Danas Rapšys Indianapolyje jau turi medalį – laimėjo sidabrą R. Meilutytė liko septinta

Lietuvos plaukikai ketvirtadienį pradėjo trečiąjį Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) pasaulio taurės varžybų etapą, kuris vyksta Indianpolyje. Beveik 350 sportininkų iš daugiau nei 60 šalių tris dienas Indianapolyje (JAV) varžysis 25 m baseine. Daliai iš jų – tai jėgų pasitikrinimas prieš gruodžio viduryje vyksiantį pasaulio trumpo vandens (25 m baseine) plaukimo čempionatą Melburne (Australija).

D.Rapšys<br>K.Štreimikio nuotr.

2022-11-04 00:41, atnaujinta 2022-11-04 08:19

Ketvirtadienį sidabro medaliu pasidabino lietuvis Danas Rapšys. 400 m l. stiliumi finale 27-erių metų lietuvis distanciją įveikė per 3 min. 37.50 sek. ir nusileido tik atrankos lyderiui amerikiečiui Kieranui Smithui (3 min. 35.99 sek.). Bronza atiteko kitam JAV plaukikui Jake Magahey (3:38.02).

Kvalifikacijoje savo plaukime jis buvo antras, nuotolį įveikęs per 3 min. 43,23 sek. ir nusileidęs tik amerikiečiui Jake Magahey (3:42.60).

Bendroje įskaitoje D. Rapšio laikas buvo trečias. Su geriausiu rezultatu į finalą buvo patekęs finalo laimėtojas K. Smithas (3:41.69).

D. Rapšiui priklauso šios rungties Lietuvos rekordas (3:33.20).

D. Rapšys – vienas tituluočiausių Pasaulio taurės plaukikų. Per savo karjerą 27-erių panevėžietis yra iškovojęs net 32 šių varžybų apdovanojimus (16 aukso, 11 sidabro ir penkis bronzos medalius).

Kitiems mūsų sportininkams nepavyko iškovoti apdovanojimų pirmą varžybų dieną.

100 m krūtine finale Andrius Šidlauskas distanciją įveikė per 58.5 sek. ir finišavo septintas tarp aštuonių dalyvių.

Aukso medalį laimėjo amerikietis Nicas Finkas (56.15 sek.), sidabro – japonas Yoshiki Yamanaka (56.82), o bronzą – amerikietis Reece'as Whitley (57.14 sek.).

100 m kompleksiniu būdu finale Rūta Meilutytė distanciją įveikė per 59.58 sek. ir tarp aštuonių dalyvių finišavo taip pat septinta.

Auksą laimėjo amerikietė Beata Nelson (57.81), sidabrą – prancūzė Beryl Gastaldello (57.82), o bronzą – švedė Louise Hansson (58.12).

Kvalifikacijoje R.Meilutytė buvo aštunta.