EUROLYGA

Lietuvos rankininkai pasaulio čempionate nežais – ir atsakomajame mače pralaimėjo vengrams

Lietuvos vyrų rankinio rinktinei nepavyko pateikti staigmenos 2025 m. pasaulio čempionato atrankos turnyre. Lietuvos rankininkai lemiamame atrankos etape abu kartus pralaimėjo favoritei Vengrijos rinktinei.

Lietuvos rankininkai pralaimėjo vengrams.
 Lietuvos rankininkai pralaimėjo vengrams.<br> E.Ališausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

May 12, 2024, 8:52 PM, atnaujinta May 13, 2024, 12:24 AM

Vengrijos rankininkai, šių metų Europos čempionate užėmę 5 vietą bei atrankos turnyre iškovoję kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes, be didesnio vargo užsitikrino ir vietą kitų metų pasaulio čempionato finaliniame etape, vyksiančiame Kroatijoje, Danijoje ir Norvegijoje.

Pirmose rungtynėse Vilniuje lietuviai pralaimėjo vengrams 26:33 ir į Vengriją atsivežė septynių įvarčių deficitą. Atsakomosiose rungtynėse Vesprėme vengrai laimėjo dar didesniu skirtumu 36:23.

5 tūkst. žiūrovų palaikomi Vengrijos rankininkai nuo pat susitikimo pradžios turėjo iniciatyvą savo rankose ir sužaidus 10 min. atitrūko nuo lietuvių 8:3.

Dar neįpusėjus pirmam kėliniui Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, kurios metu labiausiai akcentavo neišnaudotas geras progas.

Per pirmą kėlinį vengrų vartininkas atrėmė net 10-imt metimų iš 19-os (53 proc.). Tuo tarpu vengrai atakavo net 85-ių proc. taiklumu ir per pirmą kėlinį susikrovė septynių įvarčių persvarą 17:10.

Po pertraukos lietuvių metimų realizacija pagerėjo, o į vartus stojęs Lukas Gurskis atrėmė keletą pavojingų varžovų atakų ir Vengrijos rinktinės pranašumas nedidėjo daugiau negu pusę kėlinio.

Tačiau rungtynių pabaigoje vengrai laimėjo atkarpą net 8:2 ir šeimininkų pranašumas tapo dviženklis, o pergalė buvo iškovota trylikos įvarčių skirtumu.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Mindaugas Dumčius, pelnęs 8 įvarčius, Mykolas Lapiniauskas ir Mantas Urvikis įmetė po 3 įvarčius, Žanas Gabrielius Virbauskas, Aidenas Malašinskas, Benas Petreikis ir Romas Aukštikalnis – po 2, Karolis Antanavičius – 1.

Lietuvos rinktinės vartininkas Lukas Gurskis atrėmė 7-is metimus iš 27-ių (26 proc.), Giedrius Morkūnas – 2-u iš 18-os (11 proc.).

Vengrų vartininkas Kristofas Laszlo Palasicsas atrėmė net pusę lietuvių metimų – 22-u iš 44-ių (50 proc.). Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Miklošas Rošta, pelnęs 6 įvarčius, po 5 įvarčius prie pergalės pridėjo Bence Imre ir Pedro Rodriguezas.

Pasaulio čempionato atrankos turnyrą nuo antrojo etapo pradėjusi Lietuvos rinktinė praėjusiame etape po dramatiškos kovos įveikė Suomijos rankininkus. Abu susitikimai – 20:20 svečiuose ir 26:26 namuose baigėsi lygiosiomis. Kelialapį į lemiamą atrankos etapą lietuviai iškovojo po baudinių serijos.

Per visą nepriklausomybės laikotarpį Lietuvos vyrų rankinio rinktinės pasaulio čempionate yra dalyvavusi vienintelį kartą. 1997 m. Japonijoje vykusioje planetos pirmenybėse Lietuvos rankininkai užėmė 10 vietą tarp 24-ių finalinio etapo dalyvių.