Pasaulio sporto savaitė: JAV plaukikų dominavimas ir auksinė „Avalanche“ lavina

JAV plaukikai susižėrė daugiausiai aukso medalių pasaulio vandens sporto šakų pirmenybėse, JAV bėgikė Sydney McLaughlin pagerino pasaulio rekordą, JAV teniso legenda Serena Williams po beveik metų pertraukos dalyvavo oficialiose varžybose, o „Colorado Avalanche“ ledo ritulio komanda susigrąžino NHL čempionės vardą.

JAV dominavo pasaulio plaukimo čempionate.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Jun 27, 2022, 2:48 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 21 d. Po beveik metų pertraukos į aikštę grįžo buvusi ilgametė moterų teniso reitingo lyderė amerikietė Serena Williams. 40-metė S.Williams su tunisiete Ons Jabeur dalyvavo turnyro Ystborne (Anglija; „WTA 500“)) dvejetų varžybose, kuriose laimėjo du mačus, bet atsisakė žaisti pusfinalyje dėl O.Jabeur traumos.

Birželio 22 d. Antalijoje (Turkija) baigėsi Europos fechtavimo čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Italija (4 aukso, 7 sidabro ir 3 bronzos). Čempionais tapo septynių šalių, medalius laimėjo dvylikos šalių sportininkai.

Birželio 23 d. Brukline Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržoje „Orlando Magic“ pirmuoju šaukimu pakvietė Pablo Banchero (Duke‘o universitetas).

Birželio 25 d. Amerikietė Sydney McLaughlin per Judžine (Oregonas, JAV) vykusį JAV lengvosios atletikos čempionatą pagerino 400 metrų barjerinio bėgimo pasaulio rekordą (51,41 sek.). Iki tol rekordas taip pat priklausė S.McLaughlin. Tai – trečias šiais metais pasiektas olimpinių rungčių lengvosios atletikos pasaulio rekordas (du kitus rekordus pavasarį pasiekė venesuelietė trišuolininkė Yulimar Rojas ir švedas šuolininkas su kartimi Armandas Duplantis)

Birželio 25 d. Teniso turnyro Istborne (Anglija, „WTA 500“) finale čekė Petra Kvitova nugalėjo latvę Jeleną Ostapenko 6:3, 6:2. 32 metų P.Kvitova iškovojo 29-ąjį titulą. Turnyro Bad Homburge (Vokietija, „WTA 250“) nugalėtoja tapo prancūzė Caroline Garcia (aštuntasis titulas), vyrų turnyro Istborne („ATP 250“) – amerikietis Tayloras Fritzas (trečiasis titulas), turnyro Maljorkoje („ATP 250“) – graikas Stefanos Tsitsipas (devintasis titulas).

Birželio 25 d. Budapešte baigėsi pasaulio vandens sporto šakų čempionato plaukimo varžybos. Daugiausiai medalių iškovojo JAV plaukikai (17 aukso, 12 sidabro, 16 bronzos), kurie laimėjo 17 iš 42 rungčių. Čempionais tapo 11 šalių, medalius laimėjo 19 šalių sportininkai. Amerikietė Katie Ledecky iškovojo keturis aukso medalius, australė Mollie O‘Callaghan ir amerikietė Torri Huske – po šešis medalius, tarp kurių – po tris aukso.

Birželio 26 d. Betesdoje (Marilandas, JAV) moterų golfo PGA čempionato nugalėtoja tapo korėjietė Chun In-gee. Ji trečią kartą laimėjo vieną iš didžiųjų moterų golfo turnyrų.

Birželio 26 d. Safario ralio (Kenija) nugalėtoju tapo suomis Kalle Rovenpera („Toyota“), antrąją vietą užėmė britas Elfynas Evansas („Toyota“), trečiąją – japonas Takamoto Katsuta („Toyota“). Pasaulio ralio čempionato bendrojoje įskaitoje po šešių etapų pirmauja keturis etapus laimėjęs K.Rovenpera (145 tšk.), belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“, 80), estas Ottas Tanakas („Hyunday“) ir T.Katsuta (po 62).

Birželio 26 d. Asene (Nyderlandai) motociklų lenktynių Didžiojo prizo etapo nugalėtoju tapo italas Francesco Bagnaia („Ducati“), antrąją vietą užėmė italas Marco Bezzecchi („Ducati“), trečiąją – ispanas Maverickas Vinalesas („Aprilia“). Bendrosios įskaitos lyderis prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“) iki finišo nenuvažiavo. Po 11 etapų pirmauja F.Quartararo (172 tšk.), ispanas Aleixas Espargaro („Aprilia“, 151) ir prancūzas Johannas Zarco („Ducati“, 114).

Birželio 26 d. Antverpene trijulių krepšinio pasaulio čempionato vyrų finale Serbija nugalėjo Lietuvą 21:16. Moterų finale Prancūzija nugalėjo Kanadą 16:13. Bronzos medalius laimėjo Prancūzijos vyrai ir Kinijos moterys. Serbai čempionais tapo penktą kartą per septynis turnyrus, prancūzės – pirmą kartą.

Birželio 26 d. Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) finalo serijoje „Colorado Avalanche“ nugalėjo dviejų praėjusių sezonų čempioną „Tampa Bay Lightning“ 4:2. „Avalanche“ trečią kartą žaidė finale ir trečią kartą tapo čempionu (du praėjusius – 1996 ir 2001 m.).