Pirmoji finišavusi komanda buvo diskvalifikuota už neteisingai surinktus kontrolinius punktus, o čempionais tapo antroji komanda pasiekusi finišo liniją – taip permainingai klostėsi Lietuvos orientavimosi sporto klubų taurės varžybos. Trakų raj. Jurgionių miške vykusiose Lietuvos klubų taurės varžybose prie starto linijos stojo net 34 komandos, apjungusios beveik 400 orientacininkų. Jiems reikėjo įveikti nuo 3,4 iki 5,9 km etapus, kuriuose buvo nuo 11 iki 18 kontrolinių punktų.

Lietuvos klubų taurę po dvidešimties metų pertraukos iškovojo Vilniaus „Perkūno“ orientacininkai <br> LOSF nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Sep 4, 2023, 2:17 PM

„Klubų taurė yra svarbiausios sezono komandinės varžybos. Lietuvoje turime 36 klubus, priklausiančius Lietuvos orientavimosi sporto federacijai. Kiekvienas klubas Lietuvos klubų taurės varžybose gali registruoti kiek nori komandų ir šiais metais prie starto linijos stojo 34 komandos.

Komandą sudaro vienuolika narių, tarp kurių turi būti nemažiau keturių moterų ir bent trys sportininkai vyresni negu 40 metų arba jaunesni negu 16 metų“, – apie taisyklių niuansus pasakojo Lietuvos orientavimosi sporto federacijos vykdantysis direktorius Vilius Aleliūnas.

Po dvidešimties metų pertraukos Lietuvos klubų taurę iškovojo Vilniaus „Perkūno“ komanda. Nugalėtojai trasą įveikė per 3 val. 1 min. 46 sek. Antroje vietoje liko Vilniaus „Ąžuolo“ klubas, kuris ir praėjusiais metais tapo vicečempionais. Bronzos medalius laimėjo Šiaulių „Sako“ komanda, distanciją įveikusi per 3 val. 05 min. 19 sek.

„Labai džiaugiamės, jog mūsų klubas po 20 metų pertraukos iškovojo čempionų titulus. Prieš startą nei patys, nei kiti nelaikėme savęs favoritais, tačiau kaip visuomet sakau – bėga ne pavardęs, o bėga komanda. Komanda sudirbo labai gerai.

Visa komanda atidavė daug jėgų. Nors nesame favoritai, tačiau esame anksčiau iškovoję keletą trečių vietų, tad potencialo komanda turi.

Tikiuosi, jog ši pergalė klubiečiams atneš dar daugiau motyvacijos treniruotis ateityje“, – sakė čempionų komandoje pirmuoju etapu bėgęs Dovydas Mickus.

Lietuvos klubų taurės nugalėtojais „Perkūno“ klubo gretose be D.Mickaus tapo Margarita Dienytė, Paulius Markovas, Nerijus Šulčys, Algirdas Dienys, Algirda Mickuvienė, Diana Noreikienė, Goda Ziaziulytė, Vytautas Ralys, Vytautas Grašys bei Lukas Petrovas.

Nuo 2014 m. Lietuvos klubų taurę buvo laimėję tik dvi komandos – „Igtisa“ ir „Ąžuolas“.

Artimiausias orientacininkų startas laukia rugsėjo 16 d. Šiaulių raj. Kurtuvėnų regioniniame parke vyksiantis Lietuvos čempionatas bendro starto trasoje.