G. Savukyno treniruojamas „Motor“ vos neparbloškė Europos lygos favoritų

Gintaro Savukyno treniruojami Zaporižės „Motor“ rankininkai vos nesukūrė sensacijos Europos lygos aštuntfinalyje. Vis dėlto „Motor“ nesugebėjo išsaugoti persvaros ir į kitą etapą praleido Našicų „Nexe“ komandą.

G.Savukynas su komanda.<br>EHF nuotr.

Mar 29, 2023, 12:08 AM, atnaujinta Mar 29, 2023, 12:10 AM

Antradienį atsakomosiose Europos lygos aštuntfinalio rungtynėse „Motor“ išvykoje nugalėjo „Nexe“ rankininkus 29:27 (16:9). Tačiau to neužteko, nes praėjusią savaitę garsiausias Ukrainos klubas laikinuose namuose Diuseldorfe pralaimėjo didesniu skirtumu 23:27.

Atsakomąsias rungtynes „Motor“ pradėjo labai ryžtingai ir jau pirmojo kėlinio viduryje įgijo reikiamą penkių įvarčių persvarą 9:4. Prieš pat pertrauką, įmetę keturis įvarčius paeiliui, ukrainiečiai padidino persvarą 16:9, o antrajame kėlinyje ilgai pirmavo 6–8 įvarčių skirtumu.

„Nexe“ sukruto tik antrojo kėlinio viduryje. Kroatijos vicečempionai įmetė keturis įvarčius iš eilės ir sumažino atsilikimą 20:24, paskui dar labiau priartėjo 23:25.

Įtampa neatslūgo iki paskutinių sekundžių. Paskutinę minutę „Motor“ pirmavo 29:26 ir rengė ataką, kurioje galėjo išplėšti pratęsimą. Tačiau Zaporižės rankininkai prarado kamuolį ir į ketvirtfinalį žengė „Nexe“.

„Nece“ pirmajame etape tapo grupės nugalėtoja (16 taškų per 10 rungt.), o „Motor“ kitoje grupėje užėmė tik ketvirtąją vietą (7 taškai).

Kelialapius į Europos lygos ketvirtfinalį antradienį taip pat iškovojo „Flensburg-Handewitt“ (Vokietija), Berlyno „Füchse“ (Vokietija), Giopingeno „Frisch Auf“ (Vokietija), „Montpellier“ (Prancūzija), Granojerso „Fraikin“ (Ispanija), Lisabonos „Sporting“ (Portugalija) ir Šafhauzeno „Kadetten“ (Šveicarija).

Aštuntfinalyje iškrito pernai Europos lygos nugalėtoja tapusi Lisabonos „Benfica“. Ji pralaimėjo „Flensburg-Handewitt“ ekipai.

Ketvirtfinalio rungtynės vyks balandžio 11 ir 18 dienomis, finalo ketvertas numatomas gegužės 27–28 dienomis Flensburge.

Aštuntfinalio atsakomosios rungtynės

Našicų „Nexe“ – Zaporižės „Motor“ 27:29 (9:16). Severecas 8 / Turčenko 7. Pirmosios rungtynės 27:23.

Giopingeno „Frisch Auf“ – Reikjaviko „Valur“ 33:31 (18:15). Pirmosios rungtynės 36:29.

„Ystads IF“ – Šafhauzeno „Kadetten“ 25:27 (9:14). Pirmosios rungtynės 32:38.

Berlyno „Füchse“ – „Skjern“ 38:32 (21:18). Pirmosios rungtynės 28:23.

Lisabonos „Sporting“ – „Bidasoa-Irun“ 34:24 (15:12). Pirmosios rungtynės 27:30.

„Montpellier“ – Budapešto „Ferencvaros“ 43:29 (23:11). Pirmosios rungtynės 36:30.

„Skanderborg-Aarhus“ – Granojerso „Fraikin“ 25:30 (13:16). Pirmosios rungtynės 34:32.

„Flensburg-Handewitt“ – Lisabonos „Benfica“ 33:28 (19:16). Pirmosios rungtynės 39:26.