Pasaulio sporto savaitė. Įgyvendinta A. Valverdės svajonė bei prizas L. Modričiui

Kroatas Luka Modričius buvo apdovanotas geriausio pasaulio futbolininko prizu, Lenkijos tinklininkai ir JAV krepšininkės iškovojo pasaulio pirmenybių aukso medalius, Ispanijos dviračių sporto veteranas Alejandro Valverde karjeros aprašymą pagaliau papildė pasaulio čempiono titulu, Kinijos stalo tenisininkės pratęsė viešpatavimą pasaulio taurės varžybose, britas Lewisas Hamiltonas dar labiau priartėjo prie „Formulės-1“ pasaulio čempiono vardo, Vokietijos, Ispanijos ir Anglijos futbolo lygose lyderiai barstė taškus.

L.Modričius gavo geriausiojo pasaulio futbolininko apdovanojimą.<br>AP nuotr.

Oct 1, 2018, 12:27 PM, atnaujinta Oct 1, 2018, 12:28 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 24 d. Londone apdovanoti FIFA geriausio 2018 metų pasaulio futbolininko rinkimų laureatai. Geriausiais pasaulio futbolininkais išrinkti kroatas Luka Modričius (Madrido „Real“) ir brazilė Marta („Orlando Pride“), geriausiais treneriais – prancūzai Didier Deschmaps‘as (Prancūzijos rinktinė) ir Reynald‘as Pedros (moterų Liono „Olympique“), geriausiu vartininku – belgas Thibaut Courtois (Londono „Chelsea“), prizu už gražiausią įvartį apdovanotas egiptietis Mohamedas Salahas („Liverpool“).

Rugsėjo 25 d. Vokietijos futbolo lygoje pirmuosius taškus prarado čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“, namie sužaidęs lygiosiomis 1:1 su „Augsburg“.

Rugsėjo 26 d. Insbruke pasaulio dviračių plento čempionato atskiro starto lenktynių nugalėtoju tapo australas Rohanas Dennisas.

Rugsėjo 26 d. Ispanijos futbolo lygoje žaisdami išvykose pralaimėjimo abu lyderiai: „Barcelona“ – „Leganes“ 1:2, Madrido „Real“ – „Sevilla“ 0:3.

Rugsėjo 27 d. Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) paskelbė, kad teisė rengti 2024 metų Europos čempionatą suteikta Vokietijai. Per turnyro šeimininkų rinkimus Vokietija gavo 12 balsų, vienintelė jos varžovė Turkija – 4, vienas Vykdomojo komiteto narys susilaikė.

Rugsėjo 27 d. Baku baigėsi pasaulio dziudo čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Japonijos sportininkai (8 aukso, 5 sidabro ir 4 bronzos), kurie laimėjo 8 iš 15 rungčių varžybas.

Rugsėjo 28 d. Džedoje (Saudo Arabija) pasaulio bokso super serijos super vidutinio svorio finale britas Callumas Smithas nugalėjo britą George‘ą Grovesą. Profesionalo karjeroje visus 25 mačus laimėjęs C.Smithas iškovojo pasaulio čempiono vardą pagal WBA versiją. Super serijos turnyras, kuriame dalyvavo aštuoni geriausi šios svorio kategorijos boksininkai, buvo rengiamas pirmą kartą.

Rugsėjo 29 d. Japonijoje prasidėjo 18-asis pasaulio moterų tinklinio čempionatas. Jame dalyvauja 24 komandos, nugalėtojos vardą gina JAV.

Rugsėjo 29 d. Pasaulio dviračių čempionato moterų grupinių lenktynių nugalėtoja tapo olandė Anna van der Breggen.

Rugsėjo 29 d. Vokietijos futbolo lygos lydere tapo Dortmundo „Borussia“, išvykoje nugalėjusi Lėverkuzeno „Bayer“ 4:2. Buvęs lyderis Miuncheno „Bayern“ išvykoje pralaimėjo Berlyno „Hertha“ 0:2. Po 6 turų pirmauja Dortmundo „Borussia“ (14 taškų), „Bayern“, „Hertha“ (po 13), Mionchengladbacho „Borussia“, Brėmeno „Werder“ ir „Leipzig“ (po 11).

Rugsėjo 29 d. Anglijos futbolo lygoje pirmuosius taškus prarado „Liverpool“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su Londono „Chelsea“ 1:1. Po 7 turų pirmauja „Manchester City“, „Liverpool“ (po 19 taškų), „Chelsea“ (17), Londono „Tottenham Hotspur“ ir Londono „Arsenal“ (po 15).

Rugsėjo 29 d. Ispanijos futbolo lygoje žaisdami namie taškus vėl prarado abu lyderiai: „Barcelona“ sužaidė su Bilbao „Athletic“ 1:1, Madrido „Real“ – su Madrido „Atletico“ 0:0. Po 7 turų pirmauja „Barcelona“, Madrido „Real“ (po 14 taškų), „Sevilla“ (13), „Atletico“ ir Sevilijos „Real Betis“ (po 12).

Rugsėjo 29 d. Teniso turnyro Vuhanyje (Kinija; „WTA Premier 5“) finale baltarusė Aryna Sabalenka nugalėjo estę Anett Kontaveit 6:3, 6:3. Į turnyro aštuntfinalį nepateko nė viena iš 15 aukščiausiai skirstytų tenisininkių. 20-metė A.Sabalenka iškovojo antrąjį karjeros titulą.

Rugsėjo 30 d. Rio de Žaneire baigėsi pasaulio kanojų slalomo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Didžioji Britanija (2 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos).

Rugsėjo 30 d. Čendu (Kinija) moterų stalo teniso pasaulio taurės finale kinė Ding Ning nugalėjo titulą gynusią kinę Zhu Yuling 4:0. Ding Ning pasaulio taurę iškovojo trečiąjį kartą, o Kinijos sportininkės šį prizą laimėjo 21-ąjį kartą per 22 turnyrus.

Rugsėjo 30 d. Pasaulio dviračių čempionato grupinių lenktynių nugalėtoju tapo ispanas Alejandro Valverde, sidabro medalį laimėjo prancūzas Romainas Bardet, bronzos – kanadietis Michaelas Woodsas. 38 metų A.Valverde, anksčiau laimėjęs du sidabro ir keturis bronzos medalius, pasaulio čempionu tapo pirmą kartą. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Nyderlandai (3 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos).

Rugsėjo 30 d. Turine pasaulio vyrų tinklinio čempionato finale čempionės vardą gynusi Lenkija nugalėjo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių čempionę Braziliją 3:0. Bronzos medalius laimėjo JAV. Lenkija pasaulio čempione tapo trečiajį kartą (du praėjusius – 1974 ir 2014 m.), Brazilija finale žaidė penktą kartą iš eilės.

Rugsėjo 30 d. Lagūnos San Kristobalyje (Kanarų salos, Ispanija) pasaulio moterų krepšinio čempionato finale JAV nugalėjo Australiją 73:56. Bronzos medalius laimėjo Ispanija. JAV pasaulio čempione tapo dešimtąjį kartą per 18 turnyrų, tarp jų – trečiąjį iš eilės. Naudingiausia turnyro krepšininke išrinkta amerikietė Breanna Stewart.

Rugsėjo 30 d. Paryžiuje golfo Ryderio taurės mače Europa (kapitonas danas Thomasas Bjornas) nugalėjo JAV (kapitonas Jimas Furykas) 17,5:10,5. Ryderio taurės mačas vos antrą kartą istorijoje vyko žemyninėje Europoje (pirmą – 1997 m. Ispanijoje).

Rugsėjo 30 d. Sočyje „Formulės-1“ pasaulio čempionato Rusijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“), trečiąją – vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“). Iki čempionato pabaigos likus penkiems etapams bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (306 taškai), S.Vettelis (256) ir V.Bottasas (189).