Dar vieni auksiniai Dano Rapšio grybšniai: šįkart karaliavo Švedijoje

Švedijos sostinėje Stokholme vykstančiose „Malmsten Swim Open Stockholm“ plaukimo varžybose penktadienį Danas Rapšys iškovojo auksą 400 m laisvuoju stiliumi finale. Mūsų šalies olimpietis finale nuotolį nuplaukė per 3 min. 48.89 sek. Antras liko švedas Victoras Johanssonas – 3 min. 49.56 sek., kuris pasirodė geriausiai kvalifikacijoje (3:50.53).

Danas Rapšys<br>SPO/Scanpix nuotr.

Apr 5, 2024, 8:14 PM, atnaujinta Apr 5, 2024, 9:00 PM

Trečią vietą užėmė estas Kregoras Zirkas (3:49.73).

D.Rapšiui priklauso vyrų 400 m laisvu stiliumi Lietuvos rekordas – 3 min. 43.36 sek.

Dar vieną rekordinį plaukimą penktadienį pademonstravo 15-metis kaunietis Tajus Juška.

Pauliaus Andrijausko auklėtinis šįryt su nauju Lietuvos rekordu iki 17 metų (24.18) pateko į vyrų 50 m plaukimo peteliške finalą, kuriame varžėsi su gerokai vyresniais varžovais.

Finale T. Juška buvo dar greitesnis ir nuotolį įveikęs per 24,05 sek. užėmė aštuntą vietą. Jaunasis plaukikas dar labiau priartėjo prie Tadui Duškinui priklausančio šalies vyrų rekordo (23.58).

Čia nugalėtoju tapo varžybų rekordą pagerinęs olandas Nylsas Korstanje (22.92). Sidabrą iškovojo vokietis Luca Nik Armbrusteris (23.42), bronza atiteko čekui Janui Seflui (23.57).

Lietuviai pasirodymą Stokholme pratęs šeštadienį: vyrų 200 m laisvu stiliumi rungtyje startuos D. Rapšys ir T. Juška, o 100 m krūtine atrankoje pasirodys Andrius Šidlauskas.

Varžybos Švedijoje – dar viena proga sportininkams įvykdyti olimpinius normatyvus.

Priminsime, kad iš Stokholme startuojančių lietuvių vietą olimpinėse žaidynėse užsitikrinęs turi tik D. Rapšys, jau įvykdęs 200 ir 400 m laisvu stiliumi normatyvus.