Lietuvos sporto savaitė: atkakli kova dėl futbolo supertaurės, titulą apgynusios „Kauno“ tinklininkės ir krepšinio mačai

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio pirmenybių atrankos varžybas baigė niekuo nelėmusiu pralaimėjimu prancūzams, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai patyrė didžiausią sezono pralaimėjimą Eurolygoje, geriausi šalies slidininkai išbandė jėgas pasaulio pirmenybėse, Domantas Sabonis vėl griaudėjo NBA lygoje, „Kauno“ tinklininkės tapo Baltijos lygos čempionėmis, o Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai iškovojo Lietuvos supertaurę.

LFF Supertaurės rungtynės.<br>T. Bauro nuotr.
 Lietuvos rinktinė įvykdė užduotį patekti į pasaulio čempionatą.<br>FIBA nuotr.
LFF Supertaurės rungtynės.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Feb 27, 2023, 10:15 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 17 ir 20 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė draugiškose rungtynėse Jerevane dukart nugalėjo Armėniją 3:1 ir 1:0.

Vasario 22 d. Planicoje (Slovėnija) pasaulio slidinėjimo čempionate 10 km laisvuoju stiliumi lenktynių atrankoje Ieva Dainytė užėmė 5-ąją vietą ir pateko į pagrindines varžybas, kurios vyks vasario 28 d. Emilija Bučytė užėmė 13-ąją vietą, Gabija Bučytė – 16-ąją (startavo 38 sportininkės, į pagrindines varžybas pateko 10 sportininkių). 15 km laisvuoju stiliumi lenktynių atrankoje Matas Gražys užėmė 35-ąją vietą, Ernestas Tretjakovas – 44-ąją. (startavo 69 sportininkai, į pagrindines varžybas pateko 10 sportininkų).

Vasario 23 d. Domantas Sabonis („Sacramento Kings“) Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato rungtynėse, kuriose „Kings“ namie nugalėjo „Portland Trail Blazers“ 133:116, pelnė 18 taškų, atkovojo 18 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Jis atliko septintąjį trigubą dviženklį šį sezoną.

Vasario 23 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Klaipėdoje nugalėjo Vengriją 89:64 (M.Kuzminskas 14, D.Tarolis 13, M.Rubštavičius 12). Lietuviai dar prieš šias rungtynes buvo užsitikrinę kelialapį į pasaulio čempionatą.

Vasario 23 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse išvykoje pralaimėjo Madrido „Real“ 69:96 (I.Brazdeikis 16). „Žalgiris“ per 25 rungtynes iškovojo 13 pergalių ir dalijasi šeštąją vietą su Belgrado „Partizan“, Vitorijos „Baskonia“, Tel Avivo „Makabi“ ir „Valencia“. Pirmauja Pirėjo „Olympiakos“ (18 perg.), „Real“, „Barcelona“ (po 17), Stambulo „Fenerbahçe“ ir „Monaco“ (po 15).

Vasario 23 d. Pasaulio slidinėjimo čempionate moterų sprinto atrankoje Emilija Bučytė užėmė 76-ąją vietą, Ieva Dainytė – 79-ąją, Gabija Bučytė – 84-ąją (startavo 99 sportininkės, čempione tapo švedė Jonna Sundling). Vyrų sprinto atrankoje Modestas Vaičiulis užėmė 73-iąją vietą, Tautvydas Strolia – 84-ąją, Ernestas Tretjakovas – 105-ąją, Matas Gražys – 110-ąją (startavo 134 sportininkai, čempionu tapo norvegas Johannesas Hosflotas Klabo).

Vasario 24 d. Geriausiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vasario mėnesio krepšininku išrinktas amerikietis Deshawnas Freemanas (Kėdainių „Nevėžis“).

Vasario 25 d. Baigėsi Latvijos-Lietuvos ledo ritulio lygos reguliarusis sezonas. Jo nugalėtoja tapo Rygos „Mogo“ (60 tšk. per 32 rungt.), antrąją vietą užėmė Latvijos čempionė Jelgavos „Zemgale“ (51). „Kaunas“ (27) užėmė šeštąją vietą, Elektrėnų „Energija“ (26) – septintąją, Lietuvos čempionas Vilniaus „Punks“ (24) – aštuntąją. Paskutinėse rungtynėse „Kaunas“ namie nugalėjo Daugpilio „Dinaburga“ 20:0 ir pasiekė sezono rezultatyvumo rekordą.

Vasario 25 d. Kotbuse (Vokietija) gimnastikos pasaulio taurės etape Agata Vostruchovaitė užėmė 7-ąją vietą atraminio šuolio varžybose. Robertas Tvorogalas ir Gytis Chasažyrovas į finalus nepateko.

Vasario 25–26 d. Džakartoje dviračių treko Tautų taurės etape Vasilijus Lendelis užėmė 9-ąją vietą sprinto lenktynėse ir 25-ąją vietą keirino lenktynėse. Olivija Baleišytė užėmė 9-ąją vietą daugiakovės lenktynėse ir 18-ąją vietą iškritimo lenktynėse.

Vasario 26 d. Baigėsi Baltijos vyrų rankinio lygos grupių varžybos. Grupių nugalėtojomis tapo Estijos komandos „Viljandi“ (20 tšk. per 10 rungt.) ir Pylvos „Serviti“ (16). A grupėje trečiąją vietą užėmė Klaipėdos „Dragūnas“ (12), ketvirtąją – Kauno „Granitas“ (6). B grupėje trečiąją vietą užėmė Vilniaus „Šviesa“ (13), penktąją – Vilniaus „Amber“ (6). „Šviesa“, „Dragūnas“ ir „Granitas“ pateko į atkrintamąsias varžybas.

Vasario 26 d. Lietuvos vyrų tinklinio lygos reguliariajame sezone pirmąją vietą užsitikrino Šiaulių „Elga“, namie nugalėjusi Marijampolės „Sūduvą“ 3:0. Likus vienam turui iki reguliariojo sezono pabaigos pirmauja „Elga“ (30 tšk.), Gargždų „Amber“ (25) ir „Sūduva“ (16).

Vasario 26 d. Vilniuje Lietuvos futbolo supertaurės rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ nugalėjo Kauno „Žalgirį“ 1:1 (baudiniai 3:2). Geriausiu rungtyniųi žaidėju pripažintas Ovidijus Verbickas (Vilniaus „Žalgiris“). Vilniaus „Žalgiris“ supertaurę iškovojo aštuntąjį kartą (praėjusius kartus – 2003, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 ir 2020 m.). Kauno „Žalgiris“ supertaurės rungtynes žaidė pirmą kartą.

Vasario 26 d. Taline Baltijos moterų tinklinio lygos finale čempiono vardą gynęs „Kaunas“ įveikė reguliariojo sezono nugalėtoją Jonavos „Aušrinę“ 3:1. Pusfinalyje „Kaunas“ nugalėjo Talino „TalTech“ 3:2, „Aušrinė“ – Rygos VS 3:2. „Kaunas“ trečią kartą tapo Baltijos lygos čempionu (praėjusius kartus – 2017 ir 2022 m.).

Vasario 26 d. „UAE Tour“ daugiadienėse dviračių lenktynėse Ignatas Konovalovas (FDJ) užėmė 68-ąją vietą. Nugalėjo belgas Remco Evenepoelas („QuickStep“).

Vasario 26 d. Pasaulio slidinėjimo čempionate moterų komandų sprinto atrankoje Emilija Bučytė ir Ieva Dainytė užėmė 23-iąją vietą (startavo 26 komandos, čempione tapo Švedija). Vyrų komandų sprinto atrankoje Modestas Vaičiulis ir Tautvydas Strolia užėmė 20-ąją vietą (startavo 34 komandos, čempione tapo Norvegija).

Vasario 26 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė paskutinėse pasaulio čempionato atrankos turnyro rungtynėse Anžė pralaimėjo Prancūzijai 63:70 (M.Normantas 17, M.Kuzminskas 11, G.Maldūnas 8). Lietuviai laimėjo 9 iš 12 rungtynių, atrankos grupėje užėmė antrąją vietą ir iškovojo kelialapį į pasaulio čempionatą, kuris vyks 2023 m. rugpjūčio 25 – rugsėjo 10 d. Filipinuose, Japonijoje ir Indonezijoje. Kitus du kelialapius šioje atrankos grupėje iškovojo Prancūzija (10 perg.) ir Juodkalnija (7).

Vasario 26 d. Klaudija Bubelytė teniso turnyro Šarm el Šeiche (Egiptas, „W15“) finale pralaimėjo korėjietei Lee Eun-hye 4:6, 1:6. 19-metė K.Bubelytė pirmą kartą žaidė ITF turnyro finale.