Lietuvos sporto savaitė: LKL sezono pradžia ir Deimantinės lygos uždarymas

Stipriausios šalies vyrų krepšinio komandos pradėjo naują Lietuvos krepšinio lygos sezoną, „Šiaulių“ futbolininkai pateko į Lietuvos taurės finalą, Andrius Gudžius ir Liveta Jasiūnaitė varžėsi lengvosios atletikos Deimantinės lygos baigiamajame etape, Lietuvos teniso rinktinė pralaimėjo Daviso taurės mačą argentiniečiams, du Lietuvos vyrų rankinio klubai iškrito iš Europos taurės turnyro, tenisininkės Justina Mikulskytė ir Andrė Lukošiūtė iškovojo dvejetų varžybų titulus, o Druskininkuose vykusiose pasaulio jaunių šiuolaikinės penkiakovės pirmenybėse Lietuvos sportininkai iš kovojo tris medalius.

E.Ulanovas.<br>G.Bitvinsko nuotr.

2023-09-18 10:31

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 12 d. Mirė dviračių sporto treneris Antanas Jakimavičius (66).

Rugsėjo 12 d. Lietuvos vaikinų (iki 21 m.) futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Jonavoje pralaimėjo Velsui 2:3. Lietuviai per dvejas rungtynes taškų neiškovojo. Grupėje pirmauja po 4 taškus turintys Velsas ir Danija.

Rugsėjo 12 d. Druskininkuose prasidėjusiame pasaulio jaunių šiuolaikinės penkiakovės čempionate Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė ir Tėja Pakinkytė laimėjo merginų estafetės bronzos medalius.

Rugsėjo 13 d. Prasidėjo Lietuvos vyrų rankinio lygos varžybos. Turnyre dalyvauja septynios komandos, čempionės vardą gina Vilniaus „Šviesa“. Atidarymo rungtynėse Klaipėdos „Dragūnas“ išvykoje nugalėjo Panevėžio „Grifą“ 38:16.

Rugsėjo 14 d. Vilniaus „Wolves“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su Lietuvos rinktinės žaidėju Vaidu Kariniausku, kuris, nežaidęs nė vienerių rungtynių, nutraukė sutartį su Mažeikių „M Basket“.

Rugsėjo 14 d. Rijade pasaulio sunkiosios atletikos čempionate geriausiai tarp lietuvių pasirodžiusi Gintarė Bražaitė užėmė 10-ąją vietą (svorio kategorija iki 76 kg). Čempionate dalyvavo šeši Lietuvos sportininkai. Žilvinas Žilinskas (iki 81 kg) užėmė 19-ąją vietą, Lukas Kordušas (iki 96 kg) – 20-ąją, Irmantas Kačinskis (iki 102 kg) – 27-ąją, Arnas Šidiškis (iki 109 kg) – 15-ąją, Lijana Jakaitė (iki 71 kg) – 31-ąją.

Rugsėjo 14–17 d. Kauno „Granitas“ ir Vilniaus „Amber“ iškrito iš vyrų rankinio Europos taurės turnyro. Pirmajame etape „Granitas“ pralaimėjo Reikjaviko „Valur“ 24:27 ir 28:33 (abejos rungtynės vyko Garliavoje), „Amber“ – „Brixen“ 23:34 ir 29:28 (abejos rungtynės vyko Italijos mieste Briksene).

Rugsėjo 16 d. Prasidėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybės. Turnyre dalyvauja dvylika komandų, čempiono vardą gina Kauno „Žalgiris“. Atidarymo rungtynėse praėjusį sezoną trečiąją vietą užėmęs Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje pralaimėjo Klaipėdos „Neptūnui“ 81:91. Čempiono vardą ginantis Kauno „Žalgiris“ išvykoje 52 taškų skirtumu nugalėjo „Gargždus“ 107:55.

Rugsėjo 16 d. Justina Mikulskytė su kazachstaniete Žibek Kalambajeva teniso turnyro Skopjėje („ITF W40“) dvejetų varžybų finale nugalėjo japones Rina Saigo ir Jukiną Saigo 6:3, 6:4. Andrė Lukošiūtė su brite Neil Miller turnyro Monastyre (Tunisas; „ITF W15“) dvejetų varžybų finale nugalėjo serbę Dariją Suvirdžonkovą ir belgę Ameliją Waligorą 6:3, 6:2. 27 metų J.Mikulskytė iškovojo 18-ąjį dvejetų titulą, tarp jų – antrąjį šį sezoną, 22 metų A.Lukošiūtė – trečiąjį dvejetų titulą. Iš vienetų varžybų ir J.Mikulskytė (Skopjėje), ir A.Lukošiūtė (Monastyre) iškrito pusfinalyje.

Rugsėjo 16 d. Belgrade prasidėjusiame pasaulio imtynių čempionate pirmasis startavęs lietuvis Domantas Pauliuščenko (laisvosios imtynės, iki 86 kg) pralaimėjo pirmajam varžovui.

Rugsėjo 16 d. Paryžiuje gimnastikos Iššūkio taurės etape Gytis Chasažyrovas į finalus nepateko. Robertas Tvorogalas nedalyvauja varžybose dėl praėjusį mėnesį patirtos traumos.

Rugsėjo 16 d. Baltijos ledo ritulio lygoje susitiko praėjusio sezono Lietuvos lygos finalininkai. Jų rungtynėse čempionas „Kaunas City“ namie nugalėjo vicečempionę Elektrėnų „Energiją“ 9:1.

Rugsėjo 16–17 d. Judžine (Oregonas, JAV) lengvosios atletikos Deimantinės lygos baigiamajame etape Liveta Jasiūnaitė ieties metimo varžybose užėmė septintąją vietą (57,45 m). Nugalėjo japonė Haruka Kitaguči (63,78 m). Andrius Gudžius disko metimo varžybose užėmė ketvirtąją vietą (65,47 m). Nugalėjo australas Matthew Denny (68,43 m).

Rugsėjo 16–17 d. Lietuvos futbolo A lygoje žaisdami išvykose laimėjo abu lyderiai. „Panevėžys“ nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ 1:0, Vilniaus „Žalgiris“ – Vilniaus „Riterius“ 6:2. Po 30 turų pirmauja „Panevėžys“ (74 tšk.), Vilniaus „Žalgiris“ (68), „Šiauliai“ (55), Kauno „Hegelmann“ (46) ir Kauno „Žalgiris“ (39).

Rugsėjo 16–17 d. Druskininkuose pasaulio jaunių šiuolaikinės penkiakovės čempionate Paulius Vagnorius laimėjo vaikinų varžybų sidabro medalį. Merginų varžybose geriausiai tarp lietuvių pasirodžiusi Elzbieta Adomaitytė užėmė 7-ąją vietą. Mišrios estafetės varžybose P.Vagnorius ir E.Adomaitytė laimėjo bronzos medalius.

Rugsėjo 17 d. Lietuvos vyrų teniso rinktinė Daviso taurės pasaulio pirmosios grupės mače Buenos Airėse pralaimėjo Argentinai 0:4. Vilius Gaubas, Ričardas Berankis ir Edas Butvilas pralaimėjo po vieną vienetų mačą, E.Butvilas ir Tadas Babelis – dvejetų mačą.

Rugsėjo 17 d. Heiste (Belgija) „Grote Prijs Rik Van Looy“ dviračių lenktynėse („Europe Tour“) Rokas Adomaitis („Tartu“) užėmė 14-ąją vietą. Nugalėjo danas Rasmusas Wallinas („Suri-Carl Ras“). Puchove (Slovakija) pasibaigusiose „Okolo Slovenska“ daugiadienėse lenktynėse („Europe Tour“) Ignatas Konovalovas (FDJ) užėmė 87-ąją vietą. Nugalėjo prancūzas Remi Cavarna („QuickStep“).

Rugsėjo 17 d. Samobore (Kroatija) trijulių krepšinio Iššūkio turo etape Marijampolės „Mantinga“ užėmė antrąją vietą. „Mantinga“ grupės varžybose laimėjo 1 iš 2 rungtynių, ketvirtfinalyje nugalėjo „Lausanne“ (Šveicarija) 20:19, pusfinalyje – „Pirot“ (Serbija) 22:15, bet finale pralaimėjo „Ub“ (Serbija) 16:21.

Rugsėjo 17 d. Naujojoje Akmenėje Lietuvos salės futbolo supertaurės finale Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Jonavos „Vikingus“ 8:3.

Rugsėjo 17 d. Lietuvos futbolo taurės pusfinalio rungtynėse „Šiauliai“ namie nugalėjo Kauno „Žalgirį“ 3:1 (po pratęsimo) ir pirmą kartą pateko į finalą. Finale, kuris vyks spalio 1 d. Kaune, „Šiauliai“ žais su Vilniaus „Transinvest“.