Pasaulio sporto savaitė. Teniso priešingybių pergalės Majamyje ir paskutinieji kelialapiai į Vokietiją

Futbolininkai išsiaiškino paskutiniuosius 2024 metų Europos pirmenybių dalyvius, olandas Mathieu van der Poelas prisidėjo prie svarbiausių Flandrijoje rengiamų dviračių lenktynių legendų, Kenijos bėgikai dominavo pasaulio kroso pirmenybėse, o Majamio teniso turnyre didžiausias taures iškovojo baigti karjerą besiruošianti amerikietė Danielle Collins ir jaunasis šio sezono lyderis italas Jannikas Sinneris.

Sakartvelo ir Graikijos rinktinių rungtynės.<br>EPA-ELTA nuotr.

Apr 2, 2024, 7:04 PM, atnaujinta Apr 2, 2024, 7:05 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 25 d. Teniso turnyro Majamyje („WTA 1000“) aštuntfinalyje pirmoji pasaulio raketė lenkė Iga Šwiątek pralaimėjo rusei Jekaterinai Aleksandrovai 4:6, 2:6.

Kovo 25 d. Brazilijos rinktinės ir Rio de Žaneiro „Flamengo“ futbolininkui, olimpiniam čempionui Gabrieliui Barbosai skirta dvejų metų diskvalifikacija už sukčiavimą duodant dopingo mėginį.

Kovo 26 d. Europos futbolo čempionato atrankos atkrintamosiose rungtynėse Ukraina namie nugalėjo Islandiją 2:1, Sakartvelas namie nugalėjo Graikiją 0:0 (baudiniai 4:2), Lenkija išvykoje nugalėjo Velsą 0:0 (baudiniai 5:4). Sakartvelas (pirmą kartą), Lenkija ir Ukraina iškovojo paskutinius kelialapius į Europos čempionatą, kuris vyks birželio 14-liepos 14 d. Vokietijoje.

Kovo 27 d. Varegeme (Belgija) pasibaigusių „Dwars door Vlaanderen“ klasikinių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo 24 metų amerikietis Matteo Jorgensonas („Visma“). Moterų lenktynes laimėjo olandė Marianne Vos („Visma“).

Kovo 28 d. Prasidėjo Šiaurės Amerikos Aukščiausios beisbolo lygos (MLB) sezonas. Turnyre dalyvauja 30 komandų (29 iš JAV ir viena iš Kanados), pernai pirmą kartą iškovotą čempiono vardą gina „Texas Rangers“.

Kovo 30 d. Belgrade pasaulio lengvosios atletikos kroso čempionato nugalėtojais tapo Jacobas Kiplimo iš Ugandos ir Beatrice Chebet iš Kenijos (abu – antrus metus iš eilės). Vyrų ir moterų komandų įskaitose nugalėjo Kenija. Kenija taip pat laimėjo mišrios estafetės varžybas.

Kovo 30–31 d. Majamio „Masters“ teniso turnyro vyrų finale italas Jannikas Sinneris nugalėjo bulgarą Grigorą Dimitrovą 6:3, 6:1. 22 metų J.Sinneris iškovojo 13-ąjį titulą, tarp jų – antrąjį „Masters“ turnyruose.

Jis yra vienintelis tenisininkas, šį sezoną laimėjęs tris turnyrus. Moterų („WTA 1000“) finale amerikietė Danielle Collins nugalėjo kazachstanietę Jeleną Rybakiną 7:5, 6:3.

WTA reitinge 53-iąją vietą užimanti 30-metė D.Collins, kuri jau paskelbė, kad po šio sezono baigs profesionalės karjerą, iškovojo trečiąjį titulą (du praėjusius – 2021 m. žemesnio lygio turnyruose).

Kovo 31 d. „Ronde van Vlaanderen“ monumentinių dviračių lenktynių (Belgija) nugalėtoju tapo olandas Mathieu van der Poelas („Alpecin“), antrąją vietą užėmė italas Luca Mozzato („Arkea“), trečiąją – vokietis Nilsas Polittas („Emirates“).

29 metų M.Van der Poelas tapo septintuoju dviratininku, tris kartus nugalėjusiu šiose lenktynėse (praėjusius kartus laimėjo 2020 ir 2022 m.) ir per karjerą laimėjo penktąsias monumetines lenktynes. Moterų lenktynes antrą kartą laimėjo italė Elisa Longo Borghini („Trek“).

Kovo 31 d. Kenijos ralio nugalėtoju tapo suomis Kalle Rovenpera („Toyota“), antrąją vietą užėmė japonas Takamoto Kacuta („Toyota“), trečiąją – prancūzas Adrienas Fourmaux („Ford“). Pasaulio ralio čempionato bendrojoje įskaitoje po trijų etapų pirmauja belgas Thierry Neuville‘is („Hyundai“, 67 tšk.), velsietis Elfynas Evansas („Toyota“, 61) ir A.Fourmaux (46).

Nacionalinės futbolo lygos

Anglijos lygoje dėl pirmosios vietos kovojančių komandų rungtynėse „Manchester City“ ir Londono „Arsenal“ sužaidė lygiosiomis 0:0. Vienvaldžiu lyderiu tapo „Liverpool“, namie nugalėjęs „Brighton“ 2:1. „Newcastle United“ namie nugalėjo Londono „West Ham United“ 4:3, „Manchester United“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Brentford“ 1:1. Po 29–30 rungtynių pirmauja „Liverpool“ (67), „Arsenal“ (65), „Manchester City“ (64), Birmingamo „Aston Villa“ (59), Londono „Tottenham Hotspur“ (56), „Manchester United“ (48), „West Ham United“ (44) ir „Newcastle United“ (43).

Ispanijos lygoje žaisdami namie pergales pasiekė visi trys lyderiai: Madrido „Real“ nugalėjo Bilbao „Athletic“ 2:0, „Barcelona“ – „Las Palmas“ 1:0, „Girona“ – Sevilijos „Real Betis“ 3:2. Po 30 turų pirmauja Madrido „Real“ (75), „Barcelona“ (67), „Girona“ (65), „Athletic“ (56), Madrido „Atletico“ (55), San Sebastiano „Real Sociedad“ (49) ir „Real Betis“ (42).

Vokietijos lygos lyderis Lėverkuzeno „Bayer“ namie nugalėjo „Hoffenheim“ 2:1 ir padidino pranašumą prieš čempiono vardą ginantį Miuncheno „Bayern“, kuris namie pralaimėjo Dortmundo „Borussia“ 0:2. Trečiąją vietą užimantis „Stuttgart“ namie sužaidė lygiosiomis su „Hendenheim“ 3:3, „Leipzig“ namie sužaidė lygiosiomis su „Mainz“ 0:0, Frankfurto „Eintracht“ – su Berlyno „Union“ 0:0. Po 27 turų pirmauja Lėverkuzeno „Bayer“ (73), „Bayern“ (60), „Stuttgart“ (57), Dortmundo „Borussia“ (53), „Leipzig“ (50) ir „Eintracht“ (41).

Italijos čempiono vardą ginantis „Napoli“ namie pralaimėjo Bergamo „Atalanta“ 0:3, Turino „Juventus“ išvykoje pralaimėjo Romos „Lazio“ 0:1, „Milan“ išvykoje nugalėjo Florencijos „Fiorentina“ 2:1. Po 29–30 rungtynių pirmauja Milano „Inter“ (76), „Milan“ (65), „Juventus“ (59), „Bologna“ (54), „Roma“ (51), „Atalanta“ (50), „Lazio“ (46) ir „Napoli“ (45).

Prancūzijos lygos lyderis Paryžiaus PSG išvykoje nugalėjo „Marseille“ 2:0. Po 27 turų pirmauja PSG (62), „Brest“ (50), „Monaco“ (49), „Lille“ (46) ir „Nice“ (43).

Nyderlandų lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė ir 26 nepralaimėtų rungtynių seriją nutraukė „Eindhoven“, išvykoje nusileidęs Neimegeno NEC 1:3. Kiti lyderiai pasiekė pergales. Po 27 turų pirmauja „Eindhoven“ (72), Roterdamo „Feyenoord“ (65), Ensedės „Twente“ (56), Alkmaro AZ (52), Amsterdamo „Ajax“ (44) ir NEC (42).

Portugalijos lygoje vienas iš favoritų „Porto“ išvykoje pralaimėjo „Estoril“ 0:1. Kiti lyderiai pasiekė pergales. Po 27 turų pirmauja Lisabonos „Sporting“ (68), Lisabonos „Benfica“ (67), „Porto“ (58), Bragos „Sporting“ ir Gimaranešo „Vitoria“ (po 53).

Graikijos lygoje Atėnų AEK namie nugalėjo Pirėjo „Olympiakos“ 1:0, Salonikų PAOK išvykoje nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ 3:2. Po 28 turų pirmauja AEK (65), PAOK (63), „Panathinaikos“ (59) ir „Olympiakos“ (57).

Lenkijos lygos lyderė Balstogės „Jagiellonia“ namie nugalėjo Lodzės LKS 6:0 ir padidino persvarą prieš persekiotojus, kurie sužaidė lygiosiomis: Vroclavo „Śląsk“ – išvykoje su Glivicų „Piast“ 2:2, Čenstakavos „Raków“ – namie su Chožuvo „Ruch“ 1:1. Po 26 turų pirmauja „Jagiellonia“ (51), „Śląsk“ (47), „Raków“ (45), Ščecino „Pogoń“ ir Poznanės „Lech“ (po 44).