Varžybose už Atlanto – K. Teterevkovos ir S. Statkevičius sidabro medaliai

Teksaso valstijos San Antonijaus mieste (JAV) baigėsi „2024 TYR Pro Swim Series“ plaukimo varžybos atvirame 50 m baseine. Moterų 200 m krūtine A finale sidabrą iškovojo Kotryna Teterevkova.

Kotryna Teterevkova<br>AFP/Scanpix nuotr.

2024-04-14 13:08

Į Ray Looze Jr. treniruojamą Indianos universiteto plaukikų komandą įsiliejusi K. Teterevkova nuotolį įveikė per 2 min. 24,56 sek.

Čia nugalėtoja užtikrintai tapo Amerikos rekordininkė Kate Douglass (2 min. 19,89 sek.). Trečia finišavo Ella Nelson (2 min. 25,39 sek.), o K. Teterevkovos treniruočių partnerė Lilly King užėmė ketvirtą vietą (2 min. 25,76 sek.).

K. Teterevkovai priklausantis šios rungties Lietuvos rekordas yra 2 min. 22,86 sek.

Priminsime, kad vilnietė jau yra įvykdžiusi abu (100 ir 200 m) plaukimo krūtine olimpinius normatyvus.

Kiti Lietuvos plaukikų rezultatai:

100 m nugara, vyrai (B finalas) – Arijus Pavlidi – 55,52 sek. – 3 vieta

50 m laisvu stiliumi, vyrai (B finalas) – Jokūbas Keblys – 22,43 sek. – 4 vieta

100 m nugara, moterys (C finalas) – Justine Murdock – 1 min. 2,53 sek. – 5 vieta.

Tuo metu Toronte, Kanadoje, „2024 Speedo Canadian Swimming Open“ plaukimo čempionatą sidabro medaliu užbaigė Sylvia Statkevičius, užėmusi antrą vietą moterų 50 m laisvu stiliumi A finale.

16-metė Lietuvos plaukikė nuotolį įveikė per 25,65 sek. ir dar 0,20 sek. pasigerino atrankos varžybose pasiektą karjeros rekordą.

Auksas čia atiteko pasaulio jaunimo čempionato prizininkei kanadietei Deliai Lloyd (25,53 sek.), bronzą pelnė Ainsley McMurray (25,83 sek.).

Lietuvos rekordas nuo 2018 metų priklauso Rūtai Meilutytei (25,04 sek.).