Dėl Europos čempionato aukso kovos Rusijos ir Prancūzijos rankininkės

Europos moterų rankinio čempionato finale sekmadienį susikaus 2017 metų pasaulio čempionė Prancūzijos rinktinė ir 2016 metų olimpinė čempionė Rusijos rinktinė. Šios dvi komandos penktadienį Paryžiuje laimėjo pusfinalio dvikovas ir iškovojo teisę žaisti svarbiausiose turnyro rungtynėse.

Rusės kovos dėl aukso.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Dec 15, 2018, 12:53 AM, atnaujinta Dec 15, 2018, 12:54 AM

Pusfinalyje prancūzės įveikė olandes 27:21 (12:11), rusės nugalėjo rumunes 28:22 (16:15). Nors abi komandos visai neseniai pasidabino kitų didžiųjų turnyrų auksu, Europos čempionėmis dar nė sykio nėra tapusios nei prancūzės, nei rusės.

Rusijos rinktinei pusfinalyje užduotį palengvino varžovių lyderės trauma. Ryškiausiai rumunių žvaigždei Cristinai Neagu, prieš kelias dienas tapusiai rezultatyviausia visų laikų Europos čempionatų žaidėja (ji per penkis čempionatus įmetė 237 įvarčius), per paskutines antrojo etapo rungtynes trūko kelio raiščiai. Manoma, kad C.Neagu į aikštę galės grįžti tik kitą sezoną.

Penktadienį be kapitonės į svarbų mūšį stojusios rumunės lygiai kovojo tik pusę rungtynių. Rumunijos rinktinė beveik visą pirmąjį kėlinį pirmavo, bet Rusijos komanda prieš pat pertrauką persvėrė rezultatą, o antrojo kėlinio pradžioje dar padidino persvarą 19:15. Kėlinio viduryje rusių persvara šoktelėjo iki 8 įvarčių ir dvikovos baigtis buvo nulemta likus nemažai laiko iki finalo sirenos.

Prancūzėms vytis varžovių beveik nereikėjo. Europos čempionato šeimininkės jau pirmojo kėlinio viduryje įgijo nedidelę persvarą, o olandės rezultatą trumpam buvo išlyginusios tik antrojo kėlinio pradžioje. Vis dėlto Nyderlandų komandai sugrąžinus lygsvarą 14:14, Prancūzijos ekipa staigiai spurtavo, nutolo 18:14, paskui 21:15 ir varžoves taip pat sugniuždė nelaukdama paskutiniųjų minučių.

Prancūzijos ekipa į Europos čempionato finalą pateko pirmąjį kartą. Iki šiol prancūzės žemyno pirmenybėse yra iškovojusios tris bronzos medalius. Tačiau prancūzės yra dukart pasaulio čempionės (2003 ir 2017 m.), o 2016 metais Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse užkopė ant antrojo garbės pakylos laiptelio.

Rusijos rinktinė Europos čempionato finale žais vos antrą kartą. 2006 metais rusės lemiamoje dvikovoje pralaimėjo norvegėms ir gavo sidabro medalius. Dar du kartus Rusijos rankininkės iškovojo žemyno pirmenybių bronzos apdovanojimus. Rusių rezultatai būdavo daug geresni pasaulio pirmenybėse. Rusijos komanda praėjusį dešimtmetį net keturis kartus tapo planetos čempione (2001, 2005, 2007 ir 2009 m.). Be to, rusės iškovojo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių aukso medalius.

Įdomu, kad lapkričio 29 d. prancūzės ir rusės žaidė Europos čempionato atidarymo rungtynes. Jose Rusijos rankininkės šventė pergalę 26:23. Antrosios tarpusavio dvikovos vertė bus gerokai didesnė. Nugalėtojos gaus ne tik Europos pirmenybių aukso medalius, bet ir kelialapį į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.

Penktadienį buvo sužaistos ir rungtynės dėl penktosios vietos. Jose Europos čempionės vardą gynusi Norvegijos rinktinė sutriuškino Švedijos komandą 38:29 (22:14). Penktoji vieta gali būti svarbi kovojant dėl teisės žaisti 2020 metų olimpinių žaidynių atrankos turnyre.

Pusfinalis

Rusija – Rumunija 28:22 (16:15). Viachireva 13, Sen 4, Makejeva 3, Managarova 3/ Dragut 4, Pintea 3, Buceschi 3, Perianu 3.

Geriausia rungtynių žaidėja – Ana Viachireva.

Prancūzija – Nyderlandai 27:21 (12:11). Nze Minko 6, Dembele 4, Flippes 4, Edwige 3/ Abbingh 7, Malestein 4, Polman 4, Groot 3.

Geriausia rungtynių žaidėja – Estelle Nze Minko.

Dėl 5 vietos

Norvegija – Švedija 38:29 (22:14). Kristiansen 6, Sulland 5/ Lagerquist 7, Hagman 5, Stromberg 5.