Pasaulio lengvosios atletikos čempionato ieties metimo finale E. Matusevičius tenkinosi 8 vieta

Vengrijos sostinėje Budapešte sekmadienį pasibaigė pasaulio lengvosios atletikos čempionatas, o paskutinę dieną į kovą stojo paskutinis iš lietuvių Edis Matusevičius. 27-erių lietuvis varžėsi vyrų ieties metimo finale ir galiausiai liko aštuntoje vietoje. Lietuvis geriausiu metimu ietį nuskraidino 82 m 29 cm.

Edis Matusevičius.<br>A.Pliadžio nuotr.
E.Matusevičius.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2023-08-27 21:20, atnaujinta 2023-08-27 23:27

12 sportininkų iš pradžių finale turėjo atlikti po 3 metimus. Tuomet pagal reglamentą 8 geriausius rezultatus parodę atletai toliau turėjo tęsti kovą ir jie privalėjo atlikti dar po 3 mėginimus ir išsiaiškinti prizininkus.

Mūsiškis po trijų bandymu užėmė 8 vietą ir turėjo dar tris bandymus.

Pirmuoju metimu E.Matusevičius ietį nuskraidino tik 75 m 13 cm ir rezultatas buvo tik vienuoliktas.

Antruoju bandymu E.Matusevičius metė įrankį 80 m 42 cm. Tai leido lietuviui įsitaisyti devintoje pozicijoje.

Trečiuoju bandymu E.Matusevičius numetė ietį 82 m 29 cm ir įsitaisė aštuntoje vietoje, kuri leido tęsti varžybas. Tad po trijų metimų lietuvis turėjo dar tris bandymus.

Ketvirtuoju bandymu Edis ietį metė 79 m 17 cm ir toliau buvo aštuntas.

Penktuoju metimu E. Matusevičius ietį numetė ties 75 metrų žyma, todėl jis specialiai peržengė liniją ir rezultatas nebuvo įskaitytas.

Paskutiniuoju šeštuoju metimu ietį numetė 77 m 53 cm ir galiausiai liko aštuntoje vietoje.

Pirmąją vietą iškovojo ir pasaulio čempionu tapo indas Neeraj Chopra, kurio rezultatas 88 m 17 cm. antru liko pakistanietis Arshadas Nadeemas, įrankį numetęs 87 m 82 cm, o trečias liko čekas Jakubas  Vadlejchas, kurio rezultatas 86 m 67 cm.

Kvalifikacijoje lietuvis ietį metė 82 m 35 cm ir bendroje įskaitoje buvo penktas.

E.Matusevičius šiemet toliausiai ietį yra metęs 84,22 m. 2019 m. E.Matusevičius pasiekė Lietuvos rekordą, kuris yra 89,17 m.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionate Lietuvai vieną medalį iškovojo disko metikas Mykolas Alekna – jis iškovojo trečią vietą.