Pasaulio sporto savaitė. Futbolo lyderių kaktomušos, Kambridžo aštuonvietės pergalė ir H.Hurkaczo staigmena

Keturios komandos iškovojo trečiąsias pergales pasaulio futbolo čempionato atrankos turnyre, australė Ashleigh Barty ir lenkas Hubertas Hurkaczas triumfavo Majamio teniso turnyre, Kambridžo universiteto irkluotojai laimėjo tradicines aštuonviečių valčių lenktynes Temzės upe, Stanfordo universiteto krepšininkės po beveik trijų dešimtmečių pertraukos tapo NCAA čempionėmis, o Vokietijos ir Prancūzijos futbolo lygose įvyko lyderių dvikovos.

Miuncheno „Bayern“ svečiuose nugalėjo „Leipzig“.<br>imago images/MIS/Scanpix nuotr.
Lietuvos futbolo rinktinė turėjo pripažinti Italijos futbolininkų pranašumą.<br>R.Danisevičiaus nuotr.

Apr 5, 2021, 11:51 AM, atnaujinta Apr 5, 2021, 12:03 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 31 d. Pasaulio futbolo čempionato atrankos Europos zonos turnyre baigėsi trečiasis turas. Per trejas rungtynes po 9 taškus iškovojo Italija, Danija, Anglija ir Armėnija. Taškų taip pat neprarado po dvejas rungtynes žaidusios Švedija ir Šveicarija. Trečiajame ture buvusi pasaulio čempionė Vokietija namie pralaimėjo Šiaurės Makedonijai 1:2.

Kovo 31 d. Dviračių lenktynių „Dwars door Vlaanderen“ nugalėtoju tapo olandas Dylanas Van Baarle („Ineos“).

Balandžio 1 d. Prasidėjo Šiaurės Amerikos profesionalų Aukščiausios beisbolo lygos (MLB) pirmenybės. Nugalėtojo vardą gina „Los Angeles Dodgers“.

Balandžio 1 d. Australijos teismas už narkotikų kontrabandą nuteisė baidarių ir kanojų irkluotoją, olimpinių žaidynių prizininką Nathaną Baggaley ir jo brolį Dru Baggaley.

Balandžio 1 d. Paryžiaus – Rubė dviračių lenktynių rengėjai pranešė, kad lenktynės, kurios buvo numatytos balandžio 11 d., dėl sveikatos krizės nukeliamos į spalio mėnesį.

Balandžio 3 d. Sevilijoje 2020 metų Ispanijos futbolo taurės finale San Sebastiano „Real Sociedad“ nugalėjo Bilbao „Athletic“ 1:0. Rungtynės turėjo vykti 2020 m. balandžio mėnesį, bet buvo nukeltos dėl pandemijos. „Real Sociedad“ šalies taurę iškovojo trečiajį kartą (du praėjusius – 1909 ir 1987 m.). „Athletic“ taurę laimėjo 23 kartus, bet pastarąjį kartą – 1984 m.

Balandžio 3 d. Vokietijos futbolo lygos lyderių rungtynėse čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ svečiuose nugalėjo „Leipzig“ 1:0. Po 27 turų pirmauja „Bayern“ (64 taškai), „Leipzig“ (57), „Wolfsburg“ (54), Frankfurto „Eintracht“ (50), Dortmundo „Borussia“ ir Lėverkuzeno „Bayer“ (po 43).

Balandžio 3 d. Prancūzijos futbolo lygos lyderių rungtynėse čempiono vardą ginantis Paryžiaus PSG namie pralaimėjo Lilio „Olympique“ 0:1. Po 31 turo pirmauja Lilio „Olympique“ (66 taškai), PSG (63), „Monaco“ (62), Liono „Olympique“ (61) ir Lano „Racing“ (49).

Balandžio 3 d. Italijos futbolo lygoje taškus prarado čempiono vardą ginantis Turino „Juventus“ (svečiuose sužaidė lygiosiomis su „Torino“ 2:2) ir antrąją vietą užimantis „Milan“ (namie sužaidė lygiosiomis su Genujos „Sampdoria“ 1:1). Po 29 turų pirmauja Milano „Inter“ (68 taškai; žaidė 28 rungt.), „Milan“ (60), Bergamo „Atalanta“ (58), „Juventus“ ir „Napoli“ (po 56; žaidė po 28 rungt.).

Balandžio 3-4 d. Majamio atvirojo teniso čempionato moterų („WTA 1000“) finale australė Ashleigh Barty nugalėjo kanadietę Biancą Andreescu 6:3, 4:0 (varžovė nebaigė mačo). 24-erių A.Barty iškovojo dešimtąjį titulą karjeroje. Vyrų („ATP 1000“) finale lenkas Hubertas Hurkaczas nugalėjo italą Janniką Sinnerį 7:6, 6:4. H.Hurkaczas iškovojo trečiąjį titulą ir ATP reitinge pakilo iš 37-osios į aukščiausią karjeroje 16-ąją vietą. Ir 24-erių H.Hurkaczas, ir 19-metis J.Sinneris, anksčiau buvo žaidę tik „ATP 250“ turnyrų finaluose.

Balandžio 3-4 d. Anglijos futbolo lygoje taškus prarado trys komandos, kovojančios dėl kelialapių į Čempionų lygą. „Leicester City“ namie pralaimėjo lyderiui „Manchester City“ 0:2, Londono „Chelsea“ – „West Bromwich Albion“ 2:5, Londono „Tottenham Hotspur“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su „Newcastle United“ 2:2. Po 30 turų pirmauja „Manchester City“ (74 taškai; žaidė 31 rungt.), „Manchester United“ (60), „Leicester City“ (56), „Chelsea“ (51), „West Ham United“ (49; žaidė 29 rungt.), „Tottenham Hotspur“ ir čempiono vardą ginantis „Liverpool“ (po 49).

Balandžio 4 d. Ispanijos futbolo lygos lyderis Madrido „Atletico“ svečiuose pralaimėjo „Sevilla“ 0:1. Po 29 turų pirmauja „Atletico“ (66 taškai), Madrido „Real“ (63), „Barcelona“ (62; žaidė 28 rungt.), „Sevilla“ (58), Sevilijos „Real Betis“ ir „Villareal“ (po 46).

Balandžio 4 d. San Antonijuje moterų krepšinio Nacionalinės koledžų sporto asociacijos (NCAA) turnyro finale Stanfordo universitetas nugalėjo Arizonos universitetą 54:53. Stanfordo universitetas čempionu tapo trečiąjį kartą (du praėjusius – 1990 ir 1992 m.). Arizonos universitetas pirmą kartą žaidė finalo ketverte.

Balandžio 4 d. „Ronde van Vlaanderen“ dviračių lenktynių nugalėtoju tapo danas Kasperis Asgreenas („QuickStep“). Jis šį sezoną laimėjo antrąsias Belgijoje rengiamas klasikines vienos dienos lenktynes.

Balandžio 4 d. Lusaile (Kataras) motociklų lenktynių Didžiojo prizo antrojo etapo nugalėtoju tapo prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja abiejuose šio sezono etapuose antrąją vietą užėmęs prancūzas Johannas Zarco („Ducati“).

Balandžio 4 d. Oksfordo ir Kambridžo universitetų aštuonviečių valčių irklavimo lenktynių Temzės upėje nugalėtoju tapo Kambridžo universitetas. Dėl pandemijos lenktynės vyko neįprastoje vietoje ir buvo sutrumpintos iki 4,9 km (paprastai trasa būna 6,8 km ilgio). Per 166 lenktynes Kambridžas nugalėjo 85 kartus, Oksfordas – 80 (vienerios lenktynės baigėsi lygiosiomis).