Pasaulio sporto savaitė. Pirmaujantis „Liverpool“, baltarusių medaliai ir Indijos badmintonininkės triumfas

Belgijos vyrai ir Nyderlandų moterys tapo Europos žolės riedulio čempionais, Baltarusijos sportininkai iškovojo daugiausiai medalių pasaulio baidarių ir kanojų pirmenybėse, estas Ottas Tanakas sustiprino lyderio poziciją pasaulio ralio čempionato bendrojoje įskaitoje, pasaulio badmintono čempionate aukso medalį pirmą kartą laimėjo Indijos atstovė, „Liverpool“ tapo vienvaldžiu Anglijos futbolo lygos lyderiu, o ant geriausio šio sezono sprinterio Christiano Colemano krito dopingo šešėlis.

„Liverpool“ tapo vienvaldžiu Anglijos futbolo lygos lyderiu.<br>Scanpix nuotr.

Aug 26, 2019, 1:30 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 22 d. Dienraštis „Daily Mail“ pranešė, kad amerikietis lengvaatletis Christianas Colemanas, kuriam priklauso geriausias šio sezono 100 m bėgimo rezultatas, pažeidė antidopingo taisykles. „Daily Mail“ žiniomis, dopingo kontrolieriai per pastaruosius 12 mėnesių tris kartus nerado Ch.Colemano jo deklaruotoje vietoje.

Rugpjūčio 23 d. Prasidėjo 31-asis Europos moterų tinklinio čempionatas, kuriame pirmą kartą dalyvauja 24 komandos. Turnyras rengiamas keturiose šalyse Lenkijoje, Slovakijoje, Turkijoje ir Vengrijoje. Čempionės vardą gina Serbija.

Rugpjūčio 24 d. Melburne draugiškose krepšinio rungtynėse, kurias stebėjo 52079 sirgaliai, Australijos rinktinė nugalėjo JAV rinktinę 98:94. JAV nutraukė 78 pergalių seriją, kuri prasidėjo 2006 m.

Rugpjūčio 24 d. Anglijos futbolo lygoje po trečiojo turo liko tik viena taškų nepraradusi komanda – „Liverpool“ (9 taškai), kuri šiame ture namie nugalėjo Londono „Arsenal“ 3:1.

Rugpjūčio 24 d. Prasidėjo 74-osios daugiadienės dviračių lenktynės „Vuelta a España“. Pernai čempionu tapęs britas Simonas Yatesas („Mitchelton-Scott“) šiais metais nestartavo. Po pirmojo savaitgalio lenktynių lyderiu tapo airis Nicolasas Roche‘as („Sunweb“).

Rugpjūčio 24 d. Paryžiuje lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape turnyro rekordus pasiekė amerikiečiai Noah Lylesas (200 m), Willas Claye (trišuolis) ir Samas Kendricksas (kartis), Tomasas Walshas iš Naujosios Zelandijos (rutulys) ir Kanados vyrų rinktinė (estafetė 4x100 m).

Rugpjūčio 24 d. Antverpene Europos vyrų žolės riedulio čempionato finale Belgija nugalėjo Ispaniją 5:0. Bronzos medalius laimėjo čempiono vardą praradę Nyderlandai. Belgai pirmą kartą tapo Europos čempionais (šis turnyras buvo 17-asis), olandai medalius iškovojo aštuntame iš eilės čempionate.

Rugpjūčio 25 d. Antverpene Europos moterų žolės riedulio čempionato finale Nyderlandai nugalėjo Vokietiją 2:0. Bronzos medalius laimėjo Ispanija. Olandės čempionėmis tapo 10-ąjį kartą per 14 turnyrų.

Rugpjūčio 25 d. Klasikinių dviračių lenktynių Hamburge nugalėtoju trečius metus iš eilės tapo italas Elia Viviani („QuickStep“).

Rugpjūčio 25 d. Bazelyje pasaulio badmintono čempionato vyrų finale japonas Kento Momota nugalėjo daną Andersą Antonseną, moterų finale indė P.V.Sindhu nugalėjo japonę Nozomi Okuharą. K.Momota čempionu tapo antrus metus iš eilės, P.V.Sindhu tapo pirmąja Indijos sportininke, iškovojusia pasaulio čempionato aukso medalį.

Rugpjūčio 25 d. Vokietijos ralio (pasaulio ralio čempionato 10-ojo etapo) nugalėtoju tapo estas Ottas Tanakas („Toyota“). Jis iškovojo penktąją pergalę šį sezoną ir bendrojoje įskaitoje (turi 205 taškus) padidino persvarą prieš belgą Thierry Neuville‘į („Hyunday“; 172 taškai) ir čempiono vardą ginantį prancūzą Sebastieną Ogier („Citroen“; 165 taškai). Iki čempionato pabaigos liko keturi etapai.

Rugpjūčio 25 d. Siverstone motociklų lentynių pasaulio čempionato Britanijos etapo nugalėtoju tapo ispanas Alexas Rinsas („Suzuki“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą ginantis ispanas Marcas Marquezas („Honda“), kuris šį sezoną 11 iš 12 etapų užėmė pirmąją arba antrąją vietą.

Rugpjūčio 25 d. Budapešte baigėsi pasaulio jaunių plaukimo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė JAV (18 aukso, 10 sidabro ir 9 bronzos). Amerikiečiai laimėjo 18 iš 42 rungčių.

Rugpjūčio 25 d. Seule Azijos moterų tinklinio čempionato finale Japonija nugalėjo Tailandą 3:1. Bronzos medalius laimėjo Korėja. Japonės penktąjį kartą tapo Azijos čempionėmis. Visos trys prizininkės užėmė tas pačias vietas, kaip ir užpernai per praėjusį čempionatą.

Rugpjūčio 25 d. Segede (Vengrija) baigėsi pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąsias vietas užėmė Baltarusija (6 aukso, 4 sidabro ir 4 bronzos) ir Vokietija (6 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos). Čempionate nebuvo leista startuoti 11-kart pasaulio čempionui kanadiečiui Laurence‘ui Vincent‘ui-Lapointe‘ui, kuris buvo nušalintas dėl etigiamo dopingo testo.

Rugpjūčio 25 d. Atlantoje golfo PGA turo baigiamojo turnyro nugalėtoju tapo Rory McIlroy iš Šiaurės Airijos.

Rugpjūčio 25 d. Ispanijos futbolo lygoje po antrojo turo liko tik dvi taškų nepraradusios komandos: „Sevilla“ ir Madrido „Atletico“.