Lietuvos regbio rinktinė po atkaklios kovos nusileido diviziono favoritams

Lietuvos vyrų regbio rinktinė patyrė pirmąją nesėkmę Europos čempionato „Trophy“ diviziono turnyre. Antrosiose turnyro rungtynėse lietuviai šeštadienį Klaipėdoje po atkaklios kovos 17:31 (7:3) pralaimėjo šio diviziono čempionei Šveicarijos komandai.

Lietuvos regbio rinktinė Klaipėdoje pralaimėjo Šveicarijos nacionalinei ekipai.<br> L.Kravčenkos nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

2023-11-11 18:03

Antrąją pergalę iškovoję šveicarai visiškai priartėjo prie aukštesnio diviziono, nes susumavus dviejų ciklų rezultatus, geriausia komanda pakils į „Championship“ divizioną.

Lietingos oro sąlygos uostamiestyje lėmė nerezultatyvią pradžią. Pirmajame kėlinyje dominavo smūgiai kojomis ir varžovų klaidų ieškojimas. Kiek ilgiau kamuolį kontroliavo svečiai, bet lietuviai turėjo keletą pavojingų išpuolių, kuriuos šveicarai neutralizavo paskutiniuose metruose.

Pirmuosius tris taškus Šveicarijos regbininkai pelnė sužaidus kiek daugiau nei pusę pirmojo kėlinio, kuomet buvo realizuotas baudos smūgis. Sirgalius Lietuvos rinktinė nudžiugino pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje, kuomet po gražios, tiksliais perdavimais pasižymėjusios, atakos kamuolį varžovų įskaitiniame plote prispaudė Jonas Mikalčius. Nesudėtingą realizacijos smūgį įspyrė Pedro Soto ir Lietuva laimėjo pirmąjį kėlinį 7:3.

Antrojo kėlinio pradžioje šveicarai ėmė spausti lietuvius ir galiausiai pralaužė mūsiškių gynybą. Po pelnyto žeminimo ir realizacijos smūgio svečiai išsiveržė į priekį 10:7. Vėliau įsibėgėję šveicarai vėl pasinaudojo lietuvių klaidomis puolime ir pelnė dar vieną žeminimą (17:7).

Po kelių minučių lietuviai atsakė savo rezultatyvia ataka. Puikiai varžovus pergudravęs Kęstutis Karbauskas pelnė žeminimą, o P. Soto atliko tikslų tolimą realizacijos smūgį (14:17). Deja, likus žaisti apie 10 min., Šveicarijos regbininkai surengė dar vieną sėkmingą ataką kairiuoju aikštės kraštu ir vėl atitrūko (24:14). Paskutinėmis minutėmis lietuviai turėjo iniciatyvą ir išprovokavo varžovų pražangą, už kurią P. Soto varžovus nubaudė tiksliu baudos smūgiu (17:24). Visgi išsigelbėti lietuviams nepavyko, o galingai grumtynėmis pradėję žaisti šveicarai mačą užbaigė dar vienu žeminimu (17:31).

„Pralaimėti visada nemalonu, bet, manau, kad žaidėme visai neblogai. Ypač pirmajame kėlinyje, kuomet išnaudojome savo progas. Antrajame kėlinyje varžovai ėmė mus pranokti standartinėse situacijose. Sėkmingas detalių išpildymas lėmė jų taškų pelnymą ir tuo pačiu varžovų pergalę“, – sakė Lietuvos rinktinės narys Tautvydas Krasauskas.

Abi šios komandos buvo laimėjusios pirmąsias naujojo ciklo rungtynes. Lietuviai Kroatijoje 32:14 nugalėjo Ukrainą, o šveicarai savo aikštėje 23:12 pranoko Švedijos komandą.

Trečiąsias rungtynes Lietuvos regbininkai žais lapkričio 25 dieną svečiuose su Čekija.

„Sunku pasakyti kaip seksis, nes sezonas išties labai ilgas, ypač tiems, kas žaidė regbio-7 rinktinėje, bet mes neturime kur trauktis ar slėptis. Mes einame, žaidžiame, ruošiamės ir stengsimės rudens etapą užbaigti kuo aukščiausia nata“, – pabrėžė T. Krasauskas.