Pasaulio sporto savaitė: „Bayern“ ir „Napoli“ titulai, sustabdytas sprinto lyderis ir UEFA planai

Miuncheno „Bayern“ užsitikrino Vokietijos futbolo čempiono vardą, „Napoli“ iškovojo Italijos futbolo taurę, Belgrado „Crvena Zvezda“ pabaigė dar vieną auksinį Serbijos futbolo lygos sezoną, bulgaras tenisininkas Grigoras Dimitrovas paskelbė užsikrėtęs koronavirusu, greičiausias pasaulio sprinteris Christianas Colemanas buvo nušalintas dėl antidopingo taisyklių pažeidimų, o futbolo Čempionų lygos rengėjai paskelbė, kaip planuoja baigti pandemijos sustabdytą sezoną.

Neapolio komanda laimėjo Italijos taurę.<br>Sipa/Scanpix nuotr.

2020-06-22 11:26

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 16 d. Miuncheno „Bayern“ futbolo klubas užsitikrino Vokietijos čempiono vardą. „Bayern“ svečiuose nugalėjo Brėmeno „Werder“ 1:0 ir per 32 turus surinko 76 taškus. „Bayern“ šalies čempionu tapo 30-ąjį kartą, tarp jų – aštuntąjį iš eilės. Du klubo senbuviai Thomasas Mulleris ir Davidas Alaba čempionais tapo devintąjį kartą.

Birželio 17 d. Lengvosios atletikos garbingo elgesio padalinys (AIU) už antidopingo taisyklių pažeidimą nušalino pasaulio 100 m bėgimo čempioną amerikietį Christianą Colemaną. Jis tris kartus per metus nebuvo deklaruotoje vietoje.

Birželio 17 d. Po trijų mėnesių pertraukos atnaujintos Anglijos futbolo lygos varžybos. Pirmose rungtynėse čempiono vardą ginantis „Manchester City“ nugalėjo Londono „Arsenal“ 3:0.

Birželio 17 d. Italijos futbolo taurę iškovojo „Napoli“. Romoje finalo rungtynėse „Napoli“ ir Turino „Juventus“ sužaidė lygiosiomis 0:0, bet „Napoli“ laimėjo baudinių seriją 4:2. „Napoli“ šalies taurę iškovojo šeštąjį kartą (praėjusius kartus – 1962, 1976, 1987, 2012 ir 2014 m.).

Birželio 17 d. Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) Vykdomasis komitetas paskelbė, kad šio sezono Čempionų lygos turnyras bus pabaigtas finalo aštuonetu, kuris bus surengtas rugpjūčio 12-23 d. Lisabonoje. Ketverios iki pandemijos nesužaistos aštuntfinalio rungtynės vyks rugpjūčio 7-8 d. Europos lygos finalo aštuonetas vyks rugpjūčio 10-21 d. Vokietijoje. Čempionų lygos 2020-2021 m. sezonas bus pradėtas preliminaraus atrankos etapo rungtynėmis rugpjūčio 8 d.

Birželio 19 d. Ispanijos futbolo lygoje taškus prarado buvusi vienvaldė lyderė „Barcelona“, išvykoje sužaidusi lygiosiomis su „Sevilla“ 0:0. Sekmadienį ją pavijo Madrido „Real“, svečiuose nugalėjęs San Sebastiano „Real Sociedad“ 2:1. Po 30 turų pirmauja Madrido „Real“, „Barcelona“ (po 65), Madrido „Atletico“, „Sevilla“ (po 52), „Getafe“ (48), „Real Sociedad“ ir „Villareal“ (po 47).

Birželio 19 d. Po trijų mėnesių pertraukos atnaujintose Rusijos futbolo lygos varžybose „Soči“ namie nugalėjo „Rostov“ 10:1. „Rostov“ klubui atstovavo 17-mečiai vaikinai, nes šešiems pagrindinės komandos žaidėjams buvo nustatytas koronavirusas. Turnyre po 23 turų pirmauja Sankt Peterburgo „Zenit“ (53), Maskvos „Lokomotiv“ (44), „Krasnodar“ (41) ir „Rostov“ (38).

Birželio 20 d. Vokietijos futbolo lygoje dėl antrosios vietos kovojusių komandų rungtynėse Dortmundo „Borussia“ svečiuose nugalėjo „Leipzig“ 2:0. Po 33 turų pirmauja čempiono vardą užsitikrinęs Miuncheno „Bayern“ (79), Dortmundo „Borussia“ (69), „Leipzig“ (63), Mionchengladbacho „Borussia“ (62) ir Lėverkuzeno „Bayer“ (60). Iki turnyro pabaigos liko vienas turas.

Birželio 20 d. Baigėsi Serbijos futbolo pirmenybės. Jų nugalėtoju tapo ir vienintelį kelialapį į Čempionų lygą iškovojo Belgrado „Crvena Zvezda“ (78 taškai per 30 rungt.). Antrąją vietą užėmė Belgrado „Partizan“ (64), trečiąją – Novi Sado „Vojvodina“ (62). „Crvena Zvezda“ nacionaline čempione tapo 31-ąjį kartą, tarp jų – trečiąjį iš eilės.

Birželio 20 d. Mirė Europos lengvosios atletikos federacijos prezidentas norvegas Sveinas Arne Hansenas (74).

Birželio 21 d. Taškus prarado Anglijos futbolo lygos lyderis „Liverpool“, Liverpulio derbyje sužaidęs lygiosiomis su „Everton“ 0:0. Po 30 turų pirmauja „Liverpool“ (83), „Manchester City“ (60; žaidė 29 rungt.), „Leicester City“ (54), Londono „Chelsea“ (51), „Manchester United“ ir „Wolverhampton Wanderers“ (po 46).

Birželio 21 d. Bulgaras tenisininkas Grigoras Dimitrovas paskelbė užsikrėtęs koronavirusu. Dar šeštadienį jis žaidė serbo Novako Džokovičiaus rengiamame „Adria Tour“ turnyre Zadare. G.Dimitrovui pranešus apie diagnozę, buvo atšauktas „Adria Tour“ finalo mačas tarp N.Džokovičiaus ir ruso Andrejaus Rubliovo.