Pasaulio sporto savaitė: olandų pergalės dviračių lenktynėse ir žolės riedulio stadione bei D. Collins netikėtumai

Olandas Mathieu van der Poelas antrą kartą paeiliui laimėjo Paryžiaus – Rubė dviračių lenktynes, Nyderlandų žolės riedulio klubai triumfavo Europos vyrų ir moterų lygose, per griūtį Baskų krašto keliais vykusiose dviračių lenktynėse sunkią traumą patyrė praėjusių metų „Tour de France“ čempionas, Švedijos vyrų akmenslydžio rinktinė po metų pertraukos susigrąžino pasaulio čempionės vardą, o baigti karjerą besirengianti JAV tenisininkė Danielle Collins laimėjo antrą turnyrą per dvi savaites.

Danielle Collins  <br> AFP/Scanpix nuotr.
M. Verstappenas<br>AP/Scanpix nuotr.

Apr 8, 2024, 8:23 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Balandžio 1 d. Amstelvene (Nyderlandai) žolės riedulio Europos lygos vyrų finale Amstelveno „Pinokė“ (Nyderlandai) nugalėjo Utrechto „Kampong“ (Nyderlandai) 1:0, moterų finale „Amsterdam“ (Nyderlandai) nugalėjo „Mannheim“ (Vokietija) 2:1. Du Nyderlandų klubai vyrų finale žaidė trečiąjį kartą per 16 sezonų, „Pinokė“ čempionu tapo pirmą kartą. Moterų čempionu „Amsterdam“ tapo antrąjį kartą (16-ąjį kartą – pridėjus anksčiau rengtą Čempionų taurės turnyrą).

Balandžio 6 d. Eibare pasibaigusių „Itzulia Basque Country“ daugiadienių dviračių lenktynių (UCI pasaulio turas) nugalėtoju tapo ispanas Juanas Ayuso („Emirates“), antrąją vietą užėmė ispanas Carlosas Rodriguezas („Ineos“), trečiąją – danas Mattiasas Skjelmose („Trek“). Per ketvirtajame etape (balandžio 4 d.) įvykusią didelę griūtį susižeidė ir iš lenktynių pasitraukė bendrojoje įskaitoje pirmavęs slovėnas Primožas Rogličius („Bora“) ir danas Jonasas Vingegaardas („Visma“), kuris, kaip manoma, dėl šios traumos negalės ginti „Tour de France“ čempiono vardo. 21 metų J.Ayuso pirmą kartą karjeroje laimėjo pasaulio turo lenktynes.

Balandžio 7 d. Paryžiaus – Rubė dviračių lenktynių nugalėtoju antrus metus iš eilės tapo olandas Mathieu van der Poelas („Alpecin“), antrąją vietą užėmė belgas Jasperis Philipsenas („Alpecin“), trečiąją – danas Madsas Pedersenas („Trek“). 29 metų M.Van der Poelas laimėjo šeštąsias monumentines lenktynes karjeroje ir antrąsias – šiais metais. Moterų lenktynes laimėjo belgė Lotte Kopecky („SD Worx“).

Balandžio 7 d. Šafhauzene (Šveicarija) pasaulio vyrų akmenslydžio čempionato finale Švedija nugalėjo Kanadą 6:5. Bronzos medalius laimėjo Italija. Švedai pasaulio čempionais tapo 12-ąjį kartą (praėjusį kartą – 2022 m.).

Balandžio 7 d. Suzukoje „Formulės-1“ čempionato Japonijos etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“), trečiąją – ispanas Carlosas Sainzas („Ferrari“). Po keturių etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja M.Verstappenas (77), S.Perezas (64) ir monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“, 59).

Balandžio 7 d. Klivlande (Ohajas) Nacionalinės studentų sporto asociacijos (NCAA) moterų krepšinio finale Pietų Karolinos universitetas nugalėjo Ajovos universitetą 87:75. Pietų Karolinos universitetas trečiąjį kartą žaidė finale ir trečiąjį kartą tapo čempionu (praėjusius kartus – 2017 ir 2022 m.). Ajovos universitetas antrus metus žaidė finale, bet dar nė karto netapo čempionu.

Balandžio 7 d. Teniso turnyro Čarlstone (Pietų Karolina, JAV; „WTA 500“) finale amerikietė Danielle Collins nugalėjo rusę Dariją Karatkiną 6:2, 6:1. 30-metė D.Collins iškovojo ketvirtąjį titulą (du pirmuosius – 2021 m., du kitus – per dvi pastarąsias savaites). Turnyro Bogotoje (Kolumbija; „WTA 250“) nugalėtoja tapo 22 metų kolumbietė Camila Osorio (antrasis titulas, pirmąjį irgi iškovojo Bogotos turnyre).

Balandžio 7 d. Teniso turnyro Eštorilyje (Portugalija; „ATP 250“) nugalėtoju tapo lenkas Hubertas Hurkaczas (aštuntasis titulas), Marakeše (Marokas; „ATP 250“) – italas Matteo Berrettini (aštuntasis titulas), Hiustone (JAV, „ATP 250“) – amerikietis Benas Sheltonas (antrasis titulas).

Nacionalinės futbolo varžybos

Ispanijos taurės finale Bilbao „Athletic“ nugalėjo „Mallorca“ 1:1 (baudiniai 4:2). Finalo rungtynės vyko Sevilijoje. „Athletic“ finale žaidė 40-ąjį kartą, šalies taurę iškovojo 24-ąjį kartą (praėjusį kartą – 1984 m.) ir pagal titulų skaičių atsilieka tik nuo „Barcelona“ (31). „Mallorca“ ketvirtąjį kartą žaidė finale (vienintelį kartą taurę laimėjo 2003 m.).

Anglijos lygos lyderis „Liverpool“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Manchester United“ 2:2. Jį pavijo Londono „Arsenal“, išvykoje nugalėjęs „Brighton“ 3:0. „Manchester City“ išvykoje nugalėjo Londono „Crystal Palace“ 4:2. Po 32 turų pirmauja „Arsenal“ (71), „Liverpool“ (71), „Manchester City“ (70), Londono „Tottenham Hotspur“, Birmingamo „Aston Villa“ (po 60) ir „Manchester United“ (49).

Italijos lygoje dėl prizinės vietos kovojanti „Bologna“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Frosinone“ 0:0. Turino „Juventus“ namie nugalėjo Florencijos „Fiorentina“ 1:0 ir nutraukė ketverių nelaimėtų rungtynių seriją. Po 31 turo pirmauja Milano „Inter“ (79), „Milan“ (68), „Juventus“ (62), „Bologna“ (58), „Roma“ (55), Bergamo „Atalanta“ (50) ir „Napoli“ (48).

Vokietijos lygos lyderis Lėverkuzeno „Bayer“ išvykoje nugalėjo Berlyno „Union“ 1:0 ir padidino pranašumą prieš čempiono vardą ginantį Miuncheno „Bayern“, kuris išvykoje pralaimėjo „Heidenheim“ 2:3. Dėl prizinių vietų kovojančių komandų rungtynėse „Stuttgart“ išvykoje nugalėjo Dortmundo „Borussia“ 1:0. Po 28 turų pirmauja Lėverkuzeno „Bayer“ (76), „Bayern“, „Stuttgart“ (po 60), „Leipzig“, Dortmundo „Borussia“ (po 53) ir Frankfurto „Eintracht“ (42).

Prancūzijos lygos lyderis Paryžiaus PSG namie sužaidė lygiosiomis su „Clermont“ 1:1. Po 28 turų pirmauja PSG (63), „Brest“ (53), „Monaco“ (52), „Lille“ (49) ir „Nice“ (44).

Nyderlandų lygoje abu lyderiai namie sutriuškino dėl prizinių vietų kovojančias komandas: „Eindhoven“ – Alkmaro AZ 5:1, Roterdamo „Feyenoord“ – Amsterdamo „Ajax“ 6:0. Po 29 turų pirmauja „Eindhoven“ (78), „Feyenoord“ (69), Ensedės „Twente“ (60), AZ (52), Neimegeno NEC (46) ir „Ajax“ (45).

Portugalijos lygos lyderių rungtynėse Lisabonos „Sporting“ namie nugalėjo čempionės vardą ginančią Lisabonos „Benfica“ 2:1. Dėl prizinių vietų kovojančių komandų rungtynėse „Porto“ namie pralaimėjo Gimaranešo „Vitoria“ 1:2. Bragos „Sporting“ namie pralaimėjo „Arouca“ 0:3. Po 28 turų pirmauja Lisabonos „Sporting“ (71), „Benfica“ (67), „Porto“ (58), Bragos „Sporting“ ir „Vitoria“ (po 56).

Belgijos lygoje pralaimėjo abu lyderiai: Briuselio „Anderlecht“ – išvykoje „Club Brugge“ 1:3, Briuselio „Royal Union“ – namie „Cercle Brugge“ 2:3. Po finalo grupės antrojo turo pirmauja „Anderlecht“, „Royal Union“ (po 35), „Genk“ ir „Club Brugge“ (po 30).

Škotijos lygos lyderių rungtynėse Glazgo „Rangers“ ir Glazgo „Celtic“ sužaidė lygiosiomis 3:3. Po 32 turų pirmauja „Celtic“ (75), „Rangers“ (74) ir Edinburgo „Hearts“ (59).

Kroatijos lygoje trečią iš eilės pralaimėjimą patyrė Splito „Hajduk“ išvykoje nusileidęs „Rijeka“ 0:1. Po 29 turų pirmauja „Rijeka“ (65), Zagrebo „Dinamo“ (60) ir „Hajduk“ (55).

Čekijos lygoje į pirmąją vietą pakilo Prahos „Slavia“, namie nugalėjusi Prahos „Bohemians“ 2:1 ir aplenkusi Prahos „Sparta“, kuri namie sužaidė lygiosiomis su „Mlada Boleslav“ 1:1. Po 27 turų pirmauja „Slavia“ (68), „Sparta“ (67) ir Plzenio „Viktoria“ (55).

Graikijos lygos lyderių rungtynėse Atėnų AEK ir Salonikų PAOK sužaidė lygiosiomis 2:2. Po 30 turų pirmauja PAOK (67), AEK (66), Atėnų „Panathinaikos“ (65) ir Pirėjo „Olympiakos“ (63).

Lenkijos lygos lyderė Balstogės „Jagiellonia“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Varšuvos „Legia“ 1:1. Po 27 turų pirmauja „Jagiellonia“ (52), Vroclavo „Śląsk“ (50), Poznanės „Lech“ (48) ir Čenstakavos „Raków“ ir „Legia“ (po 45).