Pasaulio sporto savaitė: naujo futbolo prizo laimėtojos ir Škotijos akmenslydininkų sugrįžimas

Olandas Mathieu van der Poelas tapo sunkiausių klasikinių dviračių lenktynių nugalėtoju, Škotijos vyrų akmenslydžio rinktinė susigrąžino pasaulio čempionės vardą, Anglijos futbolininkės laimėjo pirmą kartą surengtas tarpžemyninės taurės rungtynes, o Astanoje prasidėjo mačas dėl pasaulio šachmatų čempiono vardo.

Anglijos futbolininkės šventė pergalę.<br>ZP/Sacnpix nuotr.

Apr 10, 2023, 2:47 PM, atnaujinta Apr 10, 2023, 2:48 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Balandžio 3 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge po dviejų savaičių pertraukos į pirmąją vietą grįžo serbas Novakas Džokovičius, vėl aplenkęs ispaną Carlosą Alcarazą. C.Alcarazas nukrito į antrąją vietą, trečiąją vietą užima graikas Stefanos Tsitsipas. Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge nuo 2022 m. balandžio pirmauja lenkė Iga Šwiątek, antrąją vietą užima baltarusė Aryna Sabalenka, trečiąją – amerikietė Jessica Pegula.

Balandžio 3 d. Hiustone Nacionalinės studentų sporto asociacijos (NCAA) vaikinų krepšinio turnyro finale Konektikuto universitetas nugalėjo San Diego valstybinį universitetą 76:59. Rungtynes NRG stadione stebėjo 72,4 tūkst. žiūrovų. Naudingiausiu finalo žaidėju išrinktas malietis Adama Sanogo (Konektikuto univ.). Konektikuto universitetas penktąjį kartą tapo NCAA čempionu (praėjusius kartus – 1999, 2004, 2011 ir 2014 m.). San Diego valstybinis universitetas šį sezoną pirmą kartą pateko tarp aštuonių geriausių komandų.

Balandžio 6 d. Lisabonoje vykusiame Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) kongrese šios organizacijos prezidentu trečiajai kadencijai išrinktas slovėnas Aleksanderis Čeferinas. Jis UEFA vadovauja nuo 2016 m.

Balandžio 6 d. Londone pirmą kartą surengtose moterų futbolo Tarpžemyninės taurės („Women‘s Finalissima“) rungtynėse Anglija nugalėjo Braziliją 1:1 (baudiniai 4:2).

Balandžio 7 d. Astanoje (Kazachstanas) prasidėjo mačas dėl pasaulio šachmatų čempiono vardo, dėl kurio kovoja rusas Janas Nepomniaščij ir kinas Dinas Lirenis. Pirmoji partija baigėsi lygiosiomis. Pasaulio čempionas norvegas Magnusas Carlsenas atsisakė ginti čempiono vardą, kuris jam priklauso nuo 2013 m.

Balandžio 8 d. „Itzulia Basque Country“ daugiadienių dviračių lenktynių (Baskų Šalis, Ispanija) nugalėtoju tapo danas Jonasas Vingegaardas („Jumbo-Visma“), antrąją vietą užėmė ispanas Mikelis Landa („Bahrain“), trečiąją – ispanas Ionas Izagirre („Cofidis“). 26 metų J.Vingegaardas antrą kartą laimėjo pasaulio turo lenktynes.

Balandžio 9 d. Paryžiaus – Rubė dviračių lenktynių nugalėtoju tapo olandas Mathieu van der Poelas („Alpecin“), antrąją vietą užėmė belgas Jasperis Philipsenas („Alpecin“), trečiąją – belgas Woutas van Aertas („Jumbo-Visma“). 28 metų M.Van der Poelas laimėjo devintąsias klasikines ir ketvirtąsias monumentines vienos dienos dviračių lenktynes.

Balandžio 9 d. Augustoje (Džordžija, JAV) golfo „Masters“ turnyro (pirmojo iš keturių didžiųjų golfo turnyrų) nugalėtoju tapo ispanas Jonas Rahmas. Jis antrą kartą karjeroje laimėjo vieną iš didžiųjų golfo turnyrų.

Balandžio 9 d. Otavoje (Ontarijas, Kanada) pasaulio vyrų akmenslydžio čempionato finale Škotija nugalėjo Kanadą 9:3. Bronzos medalius laimėjo Šveicarija. Škotai čempionais tapo šeštąjį kartą (praėjusį kartą – 2009 m.).

Balandžio 9 d. Teniso turnyro Čarlstone (Pietų Karolina, JAV; „WTA 500“) finale tunisietė Ons Jabeur nugalėjo šveicarę Belindą Benčič 7:6, 6:6. 28 metų O.Jabeur iškovojo ketvirtąjį karjeros titulą. Turnyrą Bogotoje (Kolumbija; „WTA 250“) laimėjo vokietė Tatjana Maria (trečiasis titulas), Marakeše (Marokas, „ATP 250“) – ispanas Roberto Carballesas Baena (antrasis titulas), Eštorile (Portugalija, „ATP 250“) – norvegas Casperis Ruudas (dešimtasis titulas), Hiustone (JAV, „ATP 250“) – amerikietis Francesas Tiafoe (antrasis titulas).

Balandžio 9 d. Baigėsi Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliarusis sezonas. Jo nugalėtoju tapo Rytų grupėje pirmąją vietą užėmęs „Milwaukee Bucks“ (58 perg. per 82 rungt.). Vakarų grupėje pirmąją vietą užėmė „Denver Nuggets“ (53 perg.). Rezultatyviausiai žaidė kamerūnietis Joelis Embiidas („Philadelphia 76ers“), įmesdavęs 33,1 taško.

Nacionalinės futbolo varžybos

Balandžio 4–5 d. Iš Vokietijos taurės turnyro iškrito šalies čempionas Miuncheno „Bayern“, namie pralaimėjęs „Freiburg“ 1:2. Į pusfinalį pateko „Freiburg“, Frankfurto „Eintracht“, „Stuttgart“ ir „Leipzig“.

Į Ispanijos taurės finalą pateko Pamplonos „Osasuna“ ir Madrido „Real“. Pusfinalyje „Osasuna“ nugalėjo Bilbao „Athletic“ 1:0 ir 1:1, „Real“ – „Barcelona“ 0:1 ir 4:0. „Osasuna“ finale žais antrąjį kartą (pirmąjį – 2005 m.), „Real“ – pirmą kartą nuo 2014 m.

Balandžio 8–9 d. Anglijos lygos lyderis Londono „Arsenal“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Liverpool“ 2:2. Kitos pirmaujančios komandos pasiekė pergales. Po 30 turų pirmauja „Arsenal“ (73), „Manchester City“ (67), „Newcastle United“, „Manchester United“ (po 56), Londono „Tottenham Hotspur“ (53) ir Birmingamo „Aston Villa“ (47).

Vokietijos lygos lyderis Miuncheno „Bayern“ išvykoje nugalėjo „Freiburg“ 1:0, kitų dėl čempionės vardo kovojančių komandų rungtynėse Dortmundo „Borussia“ namie nugalėjo Berlyno „Union“ 2:1. Po 27 turų pirmauja „Bayern“ (58), Dortmundo „Borussia“ (56), „Union“ (51), „Leipzig“ (48), „Freiburg“ (47) ir Lėverkuzeno „Bayer“ (43).

Ispanijos lygoje čempiono vardą ginantis Madrido „Real“ namie pralaimėjo „Villarreal“ 2:3. Po 28 turų pirmauja „Barcelona“ (71), Madrido „Real“ (59), Madrido „Atletico“ (57), San Sebastiano „Real Sociedad“ (51), „Villarreal“ (47) ir Sevilijos „Real Betis“ (45).

Italijos lygoje taškus prarado abu Milano klubai. „Milan“ namie sužaidė lygiosiomis su „Empoli“ 0:0, Milano „Inter“ svečiuose – su „Salernitana“ 1:1. Turino „Juventus“ išvykoje pralaimėjo Romos „Lazio“ 1:2. Po 29 turų pirmauja „Napoli“ (74), „Lazio“ (58), „Roma“ (53), „Milan“ (52), „Inter“ (51), Bergamo „Atalanta“ (48) ir „Juventus“ (44).

Prancūzijos lygoje dėl prizinės vietos kovojantis „Marseille“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Lorient“ 0:0, „Monaco“ – su „Nantes“ 2:2. Po 30 turų pirmauja PSG (69), „Lens“ (63), „Marseille“ (61), „Monaco“ (58) ir „Lille“ (52).

Portugalijos lygos favoritų rungtynėse Lisabonos „Benfica“ namie pralaimėjo čempiono vardą ginančiam „Porto“ 1:2. „Benfica“ nutraukė 10 pergalių ir 12 nepralaimėtų rungtynių serijas. Po 27 turų pirmauja „Benfica“ (71), „Porto“ (64), Bragos „Sporting“ (62), Lisabonos „Sporting“ (57) ir „Arouca“ (44).

Škotijos lygos favoritų rungtynėse Glazgo „Celtic“ namie nugalėjo Glazgo „Rangers“ 3:2. Po 31 turo pirmauja „Celtic“ (88), „Rangers“ (76) ir „Aberdeen“ (47).