Lietuvos sporto savaitė: nuo kaimynų atsilikę lengvaatlečiai, jaunojo irkluotojo medalis ir proga nepasinaudojęs Vilniaus „Žalgiris“

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai nesugebėjo patekti į Europos lygos atrankos atkrintamąjį etapą, Ričardas Berankis krito pirmajame Kanados teniso čempionato rate, Povilas Juškevičius tapo pasaulio jaunių irklavimo čempionu, Lietuvos lengvosios atletikos rinktinė užėmė paskutinę vietą Baltijos šalių pirmenybėse, Egidijus Kavaliauskas patyrė nokautą profesionalų bokso ringe, o Akvilė Paražinskaitė iškovojo dar vieną titulą teniso ITF dvejetų turnyruose.

Sostinės klubas kovoja dėl pergalės Europos lygos atrankos varžybose.<br>T.Bauro nuotr.
Akvilė Paražinskaitė
Povilas Juškevičius.<br>Stop kadras.
Daugiau nuotraukų (6)

Aug 16, 2021, 9:40 AM, atnaujinta Aug 16, 2021, 9:47 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 9 d. Lietuvos futbolo A lygos rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ nugalėjo Gargždų „Bangą“ 3:0. „Žalgirio“ starto sudėtyje nežaidė nė vienas Lietuvos futbolininkas.

Rugpjūčio 9 d. Ričardas Berankis teniso Kanados atvirojo čempionato (Torontas; „ATP 1000“) pirmajame rate pralaimėjo australui Johnui Millmanui 3:6, 6:7.

Rugpjūčio 12 d. Vilniaus „Žalgiris“ futbolo Europos lygos atrankos trečiojo etapo atsakomosiose rungtynėse namie pralaimėjo Slovėnijos čempionei Muros Sobotos „Mura“ 0:1 (pirmosios rungtynės 0:0). „Žalgiris“ iškrito iš Europos lygos atrankos, bet gavo teisę pereiti į Europos konferencijos lygos atranką ir atkrintamajame etape rugpjūčio 19 ir 26 d. žais su Norvegijos čempionu Budės „Glimt“.

Rugpjūčio 14 d. Akvilė Paražinskaitė su prancūze Tiphanie Fiquet tapo teniso turnyro Monastire (Tunisas; „ITF 15“) dvejetų važybų nugalėtojomis. Jos finale įveikė japonę Ajumi Košiiši ir amerikietę Anastasiją Nefedovą 4:6, 6:1, 10:6. A.Paražinskaitė ir T.Fiquet šią vasarą laimėjo tris Monastire vykusius turnyrus.

Rugpjūčio 14 d. Valmieroje (Latvija) pasibaigusiame Baltijos šalių lengvosios atletikos komandų čempionate Lietuvos rinktinė užėmė paskutinę trečiąją vietą (250 taškų). Nugalėjo Estija (295), antrąją vietą užėmė Latvija (257). Lietuviai laimėjo 15 iš 40 rungčių varžybas.

Rugpjūčio 14 d. Egidijus Kavaliauskas pusvidutinio svorio profesionalų bokso mače Friske (Teksasas, JAV) pralaimėjo amerikiečiui Vergiliui Ortizui (nokautu aštuntajame raunde). E.Kavaliauskas per 25 profesionalo karjeros mačus pasiekė 22 pergales ir patyrė 2 pralaimėjimus. Jo varžovas V.Ortizas laimėjo visus 18 mačų.

Rugpjūčio 14 d. Lietuvos futbolo A lyga dėl koronaviruso židinio Telšių „Džiugo“ klube nukėlė jo rungtynes su Alytaus „Dainava“. Po 25-ojo turo A lygoje pirmauja Marijampolės „Sūduva“ (49 taškai per 23 rungt.), Vilniaus „Žalgiris“ (44/20), Kauno „Žalgiris“ (42/23), „Panevėžys“ (41/21) ir Kauno „Hegelmann“ (38/25).

Rugpjūčio 15 d. Alytaus „Dzūkijos“ krepšinio klubas sudarė sutartį su treneriu Ramūnu Cvirka. Jis nuo 2019 m. vasaros, kai baigėsi sutartis su Kėdainių „Nevėžiu“, nedirbo vyriausiuoju treneriu jokiame klube.

Rugpjūčio 15 d. Ričardas Berankis teniso Sinsinačio „Masters“ („ATP 1000“) turnyro atrankos antrajame rate pralaimėjo japonui Jošihito Nišiokai 7:6, 5:7, 2:6 ir nepateko į pagrindines varžybas. Pirmajame rate R.Berankis nugalėjo italą Gianlucą Magerį 6:4, 7:5. R.Berankis per karjerą dalyvavo 11 „Masters“ turnyrų.

Rugpjūčio 15 d. Plovdive pasaulio jaunių (iki 18 m.) irklavimo pirmenybėse aukso medalį iškovojo Povilas Juškevičius, laimėjęs vienviečių valčių varžybas. Jis buvo vienintelis į finalą patekęs Lietuvos irkluotojas.

Rugpjūčio 15 d. Lietuvos merginų (iki 17 m.) rankinio rinktinė Klaipėdoje vykusiame Europos pirmenybių antrosios pakopos turnyre užėmė šeštąją vietą. Lietuvės nugalėjo Kosovą ir Turkiją, bet pralaimėjo Suomijai, Šiaurės Makedonijai, Ispanijai ir Baltarusijai. Turnyro nugalėtoja tapo Šiaurės Makedonija. Skaičiuojant visų Europos pirmenybių pakopų turnyrus, Lietuva užėmė 27-ąją vietą.