Dailiojo čiuožimo varžybose Slovėnijoje - trijų kauniečių startai: A. Ivanovaitė tapo nugalėtoja

Net trys Lietuvos dailiojo čiuožimo atstovės Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtinės dalyvavo šį savaitgalį vykusiose ISU tarptautinėse dailiojo čiuožimo varžybose „Dragon Trophy 2022“ Liublianoje (Slovėnija).

Agnė Ivanovaitė su trenere Loreta Vitkauskiene.<br> LČF nuotr.

Feb 13, 2022, 7:04 PM

Jaunių grupėje (Advanced Novice) varžėsi net 18 sportininkių, tarp jų ir Agnė Ivanovaitė (tr. Loreta Vitkauskienė), kuri iškovojo aukso medalį.

Po trumposios programos ši čiuožėja užtikrintai pirmavo, o be klaidų atlikta laisvoji programa leido A. Ivanovaitei išsaugoti lyderės poziciją ir lipti ant aukščiausios nugalėtojų pakylos laiptelio.

Jaunimo grupėje iki 19 metų, kurioje varžėsi 27 sportininkės, Lietuvai atstovavo Meda Variakojytė (tr. Indrė Paulaitienė).

Trumpojoje programoje padarytos klaidelės M. Variakojytei leido užimti 12-tą vietą. Daug drąsiau atlikta laisvoji programa, kurioje M. Variakojytė užėmė 10 vietą, šią sportininkę bendroje įskaitoje kilstelėjo į 11-ą vietą.

Suaugusiųjų grupėje varžėsi Jogailė Aglinskytė (tr. Dmitrijus Kozlovas), kuriai tai buvo dar tik antrosios sezono varžybos po sunkios 2021 m. liepos mėn. patirtos traumos. Ši daug žadanti ir vilčių kelianti čiuožėja ne tik be klaidų sučiuožė trumpąją programą, tačiau už techniką gavusi 30,52 tšk. įvykdė ir techninius kvalifikacinį normatyvą pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatui.

Griuvimas laisvosios programos metu, nepilnai atlikti elementai neleido J. Aglinskytei pakilti aukščiau.

Bendroje įskaitoje surinkusi 146,30 taškų ji užėmė 6 vietą, pagerinusi neseniai Sofijoje (Bulgarija) vykusiose dailiojo čiuožimo varžybose pasiektą savo rezultatą (137,81 tšk.).

Varžybų nugalėtoja tapo Slovėnijos atstovė Daša Grm, antrą vietą užėmė čiuožėja iš Šveicarijos Yasmine Kimiko Yamada, trečia – Rumunijos sportininkė Julia Sauter.