Pasaulio sporto savaitė: teniso lyderės nesėkmė, greiti norvegų slidininkai ir europinį sezoną uždariusi „Barcelona“

Čekijos tenisininkė Barbora Krejčikova antrą kartą paeiliui patiesė pirmąją pasaulio raketę, Norvegijos sportininkai geriausiai pradėjo pasaulio slidinėjimo pirmenybes, olando Dylano van Baarlės pergale Belgijoje prasidėjo klasikinių dviračių lenktynių pavasario sezonas, „Manchester United“ iškovojo Anglijos futbolo lygos taurę, o „Barcelona“ futbolininkai iškrito iš Europos turnyro.

Iga Šwiątek.<br>AFP/Scanpix nuotr.
„Barcelona“ futbolininkai iškrito iš Europos turnyro.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Anglijos futbolo lygos taurę laimėjo<br>Sipa/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2023-02-27 12:11

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 21 d. Pietų Amerikos futbolo supertaurės pirmosiose rungtynėse Kito „Independiente del Valle“ nugalėjo Rio de Žaneiro „Flamengo“ 1:0. Atsakomosios rungtynės vyks vasario 28 d.

Vasario 21–22 d. Futbolo Čempionų lygos aštuntfinalio pirmosiose rungtynėse Madrido „Real“ išvykoje nugalėjo „Liverpool“ 5:2, „Napoli“ – Frankfurto „Eintracht“ 2:0, Milano „Inter“ namie nugalėjo „Porto“ 1:0, „Leipzig“ ir „Manchester City“ sužaidė lygiosiomis 1:1.

Vasario 23 d. Futbolo Europos lygos atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo mačus laimėjo „Manchester United“, Turino „Juventus“, „Roma“, Lisabonos „Sporting“, Donecko „Šachtar“, Berlyno „Union“, Lėverkuzeno „Bayer“ ir „Sevilla“. „Manchester United“ atsakomosiose rungtynėse namie nugalėjo „Barcelona“ 2:1 (pirmosios rungtynės 2:2).

Vasario 25 d. „Omloopt Het Nieuwsblad“ dviračių lenktynių (Flandrija, Belgija; Pasaulio turas) nugalėtoju tapo olandas Dylanas van Baarle („Jumbo-Visma“). 30-metis D.van Baarle iškovojo trečiąją pergalę klasikinėse vienos dienos lenktynėse. „Faun-Ardeche Classic“ lenktynių („1.Pro“ kategorija) nugalėtoju tapo prancūzas Julianas Alaphilippe‘as („QuickStep“).

Vasario 25 d. Dohoje Kataro teniso čempionato („ATP 250“) finale rusas Danijilas Medvedevas nugalėjo britą Andy Murray 6:4, 6:4. 27 metų D.Medvedevas iškovojo 17-ąjį titulą karjeroje ir antrąjį šiais metais. 35 metų A.Murray pastarąjį titulą iškovojo 2019 m. spalį ir nuo tada pralaimėjo trečią iš eilės finalą.

Vasario 25 d. Dubajaus teniso turnyro („WTA 1000“) finale čekė Barbora Krejčikova nugalėjo lenkę Igą Šwiątek 6:4, 6:2. 27 metų B.Krejčikova iškovojo šeštąjį titulą karjeroje ir antrą kartą iš eilės finale nugalėjo pirmąją pasaulio raketę I.Šwiątek.

Vasario 25–26 d. Skvo slėnyje (JAV) kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etape slalomo milžino varžybas laimėjo austras Marco Schwartzas, slalomo – norvegas Alexaneris Steenas Olsenas. Bendrojoje įskaitoje pirmauja šveicaras Marco Odermattas.

Vasario 26 d. Kranse-Montanoje (Šveicarija) kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės etape greitojo nusileidimo varžybas laimėjo italė Sofia Goggia. Kitos greitojo nusileidimo varžybos atšauktos dėl blogo oro. Bendrojoje įskaitoje pirmauja amerikietė Mikaela Shiffrin.

Vasario 26 d. Baigėsi rogučių sporto pasaulio taurės sezonas. Vienetų pasaulio taures iškovojo italas Dominikas Fischnalleris ir vokietė Julia Taubliz. Vokietijos sportininkai per sezoną laimėjo 28 iš 54 rungčių varžybas.

Vasario 26 d. Planicoje (Slovėnija) vykstančiame pasaulio slidinėjimo čempionate po pirmosios savaitės medalių įskaitoje pirmauja Norvegija (6 aukso, 4 sidabro ir 4 bronzos). Šuolių su slidėmis varžybose vokietė Katharina Althaus per pirmąją savaitę iškovojo tris aukso medalius. Slidinėjimo varžybose dviejų rungčių nugalėtojais tapo norvegas Johannesas Hosflotas Klabo ir švedė Jonna Sundling.

Vasario 26 d. Keiptaune (Pietų Afrika) moterų kriketo T20 pasaulio čempionato finale titulą gynusi Australija nugalėjo Pietų Afriką. Australija čempione tapo aštuntąjį kartą per dešimt turnyrų. Pietų Afrika pirmą kartą žaidė finale.

Vasario 26 d. „UAE Tour“ daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo belgas Remco Evenepoelas („QuickStep“).

Vasario 26 d. Montro (Šveicarija) stalo teniso Europos „Top 16“ turnyro nugalėtojais tapo titulus apgynę slovėnas Darko Jorgičius ir vokietė Han Ying.

Vasario 26 d. Teniso turnyro Rio de Žaneire („ATP 500“) finale britas Cameronas Norrie nugalėjo ispaną Carlosą Alcarazą 5:7, 6:4, 7:5. 27 metų C.Norrie iškovojo penktąjį titulą. Turnyro Marselyje („ATP 250“) nugalėtoju tapo lenkas Hubertas Hurkaczas (šeštasis titulas), turnyro Meridoje (Meksika, „WTA 250“) – italė Camila Giorgi (ketvirtasis titulas).

Vasario 26 d. Gvatemaloje Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų šalių vaikinų (iki 17 m.) futbolo čempionato finale Meksika nugalėjo JAV 3:1. Abi finalininkės bei pusfinalyje pralaimėjusios Kanada ir Panama iškovojo kelialapius į pasaulio čempionatą. Meksikiečiai šios amžiaus grupės čempionais tapo devintą kartą per 14 turnyrų, tarp jų – penktą kartą iš eilės.

Nacionalinės futbolo lygos

Vasario 24–26 d. Anglijos lygoje Londono komandų rungtynėse „Tottenham Hotspur“ namie nugalėjo „Chelsea“ 2:0 („Chelsea“ taškus prarado penktose iš eilės rungtynėse). „Liverpool“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Londono „Crystal Palace“ 0:0. Abu lyderiai pasiekė pergales išvykose: „Arsenal“ nugalėjo „Leicester City“ 1:0, „Manchester City“ – „Bournemouth“ 4:1. Po 25 turų pirmauja „Arsenal“ (57), „Manchester City“ (55), „Manchester United“ (49), „Tottenham Hotspur“ (45), „Newcastle United“ (41), „Fulham“ (39) ir „Liverpool“ (36).

Londone Anglijos lygos taurės finale „Manchester United“ nugalėjo „Newcastle United“ 2:0. „Manchester United“ lygos taurę iškovojo šeštąjį kartą (praėjusį kartą – 2017 m.) ir pagal titulų skaičių atsilieka tik nuo „Liverpool“ (9) ir „Manchester City“ (8).

Ispanijos lygoje taškus prarado keturios pirmaujančios komandos. Madrido derbyje „Real“ ir „Atletico“ sužaidė lygiosiomis 1:1, lyderė „Barcelona“ išvykoje pralaimėjo „Almeria“ 0:1 ir nutraukė 12 nepralaimėtų rungtynių seriją, San Sebastiano „Real Sociedad“ išvykoje pralaimėjo „Valencia“ 0:1. Po 23 turų pirmauja „Barcelona“ (59), Madrido „Real“ (52), „Real Sociedad“ (43), „Atletico“ (42), Sevilijos „Real Betis“ (40) ir „Rayo Vallecano“ (34).

Vokietijos lygos lyderių rungtynėse Miuncheno „Bayern“ namie nugalėjo Berlyno „Union“ 3:0. Kita lyderė Dortmundo „Borussia“ išvykoje nugalėjo „Hoffenheim“ 1:0, dėl prizinių vietų kovojančių komandų rungtynėse „Leipzig“ namie nugalėjo Frankfurto „Eintracht“ 2:1. Po 22 turų pirmauja „Bayern“, Dortmundo „Borussia“ (po 46), „Union“ (43), „Leipzig“ (42), „Freiburg“ (41) ir „Eintracht“ (38).

Italijos lygoje taškus prarado Milano „Inter“, išvykoje pralaimėjęs „Bologna“ 0:1. „Milan“ nugalėjo Bergamo „Atalanta“ 2:0. Po 24 turų pirmauja „Napoli“ (65), „Inter“, „Milan“ (po 47), „Roma“ (44), Romos „Lazio“ (42), „Atalanta“ (41) ir „Bologna“ (35).

Prancūzijos lygos lyderių rungtynėse Paryžiaus PSG išvykoje nugalėjo „Marseille“ 3:0. Taškus prarado dar du dėl prizinių vietų kovojantys klubai: „Monaco“ namie pralaimėjo „Nice“ 0:3, „Lens“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Montpellier“ 1:1. Po 25 turų pirmauja PSG (60), „Marseille“ (52), „Monaco“, „Lens“ (po 50), „Rennes“ (46), „Lille“ (44).

Portugalijos lygoje čempiono vardą ginantis „Porto“ namie pralaimėjo Barselušo „Gil Vicente“ 1:2. Po 22 turų pirmauja Lisabonos „Benfica“ (59), „Porto“ (51), Bragos „Sporting“ (49) ir Lisabonos „Sporting“ (41).

Glazge Škotijos lygos taurės finale Glazgo „Celtic“ nugalėjo Glazgo „Rangers“ 2:1. „Celtic“ lygos taurę iškovojo 21-ąjį kartą ir pagal titulų skaičių atsilieka tik nuo „Rangers“ (27), kuri šį prizą pastarąjį kartą iškovojo 2011 m.