Prieš čempionatą nurašytai A. Zagitovai – auksas, Kazachijos atstovė pateko į istoriją

Saitamoje (Japonija) vykstančiame pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate penktadienį aukso medalį iškovojo 16-metė rusė Alina Zagitova. Rusė planetos čempione tapo pirmąjį kartą.

A.Zagitova triumfavo planetos pirmenybėse.<br> „Reauters“/Scanpix.com nuotr.
 A.Zagitova triumfavo planetos pirmenybėse.
Daugiau nuotraukų (6)

2019-03-22 14:57, atnaujinta 2019-03-22 19:40

Solisčių varžybose ji surinko 237,50 taško. Olimpinė čempionė Rusijos čiuožėja buvo nepralenkiama tiek trumpojoje, tiek laisvojoje programose.

Sidabro medalį iškovojo kazachė Elizabet Tursynbajeva (224,76 tšk.). Tai pirmasis jos apdovanojimas tokio lygios varžybose.

E.Tursynbajeva įsirašė į dailiojo čiuožimo istoriją, nes tapo pirmąja čiuožėja, suaugusiųjų varžybose atlikusia keturgubą šuolį.

Bronza atiteko dukart Europos ir dukart pasaulio čempionei rusei Jevgenijai Medvedevai (223,80 tšk.).

Po trumposios programos antra buvusi japonė Kaori Sakamoto liko tik penkta (222,83 tšk.).

Kita japonė Rika Kihira laisvojoje programoje užfiksavo antrąjį rezultatą ir tai leido jai bendrojoje įskaitoje iš septintosios vietos šoktelti į ketvirtąją (223,49 tšk.).

Laisvąją programą atliko 24 čiuožėjos.

Prieš pat pasaulio čempionatą Japonijoje žiniasklaidoje buvo daug kalbama, kad A.Zagitovos sezonas klostosi prastai. Buvo teigiama, kad tiek ji, tiek kita Rusijos dailiojo čiuožimo žvaigždė J.Medvedeva neatrodo taip, kaip Pjongčango olimpinėse žaidynėse.

Buvo prognozuojama, kad rusės tikrai užleis vietą 16 metų japonei R.Kihira, kuri visą sezoną demonstravo techniškai sudėtingas programas.

Lietuvos čiuožėja Elžbieta Kropa pasirodymą baigė po trumposios programos, kurioje tarp 40-ies dalyvių buvo 38-a.