Lietuvos orientavimosi sporto čempionate – rinktinės lyderių pergalės

Šeštadienį, Šiaulių rajone, Kurtuvėnų regioniniame parke buvo surengtas paskutinis šių metų Lietuvos orientavimosi sporto bėgte čempionato etapas. Dengtilčio miške vykusiose varžybose dėl medalių įvairiose amžiaus grupėse kovojo beveik 300 sportininkų.

Lietuvos orientavimosi sporto bėgte rinktinės nariai spalio 1 – 8 dienomis dalyvaus Italijoje vyksiančiame Europos orientavimosi sporto bėgte čempionate.<br>Organizatorių nuotr.

Sep 19, 2023, 8:38 AM

Šiais metais atkaklios kovos nebuvo tiek vyrų, tiek moterų grupėse ir čempionų titulus iškovojo ilgamečiai Lietuvos rinktinės nariai Vilius Aleliūnas iš „S-Sporto“ komandos ir Gabija Ražaitytė.

Vyrų grupėje čempionu tapęs V.Aleliūnas 10,3 km trasą su 33 kontroliniais punktais įveikė per 59 min. 56 sek. ir antroje vietoje finišavusį Rimvydą Alminą iš „Versmės“ klubo aplenkė beveik 6 min. Trečią vietą užėmė „Medeinos“ atstovas Kasparas Murėnas, kurį nuo sidabro medalio skyrė vos 2 sek.

„Šiuo metu pagrindinis dėmesys Europos čempionatui, kuris prasidės už dviejų savaičių Italijoje, tad jau prieš varžybas buvau nusprendęs savęs labai nespausti ir įveikti trasą taip, kad pavyktų išvengti traumų. Visą trasą įveikiau vienas, kas nebūdinga tokio tipo varžyboms. Klaidų išvengti pavyko ir jaučiausi ganėtinai gerai bėgdamas, tad tikėtina, kad sportinė forma prieš Europos čempionatą gerėja – sakė Europos čempionatui besiruošiantis ir Lietuvos čempionu tapęs V. Aleliūnas. – „Miškas ir trasa labai nustebino. Penkerius metus gyvenau Šiauliuose ir čia yra tekę praleisti daug laiko, tačiau dabar miškas žymiai brandesnis, nebėra dilgelių, kurių labai nemėgstu, tad tikrai mėgavausi įveikdamas trasą.

Moterų varžybose Lietuvos čempionės titulą apgynė G. Ražaitytė. Individualiai sportuojanti sportininkė apie 8 km distanciją su 26 kontroliniais punktais įveikė per 58 min. 14 sek. Antroje vietoje finišavusią Tatsianą Voverienę iš „Devyni“ komandos nugalėtoja aplenkė daugiau nei 5 min. Bronzą iškovojo Ugnė Gineikaitė iš „Medeinos“ klubo.