Į trasą – tik po didelių dvejonių: dėl K. Dombrovskio sveikatos kilo grėsmė istoriniam Lietuvos startui estafetėje Specialiai lrytas.lt, Pekinas

„Jie žino?“, – po 10 km sprinto lenktynių rodydamas į žurnalistus iš Lietuvos nedrąsiai paklausė biatlonininkas Karolis Dombrovskis šalies rinktinės atstovės.

Lietuvos biatlonininkai 10 km sprinto varžybose.<br>V.Dranginio nuotr.
Lietuvos biatlonininkai dalyvavo 20 km asmeninėse lenktynėse.<br>V.Dranginio nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Specialiai lrytas.lt, Pekinas (Kinija)

Feb 12, 2022, 1:38 PM, atnaujinta Feb 12, 2022, 3:03 PM

Paaiškėjo, kad atletas šeštadienį Pekino olimpiadoje galėjo ir nesudalyvauti.

30-metis sportininkas pastarąsias dvi dienas praleido lovoje, mat stipriai susirgo ir nežinojo, ar galės dalyvauti sprinto lenktynėse.

„Peršalimas, gerklė, sloga. Startas kabėjo ant plauko, nežinojome, kaip daryti. Ryte dar jautėsi gerklė, negalėjau normaliai kvėpuoti.

Buvo minčių pasitaupyti estafetės varžyboms. Vienas dalykas buvo asmeninis principas – išeiti ir parodyti, kad atvažiavome ir atidavėme daug laiko ne tam, kad pasakyti „atsiprašau, sergu“.

Bet tam, kad kovočiau. Vis dėlto bijojau, kad šis startas nepakenktų ateičiai, todėl buvo daug svarstymų. Visgi, trenerio ir daktaro sprendimu, nusprendžiau dalyvauti“, – situaciją apibūdino lietuvis, sprinto varžybose sukęs vieną baudos ratą ir užėmęs 73-ią vietą.

K.Dombrovskiui teks pasaugoti sveikatą, nes nuo jo priklausys, ar lietuviai pirmą kartą atkurtos Lietuvos istorijoje galės dalyvauti komandinėje vyrų estafetėje, kuri vyks vasario 15-ąją.

Deja, bet K.Dombrovskis neturės galimybės startuoti sekmadienį, kuomet 60 stipriausių sprinto dalyvių lenktyniaus persekiojimo rungtyje.

„Kentėjau, dirbau iš visų jėgų. Nepasakyčiau, kad kankinausi beviltiškai. Nors sušaudžiau neblogai, bet kojomis šliuožiau prastai, gal dviejų dienų pertrauka tam turėjo įtakos“, – kalbėjo K.Dombrovksis.

Į persekiojimo lenktynes iš lietuvių pateko tik Vytautas Strolia, kuris sprinte liko 43-ioje vietoje.

Du sykius nepataikęs Tomas Kaukėnas liko 80-as, tris sykius prašovęs Linas Banys užėmė 90-ąją vietą.

Sprintą laimėjo norvegas Johannesas Thingnesas, sidabrą iškovojo asmeninių lenktynių čempionas prancūzas Q.Fillonas Maillot (pralaimėjo lyderiui 25,5 sek.), o į trečią vietą įsibrovė kitas norvegas Tarje Boe, broliui pralaimėjęs 38,9 sek.

Iš viso lenktynėms buvo registruoti ir finišavo 94 dalyviai.