Pasaulio sporto savaitė: S. Biles gimnastikos mados ir naujas maratono rekordas

Amerikietė Simone Biles vėl diktavo pasaulio gimnastikos madas, olandas Maxas Verstappenas užsitikrino trečiąjį iš eilės „Formulės-1“ čempiono vardą, slovėnas Tadejus Pogačaras laimėjo paskutines dviračių sezono monumentines lenktynes, Kelvinas Kiptumas iš Kenijos pagerino pasaulio maratono bėgimo rekordą, lenkė Iga Šwiątek šventė pergalę Kinijos atvirajame teniso čempionate, pasaulio regbio pirmenybėse baigėsi grupių varžybos, o Kinijoje pasibaigusiose Azijos žaidynėse daugiausiai medalių iškovojo varžybų šeimininkai.

S.Biles.<br>dpa/Scanpix nuotr.

Oct 9, 2023, 10:31 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Spalio 3–4 d. Futbolo Čempionų lygoje sužaistos antrojo turo rungtynės. Antrąsias pergales iškovojo Miuncheno „Bayern“, Madrido „Real“, „Manchester City“ ir „Barcelona“. Per du turus pralaimėjimų taip pat nepatyrė po 4 taškus turintys Stambulo „Galatasaray“, „Lens“, San Sebastiano „Real Sociedad“, Milano „Inter“, Madrido „Atletico“, Romos „Lazio“ ir „Newcastle United“. Antrajame ture didžiausią pergalę pasiekė „Newcastle United“, namie nugalėjęs Paryžiaus PSG 4:1.

Spalio 5 d. Futbolo Europos lygoje per du turus po dvi pergales iškovojo Londono „West Ham United“, Bergamo „Atalanta“, „Liverpool“, Prahos „Slavia“, „Roma“, Lėverkuzeno „Bayer“ ir Baku „Qarabag“.

Spalio 7 d. „Il Lombardia“ dviračių lenktynių (Italija; UCI pasaulio turas) nugalėtoju tapo slovėnas Tadejus Pogačaras („Emirates“), antrąją vietą užėmė italas Andrea Bagioli („QuickStep“), trečiąją – slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“). 25 metų T.Pogačaras trečią kartą iš eilės laimėjo „Il Lombardia“ lenktynes ir iškovojo penktąją pergalę monumentinėse lenktynėse (šiai serijai priklauso penkerios svarbiausios pasaulio vienos dienos lenktynės).

Spalio 8 d. Lusaile „Formulės-1“ lenktynių Kataro etapo nugalėtoju tapęs olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“) užsitikrino pirmąją vietą bendrojoje įskaitoje (433 tšk.) ir trečiąjį iš eilės čempiono vardą. Kataro etape antrąją vietą užėmė australas Oscaras Piastri („McLaren“), trečiąją – britas Lando Norrisas („McLaren“). Bendrojoje įskaitoje antrąją vietą užima meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“, 224 tšk.), trečiąją – britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“, 194). M.Verstappenas per karjerą laimėjo 49 etapus, šį sezoną – 14 iš 17 etapų.

Spalio 8 d. Handžou (Kinija) baigėsi 19-osios Azijos žaidynės. Daugiausiai medalių iškovojo Kinija (201 aukso, 111 sidabro ir 71 bronzos), Japonija (52, 67 ir 69) ir Korėja (42, 59 ir 89). Žaidynėse dalyvavo beveik 12 tūkst. sportininkų iš 45 šalių, vyko 40 sporto šakų varžybos, sportininkai kovojo dėl 481 medalių komplekto.

Spalio 8 d. Antverpene baigėsi pasaulio gimnastikos čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo JAV (4 aukso, 3 sidabro ir 4 bronzos). Daugiakovės čempionais tapo amerikietė Simone Biles ir japonas Daiki Hašimoto. 26 metų S.Biles iškovojo keturis aukso ir vieną bronzos medalį (per visą karjerą pasaulio čempionatuose ji laimėjo 23 aukso, 4 sidabro bei 3 bronzos medalius ir šešis kartus tapo daugiakovės čempione). 22 metų D.Hačimoto antrą kartą paeiliui tapo daugiakovės čempionu.

Spalio 8 d. Čikagos maratono nugalėtojais tapo Kelvinas Kiptumas iš Kenijos ir olandė Sifan Hassan. 23 metų K.Kiptumas pagerino maratono bėgimo pasaulio rekordą (2 val. 35 sek.), kuris iki tol priklausė Eliudui Kipchogei iš Kenijos.

Spalio 8 d. Pekine Kinijos atvirojo teniso čempionato („WTA 1000“) finale lenkė Iga Šwiątek nugalėjo rusę Liudmilą Samsonovą 6:2, 6:2. Antroji pasaulio raketė 22-ejų I.Šwiątek iškovojo 16-ąjį titulą, tarp jų – šeštąjį „WTA 1000“ rango turnyruose. Šį sezoną ji laimėjo 5 turnyrus.

Spalio 8 d. Prancūzijoje vykstančiame pasaulio regbio čempionate baigėsi grupių varžybos. Jose visas keturias pergales iškovojo Prancūzija, Airija, Velsas ir Anglija. Į ketvirtfinalį taip pat pateko Naujoji Zelandija, pasaulio čempionės vardą ginanti Pietų Afrika, Fidžis ir Argentina. Visas ketverias rungtynes pralaimėjo Namibija, Rumunija ir Čilė.

Nacionalinės futbolo lygos

Spalio 6–8 d. Anglijos lygoje antrąjį iš eilės pralaimėjimą patyrė buvęs vienvaldis lyderis, čempiono vardą ginantis „Manchester City“, išvykoje nusileidęs Londono „Arsenal“ 0:1. Londono „Tottenham Hotspur“ išvykoje nugalėjo „Luton Town“ 1:0, „Brighton“ ir „Liverpool“ sužaidė lygiosiomis 2:2, Londono „West Ham United“ ir „Newcastle United“ – taip pat 2:2. Po 8 turų pirmauja „Tottenham Hotspur“, „Arsenal“ (po 20), „Manchester City“ (18), „Liverpool“ (17), Birmingamo „Aston Villa“, „Brighton“ (po 16), „West Ham United“ (14) ir „Newcastle United“ (13).

Ispanijos lygoje taškus prarado „Barcelona“, išvykoje sužaidusi lygiosiomis su „Granada“ 2:2. Kiti lyderiai pasiekė pergales: Madrido „Real“ namie nugalėjo Pamplonos „Osasuna“ 4:0, Madrido „Atletico“ – San Sebastiano „Real“ 2:1, „Girona“ išvykoje – „Cadiz“ 1:0. Po 9 turų pirmauja Madrido „Real“ (24), „Girona“ (22), „Barcelona“ (20), „Atletico“ (19), Bilbao „Athletic“ (17) ir San Sebastiano „Real Sociedad“ (15).

Italijos lygos vienvaldžiu lyderiu tapo „Milan“, išvykoje nugalėjęs „Genoa“ 1:0. Tiek pat taškų turėjęs Milano „Inter“ namie sužaidė lygiosiomis su „Bologna“ 2:2, Turino derbyje ‚Juventus“ nugalėjo „Torino“ 2:0, čempiono vardą ginantis „Napoli“ namie pralaimėjo Florencijos „Fiorentina“ 1:3. Po 8 turų pirmauja „Milan“ (21), „Inter“ (19), „Juventus“, „Fiorentina“ (po 17), „Napoli“ (14) ir Bergamo „Atalanta“ (13).

Vokietijos lygoje pergales žaisdami namie pasiekė visi lyderiai: Lėverkuzeno „Bayer“ nugalėjo „Köln“ 3:0, „Stuttgart“ – „Wolfsburg“ 3:1, Miuncheno „Bayern“ – „Freiburg“ 3:0, Dortmundo „Borussia“ – Berlyno „Union“ 4:2. Po 7 turų pirmauja „Bayer“ (19), „Stuttgart“ (18), „Bayern“, Dortmundo „Borussia“ (po 17), „Hoffenheim“ (15) ir „Leipzig“ (14).

Prancūzijos lygos vienvaldžiu lyderiu tapo „Monaco“, išvykoje nugalėjęs „Reims“ 3:1. Tiek pat taškų turėjęs „Brest“ namie sužaidė lygiosiomis su „Toulouse“ 1:1. „Nice“ išvykoje nugalėjo „Metz“ 1:0, Paryžiaus PSG – „Rennes“ 3:1. Po 8 turų pirmauja „Monaco“ (17), „Nice“ (16), PSG, „Brest“ (po 15) ir „Reims“ (13).

Nyderlandų lygoje pergales pasiekė visi lyderiai. Svarbiausiose turo rungtynėse Alkmaro AZ išvykoje nugalėjo Amsterdamo „Ajax“ 2:1. Po 8 turų pirmauja „Eindhoven“ (24), AZ (22), Ensedės „Twente“ (21) ir Roterdamo „Feyenoord“ (20). Daugkartinis čempionas „Ajax“ patyrė trečiąjį iš eilės pralaimėjimą ir užima 16-ąją vietą (5) tarp 18 komandų.