Plaukikas Edgaras Matakas Europos čempionate iškovojo bronzą

Edgaras Matakas iškovojo antrą savo medalį Madeiroje, Portugalijoje vykstančiame Europos žmonių su negalia plaukimo čempionate. Lietuvos paralimpinės rinktinės plaukikas pelnė bronzos apdovanojimą.

E.Matakas<br>D.Ožalo/LPAK nuotr.

Apr 23, 2024, 11:14 PM

Ramūno Leono treniruojamas sportininkas finišavo trečias SB11 klasės 100 metrų plaukimo krūtine finale. E. Matakas distanciją įveikė per 1 min. 15,88 sek. Europos čempionu tapo Nyderlandų atstovas Rogieras Dorsmanas, jis atplaukė per 1 min. 10,42 sek. Sidabro medalis atiteko Ukrainos plaukikui Danylui Čufarovui, kuris pademonstravo antrą laiką 1 min. 14,48 sek.

„Džiaugiuosi rezultatu ir pačiu plaukimu, tuo, kaip pavyko išdėstyti jėgas, kaip jaučiausi po finišo. Smagu yra sugrįžti ant podiumo, stovėti ant podiumo ir atsiimti medalius. Nuotaikos geros, tikrai džiaugiuosi“, – po finalo įspūdžiais dalijosi E. Matakas.

Tai – antras E. Matako medalis šiame Europos čempionate. Pirmą varžybų dieną paralimpietis iškovojo sidabrą plaukdamas 50 metrų laisvu stiliumi. Kaunietis Madeiroje dar plauks 100 metrų laisvu stiliumi.

Antradienį į Funšalio baseiną nėrė ir Gabrielė Čepavičiūtė, kuri varžėsi SM6 klasės 200 metrų plaukime kompleksiniu būdu. Rasos Mažutaitienės auklėtinė ryte atrankoje pademonstravo aštuntą rezultatą ir prasibrovė į finalą, kuriame irgi finišavo aštunta. Ji distanciją nuplaukė per 3 min. 52,17 sek. Europos čempione tapo britė Maisie Summers-Newton, kuri finišavo per 2 min. 58,38 sek.

„Finale mano laikas buvo prastesnis nei ryte atrankoje. Gal šiek tiek sutrukdė tai, kad nesu pačios geriausios fizinės savijautos. Vis tiek džiaugiuosi, kad turėjau galimybę sudalyvauti finale. Gavau dar daugiau patirties plaukiant šią naują rungtį. Džiaugiuosi ir visą savo čempionatą vertinu pakankamai teigiamai“, – sakė G. Čepavičiūtė.

Tai buvo antras G. Čepavičiūtės startas Madeiroje, sekmadienį kaunietė iškovojo 5 vietą 100 metrų plaukimo nugara rungtyje. Tai – geriausias plaukikės pasiekimas Europos čempionatuose.

Europos žmonių su negalia plaukimo čempionate Lietuvai atstovauja keturi sportininkai: Edgaras Matakas (treneris Ramūnas Leonas), Gabrielė Čepavičiūtė (trenerė Rasa Mažutaitienė), Karolina Voiciukaitė (treneris Arnoldas Januškevičius) ir Simonas Žvirblis (trenerė Birutė Statkevičienė).

REPORTERIS: iniciatyvą balsuoti už dvigubą pilietybę VRK kaltina agitavimu