Pekine – ledą kaitinančios dailiojo čiuožimo kovos: amerikietis neturėjo sau lygių

JAV dailiojo čiuožimo žvaigždė Nathanas Chenas pasidabino Pekino olimpinių žaidynių auksu. 22-ejų dailiojo čiuožimo perlas ketvirtadienį vykusioje laisvojoje pirmą kartą tapo olimpiniu čempionu.

N.Chenas tapo olimpiniu čempionu.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Feb 10, 2022, 8:24 AM, atnaujinta Feb 10, 2022, 8:26 AM

Triskart pasaulio čempionas neatliko visos savo planuotos programos tobulai, tačiau jis vis tiek neturėjo sau lygių – surinkęs 218,63 balo amerikietis užėmė pirmąją vietą laisvojoje programoje.

Prieš dvi dienas jis pagerino pasaulio rekordą trumpojoje čiuožimo programoje (113,97 balo) ir bendrai sudėjus abu šokius užtikrintai atitrūko nuo savo priešininkų (332,60 balo).

Olimpiniu čempionu tapęs N.Chenas sau už nugaros paliko sidabrą iškovojusius japonus Yuma Kagiyama (310,05 balo) ir Shoma Uno – (293,00 balo).

Didžiausia Japonijos dailiojo čiuožimo viltis Yuzuru Hanyu liko be medalio.

Sočio ir Pjongčango olimpinių žaidynių čempionas bendroje įskaitoje užėmė ketvirtąją vietą. Reikalus sau japonas komplikavosi antradienį vykusiose trumposios programos varžybose, per kurias jis surinko vos 95,15 balo.

Pekino žiemos olimpinės žaidynės vyks vasario 4 – 20 dienomis.