Lietuvos orientavimosi čempionate prizininkai paaiškėjo tik po teisėjų sprendimo

Šilutėje vykusiame Lietuvos orientavimosi čempionate išdalinti medaliai net trijose distancijose. Jose startavo beveik tūkstantis orientacininkų, o šiame mieste orientavimosi sporto čempionatas surengtas pirmą kartą istorijoje.

Šilutėje vyko Lietuvos orientavimosi čempionatas.  <br> LOSF nuotr.
Daugiau nuotraukų (20)

Jun 13, 2023, 11:26 AM

Pirmąją dieną sportininkai varžėsi net du kartus – sprinto bei eliminavimo sprinto trasose.

Moterų varžybose aukso medalį sprinto trasoje iškovojo Gabija Ražaitytė Saunorienė. Sportininkė apie 3,1 km trasą su 23 kontroliniais punktais įveikė per 13 min. 20 sek. ir tik 16 sek. aplenkė sidabro medalį iškovojusią Teklę Emiliją Gvildytę iš „Medeinos“ klubo.

Trečiąją vietą užėmė Ugnė Gineikaitė. Eliminavimo sprinte lyderėms nepasisekė – G. Ražaitytė Saunorienė finišo nepasisekė, o T.E. Gvildytė prieš pat trasos pabaigą suklydo ir tenkinosi trečia vieta.

Čempione tapo bei aukso medalį iškovojo U. Gineikaitė. Antrąją vietą iškovojo Vilija Gvildienė iš „Medeinos“ komandos.

Vyrų varžybose pirmą kartą karjeroje Lietuvos čempionu tapo „Sako“ klubo atstovas Kevinas Olišauskis. Sportininkas 3,9 km trasą su 28 kontroliniais punktais įveikė per 14 min. 38 sek. ir artimiausią persekiotoją aplenkė tik 6 sek.

Sidabrą laimėjo Vilius Aleliūnas iš „S-Sporto“ ekipos, bronzą – Jonas Vytautas Gvildys iš „Medeinos“ komandos. Eliminavimo sprinto varžybose finišo spurtu triumfavo V.Aleliūnas. Sidabro medalį iškovojo „Versmės“ atstovas Rimvydas Alminas, o bronzos – Rokas Barauskas iš „Arboro“ klubo.

„Lietuvos čempionu asmeninėje rungtyje tapau pirmą kartą karjeroje ir tai man yra ypatingas pasiekimas. Šiandien trasą įveikiau beveik puikiai. Pirmą kartą čempionatas surengtas Šilutėje ir tai jog plečiama orientavimosi sporto geografija vertinu labai palankiai. Trasos buvo techniškos bei įdomios“, – teigė K.Olišauskis, kuris Lietuvos čempionu tapo pirmą kartą karjeroje.

Antrąją dieną vyko mišrių sprinto estafečių varžybos, kuriose netrūko dramos bei prireikė teisėjų sprendimų. Čempionų titulą apgynė bei aukso medalius iškovojo „Medeinos“ komanda, kurios garbę gynė U.Gineikaitė, J.V. Gvildys, Kasparas Murėnas, T.E. Gvildytė. Antrąją vietą užėmė „Sako“ klubo atstovai – Gerda Veikutytė, Donatas Mickus, K.Olišauskis, Nadežda Nakvosė.

Bronzos medalius finišo tiesiojoje išplėšė „Arboro“ atstovai. Tiek „Sako“, tiek „Arboro“ komandos iš pradžių buvo diskvalifikuotos, nes galimai pažeidė taisykles, tačiau galutinis teisėjų sprendimas lėmė, jog diskvalifikacija buvo panaikinta.