Lietuvos sporto savaitė: krepšinio rinktinės darbymetis, du iš trijų Europos futbolo turnyruose ir E. Butvilo karjeros pasiekimas

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradėjo ruoštis pasaulio pirmenybėms, Vilniaus „Žalgirio“ ir „Panevėžio“ futbolininkai įveikė pirmuosius varžovus Europos turnyruose, disko metikas Andrius Gudžius užėmė penktąją vietą Deimantinės lygos etape, plaukikas Danas Rapšys dėl ligos praleido pirmąsias pasaulio pirmenybių varžybas, 19-metis tenisininkas Edas Butvilas pasiekė geriausią karjeros rezultatą ATP turnyruose, o Martyna Kazlauskaitė ir Kamilė Kralikaitė tapo pasaulio jaunimo irklavimo čempionėmis.

Rezervinė Lietuvos vyrų krep<br>G. Bitvinsko nuotr.
Edas Butvilas.
Remigijus Valiulis.<br>Alfredo Pliadžio nuotr.
NBA vasaros lygoje – Ąžuolas Tubelis.<br>AP/Scanpix nuotr.
Andrius Gudžius<br>Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jul 24, 2023, 10:17 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 17 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge Ričardas Berankis po penkių mėnesių pertraukos grįžo į antrąjį šimtuką ir pakilo į 194-ąją vietą. Vilius Gaubas užima 603-iąją vietą, Edas Butvilas – 693-iąją. Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge Justina Mikulskytė užima 308-ąją vietą, Klaudija Bubelytė – 688-ąją, Andrė Lukošiūtė – 820-ąją, Iveta Dapkutė – 934-ąją.

Liepos 17 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas Ąžuolas Tubelis pasirašė dvišalę sutartį su „Philadelphia 76ers“ ir „Delaware Blue Coats“ (G lyga).

Liepos 17 d. Palangoje prasidėjo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės stovykla. Kazio Maksvyčio treniruojama rinktinė ruošiasi rugpjūčio 25 d. Filipinuose prasidėsiančiam pasaulio čempionatui.

Liepos 18 d. Glivicuose (Lenkija) Europos jaunimo stalo teniso čempionato komandų varžybose Lietuvos vaikinų (iki 18 m.) rinktinė užėmė 31-ąją vietą (tarp 39 komandų), merginų (iki 18 m.) – 17-ąją vietą (tarp 37 komandų), vaikinų (iki 15 m.) – 32-ąją vietą (tarp 37 komandų), merginų (iki 15 m.) – 19-ąją vietą (tarp 24 komandų).

Liepos 18 d. Sėkešfehėrvare (Vengrija) lengvosios atletikos I.Gyulos atminimo turnyre (Žemyninio turo auksinis lygis) disko metimo varžybose antrąją vietą užėmė Andrius Gudžius (67,66 m), ketvirtąją – Mykolas Alekna (67,21 m). Nugalėjo švedas Danielis Ståhlis (68,98 m).

Liepos 18 d. Vilniaus „Žalgiris“ futbolo Čempionų lygos atrankos pirmojo etapo atsakomosiose rungtynėse Ochride nugalėjo Šiaurės Makedonijos čempionę „Struga“ 2:1 (pirmosios rungtynės 0:0) ir pateko į kitą etapą. „Žalgiris“ antrojo kėlinio viduryje praleido įvartį, bet po to įmušė J.Kendyšas ir į savo vartus pataikė varžovų žaidėjas M.Neziri. Antrajame atrankos etape „Žalgiris“ žais su Turkijos čempionu Stambulo „Galatasaray“. Rungtynės vyks liepos 25 ir rugpjūčio 2 d.

Liepos 19 d. Mirė buvęs lengvaatletis, olimpinis čempionas Remigijus Valiulis (64).

Liepos 20 d. „Panevėžys“ futbolo Europos konferencijos lygos atrankos pirmojo etapo atsakomosiose rungtynėse išvykoje nugalėjo Orhėjaus „Milsami“ (Moldova) 1:0 (pirmosios rungtynės 2:2) ir pateko į kitą etapą. Įvartį antrajame kėlinyje įmušė S.Keita. Antrajame atrankos etape „Panevėžys“ liepos 27 ir rugpjūčio 3 d. žais su Beer Ševos „Hapoel“ (Izraelis). Kauno „Hegelmann“ atsakomosiose rungtynėse išvykoje sužaidė lygiosiomis su Skopjės „Shkupi“ 0:0 (pirmosios rungtynės 0:5) ir iškrito iš turnyro.

Liepos 20 ir 22 d. Lietuvos vyrų krepšinio rezervinė rinktinė draugiškose rungtynėse Druskininkuose ir Alytuje dukart nugalėjo Jordaniją 107:69 ir 93:75.

Liepos 21 d. Vušyje (Kinija) Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) standartinių šokių čempionato aukso medalius laimėjo Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė. Jie trečią kartą tapo pasaulio čempionais.

Liepos 21 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su amerikiečiu Brady Maneku, kuris praėjusį sezoną žaidė Perto „Wildcats“ ir Bursos „Tofaş“. Vilniaus „Rytas“ pratęsė sutartį su praėjusio sezono viduryje atvykusiu amerikiečiu Justinu Gorhamu. Panevėžio „Lietkabelis“ pasirašė sutartį su Džiugu Slavinsku, kuris praėjusį sezoną žaidė „Kolin“ (Čekija). Vilniaus „Wolves“ pasirašė sutartį su Christianu Mekowulu iš Nigerijos, kuris praėjusį sezoną žaidė „Zaragoza“ (Ispanija).

Liepos 21 d. Paplūdimio tinklinio turnyre Edmontone (Kanada, „Pro Tour Challenge“) Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas pralaimėjo atrankos antrajame etape ir užėmė 25-ąją vietą.

Liepos 21 d. Edas Butvilas teniso turnyre Posoblanke (Andalūzija, Ispanija, „ATP Challenger“) ketvirtfinalyje pralaimėjo prancūzui Terence‘ui Atmane‘ui 6:3, 6:7, 4:6. 19-metis E.Butvilas pirmą kartą karjeroje pateko į „ATP Challenger“ turnyro ketvirtfinalį. Pirmuosiuose ratuose E.Butvilas nugalėjo italą Lorenzo Giustino ir amerikietį Emilio Navą. Ričardas Berankis iškrito šio turnyro antrajame rate, kuriame pralaimėjo T.Atmane‘ui. Pirmajame rate R.Berankis nugalėjo prancūzą Jules‘į Marie.

Liepos 21–22 d. Lietuvos futbolo A lygoje čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ namie nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ 4:0, Alytaus „Dainava“ ir Kauno „Žalgiris“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Po 23 turų, tačiau komandoms žaidus nevienodai rungtynių, pirmauja „Panevėžys“ (52 tšk. per 21 rungt.), Vilniaus „Žalgiris“ (52/23), „Šiauliai“ (43/22), Kauno „Hegelmann“ (31/21) ir Kauno „Žalgiris“ (30/23).

Liepos 22 d. Palangoje vykusių 1006 km automobilių lenktynių nugalėtoju tapo „Stateta Bro“ ekipažas, važiavęs „Mercedes“ automobiliu (E.Navikauskas, E.Žadeikis, danai A.Fjordbachas ir J.Magnussenas).

Liepos 22 d. Plovdive (Bulgarija) pasaulio jaunimo (iki 23 m.) irklavimo čempionate aukso medalius laimėjo Martyna Kazlauskaitė ir Kamilė Kralikaitė, nugalėjusios pavienių dviviečių valčių varžybose. Merginų porinių keturviečių valčių varžybose Lietuvos įgula užėmė penktąją vietą, vaikinų porinių dviviečių valčių varžybose Povilas Juškevičius ir Arnedas Kelmelis – šeštąją vietą.

Liepos 22 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas Mindaugas Kuzminskas pasirašė sutartį su Atėnų AEK. Praėjusį sezoną M.Kuzminskas žaidė Izmyro „Karşıyaka“.

Liepos 22 d. Glivicuose (Lenkija) Europos jaunimo stalo teniso čempionate geriausiai tarp lietuvių pasirodžiusi Lukrecija Juchnaitė iškrito merginų (iki 18 m.) varžybų šešioliktfinalyje.

Liepos 23 d. Mirė buvusi plaukimo trenerė Valentina Kuzmina (83), išugdžiusi olimpinį prizininką Raimundą Mažuolį.

Liepos 23 d. Fukuokoje (Japonija) pasaulio vandens sporto šakų čempionate 100 metrų plaukimo krūtine pusfinalyje Andrius Šidlauskas užėmė 14-ąją vietą ir nepateko į finalą. Danas Rapšys dėl ligos atsisakė startuoti 400 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi varžybose. Čempionate dalyvauja septyni Lietuvos plaukikai.

Liepos 23 d. Lietuvos merginų (iki 18 m.) septyniukių regbio rinktinė Zombkose (Lenkija) vykusiame Europos čempionato antrosios pakopos („Trophy“) turnyre užėmė ketvirtąją vietą tarp septynių komandų. Lietuvės per šešerias rungtynes iškovojo tris pergales. Pirmąją vietą užėmęs Velsas iškovojo vienintelį kelialapį į stipriausią pakopą.

Liepos 23 d. Lietuvos merginų (iki 19 m.) krepšinio rinktinė Madride vykusiame pasaulio čempionate užėmė aštuntąją vietą. Lietuvės grupės varžybose nugalėjo Braziliją 71:45 ir Italiją 84:66, pralaimėjo Japonijai 78:80, aštuntfinalyje nugalėjo Egiptą 86:64, bet ketvirtfinalyje pralaimėjo Ispanijai 49:67.

Liepos 23 d. Vušyje (Kinija) trijulių krepšinio Iššūkio turo etape Raudondvario „Hoptrans“ užėmė penktąją vietą. „Hoptrans“ grupės varžybos laimėjo abejas rungtynes, bet ketvirtfinalyje pralaimėjo „Antananarivo“ (Madagaskaras) 18:20. Turnyro finale „Beijing“ nugalėjo Belgrado „Partizan“ 19:15.

Liepos 23 d. Londone lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape Andrius Gudžius disko metimo varžybose užėmė penktąją vietą (65,47 m). Pirmą kartą šį sezoną nugalėjo švedas Danielis Ståhlis (67,03 m). Sezono įskaitoje po paskutinio ketvirtojo etapo trijuose etapuose dalyvavęs A.Gudžius užėmė trečiąją vietą (16 tšk.), viename etape dalyvavęs Mykolas Alekna – devintąją vietą (5). Pirmąsias vietas užėmė slovėnas tris etapus laimėjęs Kristjanas Čehas (30) ir D.Ståhlis (29). A.Gudžius pateko į Deimantinės lygos sezono baigiamąjį turnyrą.

Liepos 23 d. Lietuvos futbolo A lygos autsaiderių rungtynėse Telšių „Džiugas“ ir Vilniaus „Riteriai“ sužaidė lygiosiomis 2:2. „Džiugas“ (18 tšk. per 23 rungt.) pavijo aštuntąją vietą užimančią Marijampolės „Sūduvą“. Paskutinę dešimtąją vietą užima „Riteriai“ (15).