Dviratininkės Rasos Leleivytės komanda džiūgauja: pagaliau laimėtas „Giro d’Italia“ etapas

Italijos moterų dviračių komandos „Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“, kuriai atstovauja Rasa Leleivytė, kieme – didžiulė šventė. 20-metė šios ekipos narė italė Letizia Borghesi pirmadienį laimėjo 30-ųjų daugiadienių lenktynių „Giro d’Italia“ arba „Giro Rosa Iccrea“ ketvirtąjį etapą. Tai – pirmoji 2010 metais įkurtos komandos pergalė šiose prestižinėse lenktynėse. R. Leleivytė finišavo dešimta ir pelnė keturis pasaulio reitingo taškus.

Rasa Leleivytė<br>M.Krukausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jul 8, 2019, 7:27 PM

L. Borghesi 100,1 km nuvažiavo per 2 val. 29 min. 50 sek. (vid. greitis – 40,08 km/h). Už pergalę jai atiteko 25 pasaulio reitingo taškai. Po finišo paaiškėjo, kad jau ranką į viršų iškėlusi kita italė Nadia Quaglioto („Ale Cipollini“) liko antra.

Trečia finišavo dar viena italė Chiara Perini („BePink“). Šios trys dviratininkės nuo grupės atitrūko 38-ajame kilometre. Jų persvara, iki finišo likus 23 km, siekė 4 min. 45 sek. 4-81 vietas užėmusios dviratininkės nuo nugalėtojos atsiliko 42 sek.

Lydere išliko lenkė Katarzyna Niewiadoma („Canyon SRAM“), kuri pirmadienį finišavo 19-a. 30-metė R. Leleivytė bendrojoje įskaitoje yra 47-a. Devintą kartą šiose lenktynėse dalyvaujanti daugkartinė Lietuvos čempionė nuo lyderės atsilieka 5 min. 21 sek.

10 etapų lenktynes, kurios baigsis sekmadienį, pradėjo 143 dviratininkės iš 24 komandų ir 30 šalių. Lenktynių prizų fondas šiemet padidėjo 13 tūkst. eurų. Dabar jame – 50,5 tūkst. eurų.

2006 ir 2007 metais „Giro d’Italia“ lenktynes laimėjo Edita Pučinskaitė. Šių varžybų prizininke yra tapusi ir Diana Žiliūtė.