Pasaulio sporto savaitė. Britų dviratininkų triumfas, kieti S. Alvarezo kumščiai ir rekordai

Ispanijos futbolo rinktinė galingiausiai startavo naujame Tautų lygos turnyre, meksikietis Saulis Alvarezas iškovojo pasaulio vidutinio svorio bokso čempiono vardą, „Vuelta a Espana“ triumfavęs Simonas Yatesas pratęsė britų dominavimą didžiosiose dviračių lenktynėse, britas Lewisas Hamiltonas dar labiau nutolo nuo persekiotojų „Formulės-1“ čempionate, rusė Dina Averina labiausiai sužavėjo teisėjus planetos meninės gimnastikos pirmenybėse, Prancūzijos ir Kroatijos tenisininkai prasibrovė į Daviso taurės finalą, o lengvaatlečiai tą pačią dieną pagerino du pasaulio rekordus.

Prancūzas K.Mayeris pagerino pasaulio rekordą.<br> AFP/Scanpix nuotr.

2018-09-17 10:28

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 10 d. Futbolo Europos Tautų lygos rungtynėse Portugalija nugalėjo Italiją 1:0.

Rugsėjo 11 d. Futbolo Tautų lygos rungtynėse Belgija svečiuose nugalėjo Islandiją 3:0, Ispanija namie – Kroatiją 6:0. Ispanijos rinktinė A lygoje vienintelė per du turus iškovojo dvi pergales, Islandijos rinktinė vienintelė patyrė du pralaimėjimus (kai kurios komandos žaidė tik po vienerias rungtynes).

Rugsėjo 12 d. Šiaurės Amerikos Moterų nacionalinės krepšinio asociacijos (WNBA) finalo serijoje „Seattle Storm“ nugalėjo „Washington Mystics“ 3:0. „Storm“ trečią kartą tapo WNBA čempionu (du praėjusius kartus – 2004 ir 2010 m.).

Rugsėjo 13 d. Italijos futbolo federacija „Serie A“ žaidžiančiam Veronos „Chievo“ klubui dėl mokesčių slėpimo skyrė 3 taškų ir 200 tūkst. eurų baudą, o klubo prezidentui Lucai Campedelli – trijų mėnesių diskvalifikaciją. „Chievo“ suklastojo duomenis apie kelių futbolininkų perėjimo iš „Cesena“ klubo („Serie D“) mokesčius.

Rugsėjo 14 d. Čangvone (Korėja) baigėsi pasaulio šaudymo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Kinija (9 aukso, 9 sidabro ir 3 bronzos).

Rugsėjo 15 d. Las Vegase bokso mače dėl pasaulio vidutinio svorio čempiono vardo pagal WBA, WBC ir IBO versijas meksikietis Saulis Alvarezas nugalėjo kazachstanietį Genadijų Golovkiną. G.Golovkinas patyrė pirmąjį pralaimėjimą per 40 mačų. S.Alvarezas per 53 mačus iškovojo 50 pergalių (du mačai baigėsi lygiosiomis).

Rugsėjo 15 d. Mechike baigėsi pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Prancūzijos sportininkai (2 aukso, 2 sidabro ir 2 bronzos).

Rugsėjo 16 d. Sofijoje baigėsi pasaulio meninės gimnastikos čempionatas. Net 7 iš 9 rungčių čempionėmis tapo Rusijos gimnastės, iš viso laimėjusios 7 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos medalius. Daugiakovės čempione antrą kartą iš eilės tapo rusė Dina Averina.

Rugsėjo 16 d. Plovdive baigėsi pasaulio irklavimo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Italija (3 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos). Aštuonviečių valčių lenktynes laimėjo Vokietijos vyrai ir JAV moterys, vienviečių – norvegas Kjetilas Borchas ir airė Sanita Pušpure.

Rugsėjo 16 d. Berlyne vyrų vandensvydžio pasaulio taurės finale Vengrija nugalėjo Australiją 10:4. Bronzos medalius laimėjo Serbija.

Rugsėjo 16 d. Berlyno maratono nugalėtojais tapo Kenijos bėgikai Eliudas Kipchoge ir Gladys Cherono (abu – trečiąjį kartą). Olimpinis čempionas E.Kipchoge pasiekė pasaulio maratono bėgimo rekordą (2 val. 1 min. 39 sek.). Pasaulio vyrų rekordas Berlyno maratone pagerintas jau aštuntąjį kartą.

Rugsėjo 16 d. Prancūzas Kevinas Mayer lengvosios atletikos varžybose Talanse (Prancūzija) pagerino dešimtkovės pasaulio rekordą (9126 taškai). Nuo 2015 m. pasaulio čempionato rekordas priklausė amerikiečiui Ashtonui Eatonui (9045).

Rugsėjo 16 d. Marmario ralio (Turkija; pasaulio ralio čempionato 10-ojo etapo) nugalėtoju tapo estas Ottas Tanakas („Toyota“), laimėjęs trečiąjį iš eilės etapą. Bendrojoje įskaitoje pirmauja 177 taškus turintis belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“), O.Tanakas atsilieka 13 taškų, čempiono vardą ginantis prancūzas Sebastienas Ogier („Ford“) – 23 taškais.

Rugsėjo 16 d. Singapūre „Formulės-1“ pasaulio čempionato etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), trečiąją – vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (281 taškas), S.Vettelis (241) ir „Ferrari“ lenktynininkas suomis Kimi Raikkonenas (174).

Rugsėjo 16 d. Madride baigėsi „Vuelta a Espana“ daugiadienės dviračių lenktynės. Jų nugalėtoju tapo britas Simonas Yatesas („Mitchelton“), antrąją vietą užėmė ispanas Enricas Masas („Quick Step“), trečiąją – kolumbietis Miguelis Angelis Lopezas („Astana“). Šiais metais britai laimėjo visas trejas didžiąsias lenktynes („Giro d‘Italia“ – Chrisas Froome‘as iš „Sky“, „Tour de France“ – Geraintas Thomasas iš „Sky“), o G.Thomasas ir S.Yatesas didžiųjų lenktynių nugalėtojais tapo pirmą kartą.

Rugsėjo 16 d. Vyrų teniso Daviso taurės pusfinalyje čempionės vardą ginanti Prancūzija namie nugalėjo Ispaniją 3:2, Kroatija namie nugalėjo JAV 3:2. Finalo mačas bus žaidžiamas lapkričio 23-25 d. Prancūzijoje.

Rugsėjo 16 d. Anglijos futbolo lygoje po penktojo turo liko dvi taškų nepraradusios komandos (Londono „Chelsea“ ir „Liverpool“), Ispanijos lygoje po ketvirtojo turo – viena („Barcelona“), Italijos lygoje po ketvirtojo turo – viena (Turino „Juventus“), Vokietijos lygoje po trečiojo turo – viena (Miuncheno „Bayern“).