Pasaulio sporto savaitė: Dramblio Kaulo Kranto ir Kataro futbolininkų auksas, kinų dominavimas vandenyje ir nauja kalnų slidinėjimo lyderė

Namų sienos padėjo Dramblio Kaulo Kranto ir Kataro futbolininkams tapti Afrikos ir Azijos čempionais, Kinijos sportininkai dominavo pasaulio vandens sporto šakų čempionato šuolių į vandenį ir dailiojo plaukimo varžybose, norvegai ir prancūzės geriausiai pradėjo pasaulio biatlono pirmenybes, o šveicarė Lara Gut-Behrami pakilo į pirmąją vietą kalnų slidinėjimo pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje.

Dramblio Kaulo Kranto futbolo rinktinė tapo Afrikos čempione.

Feb 12, 2024, 9:09 AM, atnaujinta Feb 12, 2024, 9:10 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 6–7 d. Katare vykusio Azijos futbolo čempionato pusfinalyje Jordanija nugalėjo Korėją 2:0, čempiono vardą ginantis Kataras – Iraną 3:2. Kataras į finalą pateko antrąjį kartą, Jordanija – pirmąjį (Jordanija iki šių metų nebuvo žaidusi net ir pusfinalyje).

Vasario 7 d. Dramblio Kaulo Krante vykusio Afrikos futbolo čempionato pusfinalyje Dramblio Kaulo Krantas nugalėjo Kongo Demokratinę Respubliką 1:0, Nigerija – Pietų Afriką 1:1 (baudiniai 4:2). Nigerija į finalą pateko aštuntąjį kartą, Dramblio Kaulo Krantas – penktąjį.

Vasario 10 d. Dohoje vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate, pasibaigus šuolių į vandenį, dailiojo plaukimo ir plaukimo atvirame vandenyje varžyboms, medalių įskaitoje pirmavo Kinija (16 aukso, 5 sidabro ir 1 bronzos). Šuolių į vandenį varžybose kinai laimėjo 9 iš 13 rungčių, dailiojo plaukimo – 7 iš 11.

Vasario 10 d. Lukėje (Paragvajus) Pietų Amerikos salės futbolo čempionato finale Brazilija nugalėjo čempionės vardą gynusią Argentiną 2:0. Bronzos medalius laimėjo Venesuela. Brazilai čempionais tapo 11-ąjį kartą per 14 turnyrų.

Vasario 10 d. Lusaile (Kataras) Azijos futbolo čempionato finale Kataras nugalėjo Jordaniją 3:1. Rungtynes stebėjo 86,5 tūkst. žiūrovų. Kataras žemyno čempionu tapo antrąjį kartą (pirmąjį – per praėjusį turnyrą, vykusį 2019 m.). Jordanija pirmą kartą žaidė finale.

Vasario 10 d. Banske (Bulgarija) kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etape slalomo milžino varžybas laimėjo bendrosios įskaitos lyderis šveicaras Marco Odermattas. Jis šį sezoną laimėjo 10 iš 25 pasaulio taurės lenktynių, tarp jų – visas penkerias slalomo milžino lenktynes. Kitą dieną vykusios slalomo varžybos buvo nutrauktos dėl stipraus lietaus.

Vasario 10–11 d. Regbio Šešių tautų turnyre antrąsias pergales iškovojo čempionės vardą ginanti Airija, namie nugalėjusi Italiją 36:0, ir Anglija, namie nugalėjusi Velsą 16:14. Pirmąją pergalę pasiekė Prancūzija, išvykoje nugalėjusi Škotiją 20:16.

Vasario 11 d. Teniso turnyro Abu Dabyje („WTA 500“) finale kazachstanietė Jelena Rybakina nugalėjo rusę Darją Kasatkiną 6:1, 6:4. 24 metų J.Rybakina iškovojo septintąjį titulą karjeroje, tarp jų – antrąjį šiais metais. Turnyro Kluže (Rumunija, „WTA 250“) nugalėtoja tapo čekė Karolina Pliškova (17-asis titulas, bet pirmasis – nuo 2020 m.), Marselyje („ATP 250“) – prancūzas Ugo Humbert‘as (penktasis titulas), Kordoboje (Argentina, „ATP 250“) – italas Luciano Darderi (pirmasis titulas), Dalase („ATP 250“) – amerikietis Tommy Paulas (antrasis titulas).

Vasario 11 d. Novo Mieste prie Moravos (Čekija) pasaulio biatlono čempionate po penkių rungčių varžybų medalių lentelėje pirmauja Prancūzija (3 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos) ir Norvegija (2 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos). Prancūzė Julia Simon jau iškovojo tris aukso medalius (mišrios estafetės, sprinto ir persekiojimo). Vyrų sprinto lenktynes laimėjo norvegas Sturla Lagreidas, persekiojimo – norvegas Johannesas Thingnesas Bo (abejose vyrų lenktynėse visus medalius iškovojo norvegai).

Vasario 11 d. Berlyne Europos moterų salės riedulio čempionato finale Vokietija nugalėjo Lenkiją 3:2. Bronzos medalius laimėjo Austrija. Vokietės čempionėmis tapo 17-ąjį kartą per 22 turnyrus.

Vasario 11 d. Planicoje (Slovėnija) baigėsi pasaulio jaunių slidinėjimo čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Norvegija (4 aukso, 5 sidabro ir 8 bronzos). Vyko 24 rungčių varžybos, čempionais tapo 12 šalių slidininkai.

Vasario 11 d. Leik Pleside (Niujorkas, JAV) baigėsi šuolių su slidėmis pasaulio taurės etapas. Pirmąsias varžybas laimėjo slovėnas Lovro Kosas, antrąsias –austras Stefanas Kraftas. 24 metų L.Kosas iškovojo pirmąją karjeros pergalę, bendrosios įskaitos lyderis 30-metis S.Kraftas šį sezoną laimėjo 8 iš 18 varžybų.

Vasario 11 d. Andoroje baigėsi kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės etapas. Slalomo milžino varžybas laimėjo šveicarė Lara Gut-Behrami, slalomo – švedė Anna Swenn-Larsson. Bendrojoje įskaitoje į pirmąją vietą pakilo L.Gut-Behrami (1214 tšk.), aplenkusi nuo lapkričio vidurio pirmavusią amerikietę Mikaelą Shiffrin (1209), kuri pastaruosius etapus praleido dėl traumos.

Vasario 11 d. Abidžane (Dramblio Kaulo Krantas) Afrikos futbolo čempionato finale Dramblio Kaulo Krantas nugalėjo Nigeriją 2:1. Rungtynes stebėjo 57 tūkst. žiūrovų. Bronzos medalius laimėjo Pietų Afrika. Dramblio Kaulo Krantas trečiąjį kartą tapo žemyno čempionu (praėjusius kartus – 1992 ir 2015 m.) ir pagal titulų skaičių atsilieka tik nuo Egipto (7), Kamerūno (5) ir Ganos (4).

Nacionalinės futbolo lygos

Ispanijos lygos lyderių rungtynėse Madrido „Real“ namie nugalėjo „Girona“ 4:0. Taškus prarado kitos dėl prizinių vietų kovojančios komandos: „Barcelona“ namie sužaidė lygiosiomis su priešpaskutinę vietą užimančia „Granada“ 3:3, Madrido „Atletico“ išvykoje pralaimėjo „Sevilla“ 0:1, San Sebastiano „Real Sociedad“ namie pralaimėjo Pamplonos „Osasuna“ 0:1. Po 24 turų pirmauja Madrido „Real“ (61), „Girona“ (56), „Barcelona“ (51), „Atletico“ (48), Bilbao „Athletic“ (45), Sevilijos „Real Betis“ (38) ir „Real Sociedad“ (37).

Vokietijos lygos lyderių rungtynėse Lėverkuzeno „Bayer“ namie nugalėjo Miuncheno „Bayern“ 3:0. Dortmundo „Borussia“ namie nugalėjo „Freiburg“ 3:0, „Leipzig“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Augsburg“ 2:2. Po 21 turo pirmauja Lėverkuzeno „Bayer“ (55), „Bayern“ (50), „Stuttgart“ (43), Dortmundo „Borussia“ (40), „Leipzig“ (37) ir Frankfurto „Eintracht“ (32).

Anglijos lygoje visi trys lyderiai pasiekė pergales. Didžiausiu skirtumu laimėjo Londono „Arsenal“, išvykoje nugalėjęs Londono „West Ham United“ 6:0. „Manchester United“ išvykoje nugalėjo Birmingamo „Aston Villa“ 2:1. Po 24 turų pirmauja „Liverpool“ (54), „Manchester City“, „Arsenal“ (po 52), Londono „Tottenham Hotspur“ (47), „Aston Villa“ (46), „Manchester United“ (41), „Newcastle United“ ir „West Ham United“ (po 36).

Italijos lygos lyderis Milano „Inter“ išvykoje nugalėjo „Roma“ 4:2, „Milan“ namie nugalėjo čempiono vardą ginantį „Napoli“ 1:0. Po 24 turų pirmauja „Inter“ (60), Turino „Juventus“ (53), „Milan“ (52), Bergamo „Atalanta“ (42), „Bologna“ (39) ir „Roma“ (38). „Napoli“ (35) užima devintąją vietą.

Prancūzijos lygos lyderis Paryžiaus PSG namie nugalėjo „Lille“ 3:1 ir padidino pranašumą prieš artimiausią persekiotoją „Nice“, kuri namie pralaimėjo „Monaco“ 2:3. Po 21 turo pirmauja PSG (50), „Nice“ (39), „Monaco“ (38), „Brest“ (37), „Lille“, „Lens“ (po 35) ir „Rennes“ (31).

Nyderlandų lygoje šeštose iš eilės rungtynėse taškus prarado Alkmaro AZ, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Almere City“ 0:0. Amsterdamo „Ajax“ išvykoje pralaimėjo „Heerenveen“ 2:3. Trys lyderiai pasiekė pergales. Po 21 turo pirmauja „Eindhoven“ (59), Roterdamo „Feyenoord“ (49), Ensedės „Twente“ (44), AZ (36), „Ajax“ (35) ir Deventerio „Go Ahead Eagles“ (31).

Portugalijos lygos lyderė Lisabonos „Benfica“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Gimaranešo „Vitoria“ 2:2. Lyderę pavijo Lisabonos „Sporting“, namie nugalėjęs Bragos „Sporting“ 5:0. Po 21 turo pirmauja „Benfica“, Lisabonos „Sporting“ (po 52), „Porto“ (45), Bragos „Sporting“ ir Gimaranešo „Vitoria“ (po 40).

Turkijos lygos vienvaldžiu lyderiu tapo Stambulo „Galatasaray“, namie nugalėjęs Stambulo „Basaksehir“ 2:0. Tiek pat taškų turėjęs Stambulo „Fenerbahçe“ namie sužaidė lygiosiomis su „Alanyaspor“ 2:2. Po 25 turų pirmauja „Galatasaray“ (66), „Fenerbahçe“ (64), Stambulo „Beşiktaş“ (39) ir Stambulo „Kasimpasa“ (38).