Lietuvos sporto savaitė: nė vienas Lietuvos futbolo klubas tarptautinėje arenoje neišlipo sausas

Lietuvos futbolo klubai neiškovojo nė vienos pergalės pirmosiose naujo sezono Europos turnyrų rungtynėse, šalies lengvaatlečiai laimėjo keturis Neapolio universiados apdovanojimus, lengvaatletė Diana Zagainova ir kanojų irkluotojas Vadimas Korobovas tapo Europos jaunimo čempionais, Artūras Gudaitis pranešė, kad negalės dalyvauti pasaulio krepšinio čempionate, o Lietuvos aklųjų riedulio rinktinė laimėjo paralimpinių žaidynių atrankos turnyrą.

„Sūduva“ neleido Serbijos čempionams jaustis šeimininkais Marijampolėje ir sužaidė 0:0<br>„Imago“/„Scanpix“ nuotr.
Antanas Kavaliauskas<br> G.Bitvinsko nuotr.
„Sūduva“ neleido Serbijos čempionams jaustis šeimininkais Marijampolėje ir sužaidė 0:0<br>IS/Scanpix nuotr.
2017 m. Europos vyrų krepšinio čempionatas. Tel Avivas. Lietuva - Italija 78:73. Artūras Gudaitis<br>G.Šiupario nuotr.
Rasa Leleivytė<br>M.Krukausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Jul 15, 2019, 11:26 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 8 d. Geriausiu Lietuvos futbolo A lygos birželio ir liepos mėnesių žaidėju išrinktas Marijampolės „Sūduvos“ puolėjas Mihretas Topčagičius.

Liepos 8 d. Buvęs Lietuvos rinktinės krepšininkas Antanas Kavaliauskas paskelbė, kad baigia profesionalo karjerą.

Liepos 9 d. Lengvaatletė Ieva Zarankaitė iškovojo Neapolio universiados bronzos medalį. Ji užėmė trečiąją vietą disko metimo varžybose (56,75 m). Edis Matusevičius ieties metimo varžybų atrankoje pasiekė Lietuvos rekordą (84,93 m).

Liepos 9 d. Marijampolės „Sūduva“ futbolo Čempionų lygos atrankos pirmojo rato pirmosiose rungtynėse namie sužaidė lygiosiomis su Serbijos čempione Belgrado „Crvena Zvezda“ 0:0. Atsakomosios rungtynės Belgrade vyks liepos 16 d.

Liepos 9 d. Lietuvos aklųjų riedulio rinktinė paralimpinių žaidynių atrankos turnyro Fort Veine finale nugalėjo Turkiją 7:2. Kelialapius į 2020 m. Tokijo žaidynes iškovojo abi finale žaidusios komandos.

Liepos 9 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su amerikiečiu Alexu Perezu, kuris praėjusį sezoną žaidė Bandirmos „Banvit“ (Turkija).

Liepos 9-10 d. Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubas pasirašė sutartis su amerikiečiu Femi Olujobi, kuris šiais metais baigė DePaulo universitetą ir pirmą sezoną žais už JAV ribų, ir Kroatijos rinktinės krepšininku Željko Šakičiumi, kuris praėjusį sezoną žaidė Zeliona Guros „Stelmet“.

Liepos 10 d. Lengvaatletė Liveta Jasiūnaitė tapo Neapolio universiados čempione, lengvaatletis Adrijus Glebauskas iškovojo bronzos medalį. L.Jasiūnaitė užėmė pirmąją vietą ieties metimo varžybose (60, 36 m), A.Glebauskas – trečiąją vietą šuolio į aukštį varžybose (2,24 m).

Liepos 11 d. Futbolo Europos lygos atrankos pirmojo rato pirmosiose rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ namie sužaidė lygiosiomis su „Klaksvik“ (Farerų Salos) 1:1, „Kauno „Žalgiris“ namie pralaimėjo Limasolio „Apollon“ (Kipras) 0:2, Vilniaus „Žalgiris“ svečiuose pralaimėjo Budapešto „Honved“ (Vengrija) 1:3.

Liepos 11 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas Artūras Gudaitis pranešė, kad negalės atvykti į rinktinės stovyklą ir dalyvauti pasaulio čempionate, nes nespėjo išsigydyti žiemą patirtos traumos.

Liepos 11 d. Lengvaatletis Edis Matusevičius iškovojo Neapolio universiados sidabro medalį. Jis užėmė antrąją vietą ieties metimo varžybose (80,07 m). Lietuvos sportininkai universiadoje laimėjo 1 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos medalius. Visus apdovanojimus iškovojo lengvaatlečiai.

Liepos 12 d. Kuandžu (Korėja) pasaulio vandens sporto šakų čempionate Natalija Ambrazaitė dailiojo plaukimo solo techninės rungties atrankoje užėmė 24-ąją vietą (tarp 28 dalyvių). N.Ambrazaitė tapo pirmąja Lietuvos dailiojo plaukimo atstove, patekusia į pasaulio čempionatą. Šuolių į vandenį nuo 1 m tramplino atrankoje Indrė Girdauskaitė užėmė 40-ąją vietą (tarp 43 dalyvių).

Liepos 12 d. Diana Zagainova tapo Europos jaunimo (iki 23 m.) lengvosios atletikos čempione. Jėvlėje (Švedija) vykusiame turnyre ji laimėjo trišuolio varžybas (13,89 m). Tai – vienintelis Lietuvos sportininkų iškovotas medalis.

Liepos 13 d. Vadimas Korobovas iškovojo Europos jaunimo (iki 23 m.) baidarių ir kanojų irklavimo čempionato aukso medalį. Račicuose (Čekija) vykusiame turnyre jis laimėjo 1000 m lenktynes vienvietėmis kanojomis.

Liepos 13 d. Vilniuje teniso Prezidento taurės („ITF Tour“) dvejetų finale Feliksas Sakalauskas ir Tomas Vaišė pralaimėjo rusui Michailui Korovinui ir ukrainiečiui Olegui Prichodko.

Liepos 14 d. Vilniuje teniso Prezidento taurės („ITF Tour“) finale rusas Ivanas Nedelko nugalėjo rusą Savrijaną Danilovą. Geriausiai tarp lietuvių pasirodęs Robertas Vrzesinskis iškrito ketvirtfinalyje, kuriame pralaimėjo prancūzui Laurent‘ui Rochette‘ui. Tadas Babelis, Julius Tverijonas, Ainius Sabaliauskas ir Aleksas Tverijonas pralaimėjo pirmajame rate.

Liepos 14 d. Udinėje pasibaigusiose „Giro Rosa“ daugiadienėse moterų dviračių lenktynėse Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) užėmė 72-ąją vietą. R.Leleivytė paskutiniame 10-ajame etape užėmė 9-ąją vietą (tai geriausias jos rezultatas šį sezoną pagal UCI skiriamus taškus).

Liepos 14 d. Lietuvos merginų (iki 18 m.) krepšinio rinktinė Europos čempionate Sarajeve užėmė 13-ąją vietą ir išsaugojo teisę žaisti A pakopoje (į B pakopą iškrito 14-16 vietas užėmusios komandos).

Liepos 14 d. Kolomjere (Prancūzija) septyniukių regbio olimpiniame atrankos turnyre Lietuvos rinktinė užėmė 10-ąją vietą. Lietuviai pralaimėjo visas trejas grupės rungtynes Anglijai, Vokietijai ir Gruzijai, o kovodami dėl 9-12 vietų nugalėjo Ukrainą ir pralaimėjo Rusijai.

Liepos 14 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Baštade (Švedija, „ATP 250“) atrankos pirmajame rate nugalėjo portugalą Joao Dominguesą 7:6, 2:6, 6:2. L.Grigelis pirmą kartą nuo 2018 m. birželio žaidžia „ATP 250“ rangą turinčio turnyro atrankoje.

Gyvai: UŽT komentarai apie pokyčius ūkio sektoriuje, darbo rinkoje