Lietuvos sporto savaitė. „Sūduvos“ kančios, švedų pamokos A. Gudžiui ir R. Berankio pergalės

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai ne be vargo įveikė pirmąjį Čempionų lygos atrankos barjerą, Andrius Gudžius nusileido dviem Švedijos disko metikams Deimantinės lygos etape, tenisininkas Ričardas Berankis pateko į Sinsinačio „Masters“ turnyro pagrindines varžybas, dviratininkai Ignatas Konovalovas ir Rasa Leleivytė pasiekė geriausius sezono rezultatus UCI lenktynėse, Šiaulių „Baltrex“ susigrąžino stipriausios šalies regbio komandos vardą, Gediminas Bagdonas ir Inga Češulienė apsivilko Lietuvos dviračių plento čempionų marškinėlius, Lietuvos futbolo pirmojoje lygoje neliko nepralaimėjusių komandų, o Lietuvos rinktinės futbolininkas Arvydas Novikovas persikraustė į Turkiją.

Marijampolės „Sūduva“ futbolo Čempionų lygos atrankos pirmajame etape nugalėjo Talino „Florą“.<br>V.Kuralavičiaus nuotr.
Stokholme lengvosios atletikos Deimantinės lygos etapo disko metimo varžybose Andrius Gudžius užėmė trečiąją vietą (66,80 m).<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Ričardas Berankis Sinsinačio „Masters“ teniso turnyro („ATP 1000“), dėl pandemijos rengiamo Niujorke, atrankos antrajame rate nugalėjo japoną Jasutaką Ucijamą.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Aug 24, 2020, 10:33 AM, atnaujinta Aug 24, 2020, 10:50 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 17 d. Alytaus „Dzūkijos“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su makedonu treneriu Nikola Vasilevu, kuris šias pareigas jau ėjo 2017-2018 metų sezone, o praėjusį sezoną buvo „Dzūkijos“ trenerio Valdemaro Chomičiaus padėjėjas.

Rugpjūčio 18 d. Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) užėmė antrąją vietą „Giro dell‘Emilia“ dviračių lenktynėse (Italija; 1.Pro kategorija). Užpernai ji buvo šių lenktynių nugalėtoja. Šiais metais nugalėtoja tapo danė Cecilie Ludwig (FDJ).

Rugpjūčio 18 d. Lietuvos rinktinės futbolininkas Arvydas Novikovas pasirašė sutartį su Turkijos lygos debiutantu „Erzurumspor“. Praėjusį sezoną 29-erių A.Novikovas žaidė Varšuvos „Legia“ ir tapo Lenkijos čempionu.

Rugpjūčio 19 d. Utenos „Juventus“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su amerikiečiu Glenu Rice‘u.

Rugpjūčio 19 d. Marijampolės „Sūduva“ futbolo Čempionų lygos atrankos pirmajame etape nugalėjo Talino „Florą“. Pagrindinis laikas ir pratęsimas baigėsi 1:1, bet „Sūduva“ laimėjo baudinių seriją 4:2. Antrajame etape „Sūduva“ namie rugpjūčio 26 d. žais su Tel Avivo „Makabi“, kuri pirmajame etape namie nugalėjo „Riga“ 2:0.

Rugpjūčio 19 d. Ignatas Konovalovas (FDJ) daugiadienėse dviračių lenktynėse „Tour de Wallonie“ (2.Pro kategorija) užėmė 32-ąją vietą ir pirmą kartą šį sezoną iškovojo UCI taškus. Lenktynių nugalėtoju tapo jo komandos draugas prancūzas Arnaud Demare‘as.

Rugpjūčio 19 d. Jonavoje Lietuvos dviračių plento čempionato asmeninių lenktynių nugalėtojais tapo Evaldas Šiškevičius („Nippo-Delko“) ir Katažina Sosna („Sudtirol“), antrąją vietą užėmė Gediminas Bagdonas („Klaipėda“) ir Akvilė Gedraitytė (WCC), trečiąją – Venantas Lašinis („Klaipėda“) ir Inga Češulienė (Ignalinos „Vikingas“). E.Šiškevičius čempionu tapo pirmąjį kartą, K.Sosna – trečiąjį.

Rugpjūčio 20 d. Lietuvos futbolo A lygos 16-ajame ture „Kauno Žalgiris“ svečiuose nugalėjo „Panevėžį“ 1:0, dvi Vilniaus komandos „Riteriai“ ir „Žalgiris“ sužaidė lygiosiomis 2:2. Čempionės vardą ginanti Marijampolės „Sūduva“ turi 35 taškus, Vilniaus „Žalgiris“ – 33, „Kauno Žalgiris“ – 31, Gargždų „Banga“ – 15, „Panevėžys“ – 9, „Riteriai“ – 8. Dabar A lygoje prasidėjo mėnesio pertrauka, kito turo rungtynės numatomos rugsėjo 27 d.

Rugpjūčio 21 d. Ričardas Berankis Sinsinačio „Masters“ teniso turnyro („ATP 1000“), dėl pandemijos rengiamo Niujorke, atrankos antrajame rate nugalėjo japoną Jasutaką Ucijamą 6:2, 5:7, 7:6 ir pateko į pagrindinį turnyrą. Pirmajame atrankos rate R.Berankis nugalėjo ispaną Alejandro Davidovichių.

Rugpjūčio 21 d. Ištraukti Europos tinklinio turnyrų burtai. Jie lėmė, kad moterų Iššūkio taurės pirmajame etape „Kaunas-VDU“ žais su Šafhauzeno „Kanti“ (Šveicarija). Rungtynės numatomos lapkričio 10-12 ir 24-26 d. Lietuvos komanda Europos tinklinio turnyruose dalyvaus po 25 metų pertraukos.

Rugpjūčio 21 d. Jonavoje Lietuvos dviračių plento čempionato grupinių lenktynių nugalėtojais tapo Gediminas Bagdonas („Klaipėda“) ir Inga Češulienė (Ignalinos „Vikingas“), antrąją vietą užėmė Venantas Lašinis („Klaipėda“) ir Katažina Sosna („Sudtirol“), trečiąją – Justas Beniušis („Klaipėda“) ir Olivija Baleišytė („Astana“). G.Bagdonas čempionu tapo septintąjį kartą, I.Češulienė – trečiąjį.

Rugpjūčio 22 d. Trakuose Lietuvos pusės maratono bėgimo čempionais tapo Valdas Dopolskas ir Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė.

Rugpjūčio 22 d. Vilniuje įvyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės varžybos. Geriausiais lengvaatlečiais pripažinti Adrijus Glebauskas (šuoliai į aukštį) ir Jogailė Petrokaitė (šuoliai į tolį). Simas Bertašius pagerino 1 mylios bėgimo Lietuvos rekordą (3 min. 59,25 sek.), kuris nuo 1957 m. priklausė Jonui Pipynei.

Rugpjūčio 22 d. Baltijos regbio lygos finale Šiaulių „Baltrex“ nugalėjo Kauno „Ąžuolą“ 53:7. Bronzos medalius laimėjo čempiono vardą praradęs Šiaulių „Vairas“.

Rugpjūčio 22 d. Ričardas Berankis Sinsinačio „Masters“ teniso turnyro („ATP 1000“) pirmajame rate nugalėjo amerikietį Tommy Paulą 6:7, 6:4, 7:5. „ATP 1000“ rango turnyruose R.Berankis pasiekė vos antrąją pergalę (pirmą mačą laimėjo 2011 m.). Pirmadienį antrajame rate R.Berankis žais su pirmąja pasaulio rakete serbu Novaku Džokovičiumi. Tai pirmas ATP turnyras, rengiamas po pandemijos pertraukos.

Rugpjūčio 22 d. Lietuvos futbolo pirmojoje lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė „Vilniaus Vytis“, namie nusileidęs „Panevėžiui B“ 0:6. Po 12 turų pirmauja Kauno „Hegelmann Litauen“, čempiono vardą ginantis Telšių „Džiugas“ (po 27 taškus), „Jonava“, Kėdainių „Nevėžis“ (po 25) ir „Vytis“ (24).

Rugpjūčio 23 d. Stokholme lengvosios atletikos Deimantinės lygos etapo disko metimo varžybose Andrius Gudžius užėmė trečiąją vietą (66,80 m). Lietuvį aplenkė du švedai: nugalėtoju tapęs sezono lyderis Danielis Stahlis (69,17 m) ir asmeninį rekorįdą pasiekęs Simonas Peterssonas (67,72 m).

Lietuvos švieslentė

Futbolas

A lyga. 16 turas.

„Panevėžys“ – „Kauno Žalgiris“ 0:1. E.Vaitkūnas 56.

Vilniaus „Riteriai“ – Vilniaus „Žalgiris“ 2:2. M.Grigaravičius 44, A.Lezama 79/ A.Kaludžerovičius 3, 52.

Lentelė: Marijampolės „Sūduva“ – 35, Vilniaus „Žalgiris“ – 33, „Kauno Žalgiris“ – 31, Gargždų „Banga“ – 15, „Panevėžys“ – 9, „Riteriai“ – 8.

Rezultatyviausi žaidėjai: H.Videmont‘as (V. „Žalgiris“) – 9, L.Pilibaitis (K. „Žalgiris“) – 7, J.Tadičius („Sūduva“) – 6, M.Topčagičius („Sūduva“) – 5.

Pirma lyga. 12 turas.

Kėdainių „Nevėžis“ – „Kauno Žalgiris B“ 3:1, „Jonava“ – Vilniaus BFA 3:1, „Šiauliai“ – Mažeikių „Atmosfera“ 5:1, Kauno „Hegelmann Litauen“ – Vilniaus „Žalgiris B“ 2:1, „Vilniaus Vytis“ – „Panevėžys B“ 0:6, Kretingos „Minija“ – Vilniaus „Riteriai B“ 4:0, Alytaus „Dainava“ – Telšių „Džiugas“ 0:1.

Lentelė: „Hegelmann Litauen“ ir „Džiugas“ – po 27, „Jonava“ ir „Nevėžis“ – po 25, „Vytis“ – 24, „Šiauliai“ – 19, „Panevėžys B“ – 17, „Dainava“ ir „Riteriai B“ – po 16, Vilniaus „Žalgiris B“ – 14, „Minija“ – 11, „Atmosfera“ – 10, „Kauno Žalgiris B“ – 3, BFA – 0.

Regbis

Baltijos lyga. Finalas. Šiaulių „Baltrex“ – Kauno „Ąžuolas“ 53:7.

Dėl 3 vietos. Šiaulių „Vairas“ – „Šiauliai“ 37:20.

Krepšinis

Ikisezoninės rungtynės. Kauno „Žalgiris-2“ – Kamensko „Prometej“ (Ukraina) 83:90 (D.Stenionis 19, J.Ramanauskas 15), „Šiauliai“ – Kamensko „Prometej“ 77:99 (A.Van Vlietas 15, E.Stankevičius 12).