20-ąjį „Tour de France“ etapą laimėjo olandas T. Domoulinas, lenktynes – G. Thomasas

Prancūzijoje vykstančių 105-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „Tour de France“ priešpaskutinį, 20-ąjį, etapą – 31 km atskiro starto lenktynes – šeštadienį laimėjo olandas Tomas Dumoulinas („Sunweb“). Jis trasą įveikė per 40 min. 52 sek.

T.Dumoulinas laimėjo priešpaskutinį etapą, G.Thomsas – „Tour de France“ lenktynes.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Jul 28, 2018, 7:18 PM, atnaujinta Jul 28, 2018, 8:21 PM

Antrąją vietą užėmė britas Christopheris Froome'as („Sky“, +1 sek.), trečiąją – lenktynių lyderis kitas britas Geraintas Thomasas („Sky“, +14 sek.).

G.Thomasas antrąją vietą bendrojoje įskaitoje užimantį T.Dumouliną lenkia 1 min. 51 sek. Į trečiąją poziciją pakilo Ch.Froome'as (+2.24).

Iš viso klasifikuoti 145-i dviratininkai.

Lenktynės, kurias sudaro 21-as etapas, baigsis sekmadienį.

Paskutiniame etape dviratininkai tradiciškai jau nelenktyniauja, todėl šių metų „Tour de France“ čempionu turėtų tapti G.Thomasas.

„Stengiuosi sulaikyti ašaras. Tai – neįtikėtina. Stengiausi negalvoti apie pergalę, kovojau nuosekliai kieviename etape. Aš laimėjau „Tour de France“! Daugiau neturiu, ką pasakyti. Man komanda pasufleravo, kad ramiai važiuočiau finišo link ir nerizikuočiau. Jaučiausi trasoje iš esmės gerai. Pagaliau galiu leisti išsilieti emocijoms. Paskutinį kartą taip verkiau per savo vestuves. Tai beprotiška! Negaliu tuo patikėti“, – G.Thomaso žodžius cituoja BBC.

Tris savaites trunkančios lenktynės turi tradiciją, pagal kurią lenktynių lyderis nėra lenkiamas per paskutinį – tik formalumu tampantį etapą, tad G.Thomasui tereikia pasiekti finišą sekmadienį Paryžiuje.

Keturis kartus „Tour de France“ laimėjęs Ch.Froome'as šiose lenktynėse pakilo į trečiąją vietą bendroje įskaitoje, į ketvirtąją nustūmęs slovėną Primožą Rogličių.

Ch.Froome'o viltys laimėti penktąjį „Tour de France“ čempiono titulą ir taip pakartoti lenktynių rekordą dužo Pirėnų kalnuose prieš kelias pastarąsias dienas, kai savo jėgą ir greitį parodė G.Thomasas.

Jis taps pirmuoju Velso dviratininku, laimėsiančiu vienas iš trijų „Grand Tour“ serijos dviračių lenktynių pasaulyje.