Lietuvos plaukikai užbaigė Europos U23 čempionatą

Sekmadienį Airijos sostinėje Dubline pirmą kartą vykstančiame Europos U23 plaukimo čempionate savo pasirodymą užbaigė Lietuvos sportininkai.

Lietuvos plaukikai užbaigė Europos U23 čempionatą<br> D.Kibirkščio nuotr.

ltuswimming.com

Aug 13, 2023, 5:13 PM

Ryte Kajus Stankevičius ir Edvinas Česnakas pasirodė vyrų 100 m plaukimo nugara kvalifikacijoje. K. Stankevičius distanciją įveikė per 56,42 sek. ir užėmė 18-ą vietą, o E. Česnakui (56,60 sek.) atiteko 20-a vieta.

Atrankoje varžėsi 40 dalyvių, o vietą finale užtikrino 55,05 sek. laikas.

Vyrų 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje iš viso varžėsi trys lietuviai. Greičiausias iš jų buvo Daniil Pancerevas, finišavęs per 50,22 sek. Bendroje 74-ių dalyvių įskaitoje D. Pancerevas pasidalijo 19–21-ą vietas.

Tomas Lukminas (50,42 sek.) ryte buvo 30-as, o Deividas Kazilas (51,70 sek.) – 57-as.

Su geriausiu rezultatu į finalą pateko Ralph Daleiden (48,83 sek.) iš Liuksemburgo.

Vyrų 50 m peteliške rungtyje startavo Edvinas Česnakas ir Jokūbas Keblys. Abu lietuviai atrankoje sėkmingai pasigerino karjeros rekordus. E. Česnakas pirmame kvalifikaciniame plaukime finišavo antras (25,10 sek.), o J. Keblys – trečias (25,38 sek.).

Bendroje įskaitoje tarp 48 plaukikų jie atitinkamai užėmė 34-ą ir 38-ą vietas ir į finalą nepateko.

Atrankoje geriausiai pasirodė graikas Stergios-Marios Bilas (23,43 sek.).

Daniil Pancerevas čempionatą užbaigė vyrų 200 m kompleksinio plaukimo rungtimi. Lietuvis nuotolį įveikė per 2 min. 4,05 sek. ir tarp 43-ių dalyvių užėmė 21-ą vietą.

Pasirodymą finale garantavo 2 min. 2,21 sek. rezultatas.

Priminsime, kad geriausiai iš lietuvių šiose debiutinėse varžybose pasirodė Tomas Lukminas, kuris vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi finale iškovojo dešimtą vietą.