Europos rekordo tempu plaukusiam A. Šidlauskui pritrūko jėgų: finale iškovoti antrojo medalio nepavyko

Bronzą Romoje (Italija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate jau nuskynęs Andrius Šidlauskas savo kraičio dar vienu apdovanojimu nepapildė. Sekmadienį vykusiame 200 m plaukimo krūtine finale 25-erių lietuvis liko už stipriausiųjų trejeto ribų.

A.Šidlauskas.<br>Lietuvos plaukimo federacijos nuotr.
A.Šidlauskas.<br>D.Kibirkščio nuotr.
Romoje Lietuvos sportininkus palaiko tautiečių būrys.<br>Lietuvos plaukimo federacijos nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Aug 14, 2022, 7:27 PM, atnaujinta Aug 14, 2022, 8:16 PM

Panevėžietis finalinėje kovoje finišavo penktoje pozicijoje.

Įpusėjus distancijai plaukikas tarp aštuonių sportininkų rikiavosi pirmoje pozicijoje, lietuvis plaukė greičiau už Europos rekordo grafiką. Vis dėlto antroje trasos dalyje jam jėgų nebeužteko – A.Šidlauskas krito iš stipriausiųjų trejeto.

Lietuvis distanciją įveikė per 2 min. 10,45 sek. Aukso medalį iškovojo britas Jamesas Wilby. Jis distanciją įveikė per 2 min. 8,96 sek.

Sidabras atiteko suomiui Matti Mattssonui (2 min. 9,4 sek.), bronzą iškovojo italas Luca Pizzinis (2 min. 9,97 sek.).

Primename, kad šeštadienį vakare vykusiame pusfinalyje A.Šidlauskas bendroje įskaitoje užėmė trečiąją vietą. Lietuvis distanciją įveikė per 2 min. 10,59 sek.

Pusfinalyje greičiausias buvo Matti Mattssonas. Suomis distanciją įveikė per 2 min. 9,88 sek.

A.Šildauskas penktadienį Romoje nuskynė pirmąjį savo karjeros Europos pirmenybių medalį. Bronzą panevėžietis iškovojo 100 m plaukimo krūtine rungtyje.

Šeštadienį Lietuvos plaukimo rinktinės medalių kraitį papildė ir Rūta Meilutytė. 25-erių kaunietė laimėjo bronzos medalį analogiškoje rungtyje.