Rusijos valdžia netikėtai atidėjo „Bašneft“ privatizaciją

Rusijos premjeras Dmitrijus

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas atidėjo naftos bendrovės „Bašneft“ privatizaciją, tokiam sprendimui pritarė šalies prezidentas Vladimiras Putinas.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas atidėjo naftos bendrovės „Bašneft“ privatizaciją, tokiam sprendimui pritarė šalies prezidentas Vladimiras Putinas.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Aug 17, 2016, 5:19 PM, atnaujinta May 15, 2017, 3:25 PM

„Bašneft“ privatizacija buvo suplanuota siekiant užlopyti spragas Rusijos biudžete, atsiradusias dėl nukritusių naftos kainų ir Rusijai Vakarų paskelbtų sankcijų dėl jos vaidmens ginkluotame konflikte rytinėje Ukrainoje.

„Bašneft“ paketas buvo laikomas vienu patraukliausių privatizavimui, ir tikėtasi, kad dėl jo susigrums įtakingiausi Rusijos verslininkai ir pareigūnai.

Kaip sakė trys šaltiniai, artimai susiję su pardavimo organizatoriais, privatizacijos atidėjimas jiems buvo staigmena.

Pasak N. Timakovos, pardavimas nukeltas neapibrėžtam laikui. Anksčiau planuota bendrovę privatizuoti rudenį. 50,08 proc. „Bašneft“ akcijų paketo vertė, šalies valdžios vertinimu, siekė 306 mlrd. rublių (4,8 mlrd. JAV dolerių).

Pastarosiomis savaitėmis ginčai dėl „Bašneft“ pardavimo sustiprėjo, o Igoris Sečinas, „Rosneft“ prezidentas ir artimas V. Putino bendražygis, paragino valdžią leisti jo vadovaujamai bendrovei dalyvauti privatizacijoje.

„Rosneft“ dalyvavimo privatizacijoje perspektyvą sukritikavo kai kurie pareigūnai; jų nuomone, toks scenarijus reikštų, kad valstybė perduoda vienos įmonės aktyvus kitai. „Rosneft“ tuo tarpu tvirtina, kad jos dalyvavimas padidintų konkurenciją ir kainą, tai yra, bendrą sumą, kurią Rusija gautų už „Bašneft“.

Kaip skelbia dokumentai, su kuriais susipažino „Reuters“, Rusijos ekonominės plėtros ministras Aleksejus Uliukajevas savo ataskaitoje priėjo prie išvados, kad vyriausybė neturi teisėto pagrindo neleisti „Rosneft“ ir kitoms valstybinėms bendrovėms dalyvauti „Bašneft“ privatizacijoje, nebent būtų išleistas specialus precedento neturintis įsakas.

Kaip teigia du šaltiniai, artimai susipažinę su šiuo planuojamu sandoriu, vyriausybė nusprendė pristabdyti „Bašneft“ akcijų pardavimą, nes dėl šio sandorio kilo „pernelyg daug triukšmo“.

„Bašneft“ privatizacijos organizatorius – „VTB Capital“ – ir pati naftos bendrovė atsisakė komentuoti. Rusijos ekonomikos ministerija komentarams buvo neprieinama.

Be „Rosneft“, tarp potencialių „Bašneft“ pirkėjų yra ir didžiausia Rusijoje privati naftos gavybos bendrovė „Lukoil“.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.