ir Aleksandrui Samoilovui 0:2.

Liepos 18 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Gatino (Kanada; „ATP Challenger“) aštuntfinalyje pralaimėjo australui Jasonui Kubleriui 6:7, 6:4, 4:6.

Liepos 19 d. Vilniaus „Žalgiris“ ir „Trakai“ pateko į futbolo Europos lygos atrankos antrąjį etapą. Pirmojo etapo atsakomosiose rungtynėse „Žalgiris“ namie sužaidė lygiosiomis su „Klaksvik“ (Farerų Salos) 1:1 (pirmosios rungtynės 2:1), „Trakai“ svečiuose nugalėjo Pavlodaro „Irtyš“ (Kazachstanas) 1:0 (pirmosios rungtynės 0:0). Kauno „Stumbras“ svečiuose pralaimėjo Limasolio „Apollon“ (Kipras) 0:2 (pirmosios rungtynės 1:0) ir iškrito iš turnyro.

Liepos 19 d. Europos paplūdimio tinklinio čempionato grupės varžybose Aurimas Rumševičius ir Lukas Každailis pralaimėjo vokiečiams Philippui Arne Bergmannui ir Yannickui Harmsui 1:2. Lietuviai grupėje užėmė paskutinę ketvirtąją vietą ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.

Liepos 20 d. Paplūdimio tinklinio pasaulio turo etape Haijane (Kinija; trys žvaigždutės) Irina Zobnina ir Urtė Andriukaitytė iškrito pirmajame atkrintamųjų varžybų etape.

Liepos 21 d. Sėkešfehėrvare (Vengrija) Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionato moterų varžybose Ieva Serapinaitė užėmė 15-ąją vietą, Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė – 18-ąją. Lina Batulevičiūtė ir Aurelija Tamašauskaitė nepateko į finalą. Olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė dėl traumos jau anksčiau baigė sezoną.

Liepos 21 d. Palangoje 19-ųjų 1006 km automobilių lenktynių nugalėtoja tapo „Palanga Spa Hotel by EMG Motorsport“ komanda, kurią sudarė belgas Steve‘as Vanbellingenas, Robertas Kupčikas ir Nemunas Dagilis, važiavusi „Porsche“ automobiliu. Nugalėtojai nuotolį nuvažiavo per 8 val. 41 min. 59,272 sek. ir pasiekė trasos rekordą.

Liepos 22 d. Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionato vyrų varžybose Justinas Kinderis užėmė 17-ąją vietą.

Liepos 22 d. Chemnice (Vokietija) Europos vaikinų (iki 20 m.) krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė užėmė 9-ąją vietą. Lietuviai laimėjo 6 iš 7 rungtynių, o vienintelę nesėkmę patyrė aštuntfinalio rungtynėse su Ispanija.